כובשת את העולם | סיטי פוטבול גרופ ממשיכה להתרחב

סיטי פוטבול גרופ השפיעה באופן משמעותי על הכדורגל העולמי באמצעות הבעלות והניהול שלה על 12 מועדונים על פני חמש יבשות והפגינה גישה מודרנית לפיתוח ספורט. עם פילוסופיה המתמקדת בשמירה על הזהות הייחודית של כל מועדון, היא ממנפת שותפויות ומשאבים משותפים כדי לקבוע סטנדרטים חדשים בספורט ובפיתוח כישרונות.

סיטי פוטבול גרופ (CFG) התפתחה כענקית בנוף הכדורגל העולמי, ומדגימה גישה מודרנית לניהול ופיתוח ספורט המשתרעת על פני יבשות. התאגיד, שהוקם במאי 2013, טיפס במהירות לפסגת הבעלות והתפעול של מועדוני כדורגל בעולם, ומתגאה במשפחה גדולה של 12 מועדונים הממוקמים על פני חמש יבשות ברחבי כדור הארץ. רשת רחבה זו כוללת את המועדונים מנצ’סטר סיטי באנגליה, ניו יורק סיטי בארה”ב, מלבורן סיטי באוסטרליה, מומביי סיטי בהודו, מונטווידאו סיטי באורוגוואי, טרואה בצרפת, לומל בבלגיה, פלרמו באיטליה ובאהיה בברזיל. בנוסף, סיטי פוטבול גרופ מחזיקים ב-47% ממניות הקבוצה ג’ירונה בספרד, לצד מניות של שנזן פנג סיטי הסינית ויוקוהמה פ. מרינוס היפנית. בסך הכל התאגיד מחזיק היום בבעלות מלאה או חלקית בתריסר מועדוני כדורגל ממדינות שונות ותקעה שורשים ברחבי הגלובוס. כל אחד מהם תורם למוניטין המפואר של הקבוצה, מה שמציג לראווה את השפעתה הרחבה ברחבי עולם הכדורגל.


בלב הפילוסופיה של סיטי פוטבול גרופ נמצאת המחויבות לשמירה על הזהות הייחודית, המסורת והקשרים הקהילתיים של כל מועדון תוך קידום סגנון כדורגל מהנה. גישה זו מבוססת על אסטרטגיה המבטיחה את המוחות הטובים ביותר, על המגרש ומחוצה לו. סיטי פוטבול גרופ חוללה מהפכה בעולם הכדורגל על ידי מחויבות לפיתוח כישרונות, שיפור חוויות האוהדים ובחינת הזדמנויות מסחריות חדשות. מודל זה נתמך על ידי שותפויות עם למעלה מ-400 ארגונים, תוך שימת דגש על המסירות של התאגיד להשפיע באופן חיובי על עתיד הכדורגל העולמי.
עם יותר מ-4,000 ספורטאים ויותר ממיליארד עוקבים ברחבי העולם, ההשפעה של CFG אינה מוטלת בספק. מועדוני התאגיד נהנים ממשאבים ומוחות משותפים, וקובעים סטנדרטים חדשים בבידור ספורט. הבעלות על ידי Newton Investment and Development LLC, בראשות שייח מנסור בן זאיד, לצד השקעה משמעותית מחברת הטכנולוגיה הגלובלית סילבר לייק, מדגישה את הבסיס הפיננסי והחזון השאפתני של סיטי פוטבול גרופ.


השותפות האחרונה בין CFG לבין איסטנבול בשקשהיר מסמנת פרק חדש בהתרחבות של סיטי פוטבול גרופ, ומפגישה שני ארגונים עם חזון משותף לעתיד הכדורגל. בשקשהיר, שאפשר להגיד שנוסדה בשנת 2014 אחרי ששינתה את שמו של המועדון הקודם איסטנבול ביויוקשהיר בלדיאספור, עלתה במהירות לגדולה בכדורגל הטורקי, הודות לניהול המקצועי שלה, המבנה התאגידי והמחויבות שלה להשקעות כספיות במועדון. הישגיה, הכוללים זכייה באליפות והשתתפות במפעלים השונים באירופה, כולל ניצחון על יונייטד בתוצאה 2-1 (ורכישה של אחד, עדן קארצב), משקפים את ההצלחה על המגרש ומחוצה לו.


ממוקם ברובע המתפתח של בשקשהיר באיסטנבול, המועדון צבר קהל מעריצים משמעותי, עם המשחקים שלה שמשוחקים באצטדיון על שם פתיח טרים, המאמן שהוביל את הנבחרת לחצי גמר היורו ב-2008. הקמע של המועדון, ינשוף, מסמל חוכמה, ומשקף את הגישה החדשנית של המועדון לניהול כדורגל. ההתמקדות העכשווית של המועדון הטורקי בפיתוח נוער, השקעות באקדמיה ואסטרטגיות מבוססות נתונים, עולות בקנה אחד עם המטרות של סיטי פוטבול גרופ, מה שהופך את השותפות הזו להתאמה כמעט טבעית.

הסכם שיתוף הפעולה בין CFG ו-IBFK צפוי לשפר היבטים שונים של פעילות המועדון הטורקי, כולל חשיבה ארוכת טווח, גיוס, סקאוטינג ושיטות אימון מתקדמות. מעורבותה של סיטי פוטבול גרופ תספק לבשקשהיר תובנות ותמיכה בהשגת מטרותיה וטיפוח הצלחה על המגרש. שותפות זו לא רק מסמלת את העניין של CFG בשוק הכדורגל הטורקי, אומה הידועה בתשוקה שלה לכדורגל, אלא גם מאשרת את מחויבותה לפיתוח כישרונות כדורגל והרחבת המותג ברחבי העולם. שיתוף פעולה זה הוא לא רק עדות לשאיפות של איסטנבול, אלא גם עולה בקנה אחד עם המטרה של סיטי פוטבול גרופ להגדיל את הידע ולפתח קשרים בטורקיה.


בריאן מרווד, מנכ”ל כדורגל גלובלי ב-CFG, ופראן סוריאנו, מנכ”ל CFG, הביעו שניהם את התלהבותם מהשותפות, והדגישו את היתרונות ההדדיים ואת ההשפעה הפוטנציאלית על הכדורגל הטורקי. גקסל גומושדה, נשיא איסטנבול באשקשהיר, הדהד את התחושות הללו, והדגיש את חשיבות שיתוף הפעולה הן עבור המועדון והן עבור הכדורגל הטורקי כולו.

בעוד סיטי פוטבול גרופ ממשיכה להרחיב את טביעת הרגל הגלובלית שלה, הגישה החדשנית שלה לבעלות וניהול מועדונים מעצבת מחדש את נוף הכדורגל. השותפות עם בשקשהיר היא עדות לחזון של סיטי פוטבול גרופ ולמחויבותה לטפח את צמיחת הכדורגל ברחבי העולם. אנחנו יכולים רק להסתכל ולקנא מהצד ומי יודע, אולי היום בו קבוצה מישראל תזכה בתמיכה של תאגיד שכזה, לא כזה רחוק.

1 תגובה
  1. סער כותב

    כתבה נהדרת ירדן…אבל ממש! אחוזון 100 בייצור עניין 🙂

    הפועל תל אביב נשמעת לי ממש רכש מעניין בשבילהם (אנחנו בשלום עם האמירתים) או אפילו לקונצרן רד בול.
    מועדון גדול, מפואר, עם מורשת גדול וקהל גדול בעיר מאוד אטרקטיבית. רק חסר ניהול מקצועי ושפוי ובניית סגל ראויה כמו שהם יודעים לעשות והשמיים הם הגבול, האמת שאני בכלל אוהד מכבי חיפה אבל רכישה כזאת תגרה לי את הדמיון כאוהד כדורגל בכלליות וישראלי בפרט.

    מדהים המגזין שלכם, נכנס לכתבת השוואה לחלוצים דרך הטלגרם וסופג קורס לכל דבר ואז מקבל תוכן יזמי ועסקי והכל סביב ענף הכדורגל, אתם פשוט אדירים בקנה מידה בינלאומי. תמשיכו בכל הכוח אין לכם גבולות.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן