כוכב ראיו ואייקנו בהודעה: “אני סובל מחרדה”

חשיבות הבריאות הנפשית בכדורגל בפרט ובספורט העולמי בכלל עלתה למודעות רחבה יותר בשנים האחרונות בזכות ספורטאים רבים שמודים במצבם ומשתפים את הקהל. כוכב ראיו ואייקנו, איסי פלאזון, הודיע בפוסט ברשתות החברתיות כי הוא סובל מחרדה.

בשנים האחרונות אנו חווים יותר ויותר ספורטאים הבאים ומודים על מצבם הבריאותי ומצבם הנפשי אשר משפיע על היכולת שלו בענף בו הם מתחרים. נעמי אוסקה הטניסאית, סימון ביילס המתעמלת וניר ביטון כדורגלן מכבי תל אביב התייצבו מול האוהדים במסיבת עיתונאים או ברשתות החברתיות כדי לעדכן על מצבם הנפשי והבריאותי, שלהם או של משפחתם, כדי שהאוהדים יוכלו לנסות ולהבין מה שעובר עליהם.

כעת, איסי פלאזון, כוכבה הגדול של הקבוצה הקטנה ממדריד ראיו ואייקנו, שיתף ברשתות החברתיות כי הוא סובל מחרדה ועובר טיפול ובעקבות החרדה הכדורגל שלו ירד ברמתו מהעונה הקודמת.

הפוסט של איסי פלאזון
הפוסט של איסי פלאזון

בהודעה שפרסם כתב: “שלום לכולם! אני רוצה להביע תודה עמוקה לכל אלו ששלחו לי הודעות עידוד לאחרונה. למרות שיש הרבה הודעות, קראתי כל הודעה ואני בכנות אסיר תודה לאלה שמזדהים איתי. אני רוצה להזכיר לכם שאתם לא לבד ולבקש עזרה זו פעולה אמיצה, לא חולשה. לדבר ולרצות תמיכה זו הדרך הטובה ביותר להתמודד עם סיטואציה כמו שלי. אני ממשיך לעבוד עם אנשי מקצוע ובכל יום אני מרגיש חזק יותר. אני לא יכול להפסיק להודות למשפחה שלי, לבת הזוג שלי, לחברים ולקולגות על ההבנה והתמיכה הבלתי פוסקת.”

בתכנית ‘Vaya Vaina’ אמר איסי: “ביום המשחק מול ויאריאל (24.09.23) ביקשתי חילוף כי הרגשתי נורא, לא הצלחתי לנשום על המגרש וביקשתי להתחלף. הייתי בחדר ההלבשה, הם שאלו אותי מה קרה לי ולא עניתי לאנשים. עזבתי, ראיתי את המשפחה והחברה שלי וסיפרתי להם הכל. אימא שלי ובת הזוג שלי לא שמו לב לזה, אבל אני במצב טוב יותר עכשיו.”

אוהדי ראיו ואייקנו לא נתנו לאיסי לעבור את המצב בו הוא נמצא לבדו ובמשחק האחרון ששוחק באצטדיון ה’ואייקס’ מול ולנסיה נתלו שלטים לכבוד הווינגר הספרדי בהם נכתב: “חרדה היא מגפה בשכונות שלנו. תדברו. אף אחד כאן לא לבד.”

השלטים של אוהדי ראיו ואייקנו
השלטים של אוהדי ראיו ואייקנו

השיתוף של איסי וספורטאים נוספים חשוב מאין כמותו וראוי להזכיר את שוער נבחרת גרמניה לשעבר, רוברט אנקה, שהתאבד לאחר שסבל ממחלות נפשיות שונות, בין היתר דיכאון, ושם קץ לחייו כשקפץ למסילת רכבת בזמן שרכבת נסעה. אנקה היה שוער האנובר 96 באותה השנה בה החליט לוותר על חייו.

2 תגובות
  1. גידי כותב

    מרגש !!

  2. דן כותב

    אין על הקהל של ראיו

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן