כאוס: האם צ’אבי שוב בדרך החוצה?

האם המאמן צפוי לסיים את דרכו בשל אמירות 'בעיתיות'? | הסיפור המלא. וגם: הפלסטר בברצלונה והבעיה האמיתית

התקשורת המקומית בספרד מדווחת ביממה האחרונה על רצונו של נשיא ברצלונה, ז’ואן לאפורטה להחליף את צ’אבי, זאת אחרי שבמועדון הצליחו לשכנע אותו לחזור בו מהעזיבה רק לפני כחודש.

בסביבת המועדון מדברים על רצונו של המנהל המקצועי, דקו, למנות את חברו הטוב סרג’יו קונסייסאו כמאמן הקבוצה. קונסייסאו מאמן כיום את פורטו, ועל פי דיווחים דקו בילה בפורטוגל בשבוע האחרון. דקו נסע לפורטוגל מסיבות אישיות, אך נטען כי הוא דיבר עם קונסייסאו.

העיתונאי ג׳רארד רומרו, שמקורב מאד למועדון, אמר אמש כי: ״אי אפשר להעמיד פנים שהדבר הזה זה סתם סערה בכוס מים. זה לא מגיע מהתקשורת, זה מגיע מהמועדון, אנשים במועדון מחפשים לעשות רעש, והם לא מרוצים ממה שצ׳אבי אמר״.

רומרו מדבר על דברים שאמר צ’אבי לתקשורת בנוגע להנמכת ציפיות בעונה הבאה, דברים שלא מצאו חן בעיניי לאפורטה, שחשב שאלו דיבורים תבוסתניים.

במהלך מסיבת עיתונאים שקיים, נשאל צ’אבי האם הוא חושב שהקבוצה שלו תוכל להתמודד עם ריאל מדריד בעונה הבאה.

צ׳אבי השיב כי: ״אנחנו הולכים לנסות. הסיטואציה מאוד קשה מבחינה כלכלית והיא שונה לחלוטין ממה שקרה ב-25 השנים האחרונות. בעבר כל מאמן ברצלונה יכל להגיד תביא לי את זה, תביא לי את זה ותביא לי את זה. זה כבר לא עובד ככה. אני מבין את הסיטואציה הזאת וננסה לנהל אותה הכי טוב שאפשר. כרגע, אנחנו לא במצב של מועדונים אחרים, שיש להם מרווח פייר פליי שמאפשר להתחזק. האוהדים צריכים להפנים ולהבין את הסיטואציה. אבל זה לא אומר שאנחנו לא הולכים לעשות הכל כדי לעמוד ביעדים שלנו, שהם לזכות בתארים״.

ברדיו ‘סר’ הקטאלוני דווח כי: ״לאפורטה מקבל לחצים מעוד גורמים אינטרסנטים, כמו פיני זהבי שרוצה להחזיר לתודעה את האנזי פליק, או אנדרה קורי שבוכה על הדקות של ויטור רוקה״.

העיתונאי המקורב למועדון, ג׳רארד רומרו, אמר לאחר הפרסום כי: ״אני לא מבין את הטיימינג בהדלפה הזאת, אין בה הגיון״.

העיתונאי טוני חואנמרטי הוסיף כי: ״זה מה שקורה שעושים דבר בלי כנות מלאה, כשלא פותרים בעיות אלא מחביאים אותן. אני לא יודע אם הסוף מתקרב, אבל אני יודע שבסוף זה לא יגמר טוב, לא משנה מתי״.

גם העיתונאי סיקה רודריגס התייחס לסיפור ואמר: ״לאפורטה בלחץ כי הוא צריך לייצר הישגים ועם המצב הכלכלי הכי קשה במועדון אי פעם. והלחץ עוד יותר גדול כשהיריבה הגדולה עומדת לזכות בצ׳מפיונס ולהחתים את השחקן הכי טוב בעולם״.

אחרי האמירות של צ’אבי, כל כלי התקשורת בברצלונה מפרסמים כי לאפורטה מעוניין לסיים את תפקידו של המאמן, זאת אחרי שהוא התאמץ לשכנע אותו להישאר גם לעונה הבאה.

אין יום אחד של שקט במועדון הזה.

אחרי ההודעה על הישארותו של צ’אבי כתבתי טור לפיו אני לא קונה את המהלך הפלסטי הזה.

פשרה של לאפורטה. פלסטר. מה שכן, לא תיארתי לעצמי שהפצע יהפוך למוגלתי כל כך מהר.

אוסיף ואומר כי בתחילת קמפיין הבחירות האחרונות היה לי די ברור שברצלונה ולאפורטה זה דבר שלא צריך לקרות. בזמן שהמועמד ויקטור פונט דיבר כלכלה ושיווק בעידן המודרני, נדמה שלאפורטה סיחרר את הבוחרים עם סיסמאות גנריות. לאפורטה בנה קמפיין שלם על ליאו מסי, ואיכשהו, בצורה די גאונית האמת, הצליח לטאטא מתחת לשטיח את העובדה שהצליח לאבד את אותו ליאו מסי ללא תמורה.

השילוב של קרויף ואלאמן עשה ניסים בברצלונה, אך לאפורטה החל לדחוק אותם הצידה, בעיקר בכדי לקדם את דקו. לאפורטה ביצע מהלכים שהעלימו את האסטרטגיה של קרויף ואלאמן, והחזיר את ברצלונה שנים אחורה לימים בהם התקשורת שולטת בכל והמקורבים מתקרבים עוד ועוד אל הצלחת.

מדהים לראות איך מועדון הכדורגל ברצלונה מתעקש לטעות פעם אחר פעם מבלי ללמוד דבר מטעויות העבר.

(קרדיט ציטוטים: בארסה מאניה).
4 תגובות
 1. ויסקה בארסה כותב

  מועדון מביך, נמאס לנו.

  לאפורטה מחסל אותנו!

 2. רייקארד כותב

  אבדה תקוותינו, שפרס ירחם עלינו קצת.

 3. הכפתור של לאפורטה כותב

  מאכזב מאוד

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

  לאפורטה – אתה הראש, אתה אשם!

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן