כשעל היונה נחה המוזה – טימוטי מוזי ועדי יונה יובילו את בית”ר יחד עם שועה ?

ההפסד ברביעי של בית”ר ירושלים למכבי תל אביב אמנם עצבן את אוהדי הקבוצה הירושלמית, אבל הוא בעיקר הראה כמה חסרה לירושלמים רגל מסיימת כשפרד פריידי ומיירון ג’ורג’ לא פוגעים, כמה ההגנה חדירה כמו גבינה שוויצרית וכמה השיפוט מתחשב בערן זהבי.

פערי הרמות בין מכבי תל אביב לבית”ר ירושלים הורגשו כבר בשריקת הפתיחה, אך הירושלמים הצליחו להחזיק מעמד ואף כמעט לנצח את המשחק במספר הזדמנויות עד לשערו של יונתן כהן בתוספת הזמן של המשחק, שניפץ את תקוותיהם של חניכיו של יוסי אבוקסיס. אבל אסור לראות רק את הרע ואתמול בלטו לטובה שני שחקנים שעם עבודה מאומצת של אבוקסיס עוד יהפכו לשחקנים שמתקרבים למה שהרביעייה המופלאה של בית”ר, שכללה את תומא, אספרייה, ניקולסקו ושועה תרמה לה בעונה הקודמת: טימוטי מוזי ועדי יונה. בקיץ, כשטימו מוזי חתם בבית”ר, היה חשש בקרב אוהדי הקבוצה כי בשלוש העונות האחרונות מוזי ירד ליגה בסיום אותה עונה עם שלוש קבוצות שונות: הפועל כפ”ס, הפועל נוף הגליל ועירוני קריית שמונה. נראה כי כמו גידי קניוק, מוזי בא כדי להעמיק את הסגל לקראת האפשרות שאולי בית”ר תתקדם באירופה ולא כדי להיות שחקן הרכב. עד עכשיו מוזי התקשה לספק מספרים שכן ב-88 משחקים ששיחק בבוגרים הוא הבקיע 5 שערים ובישל 3 בלבד.

שחקנים כאלה בדיוק יוסי אבוקסיס אוהב, כמו אספרייה ושועה. שחקנים מעט פרובלמטיים שאפשר לגייס לטובתך ולסדר להם את הראש. העונה נראה שמוזי, שהספיק להסתכסך עם המועדון בו גדל, מכבי חיפה, הפך לפרויקט של אבוקסיס העונה ומצליח לפקס את הווינגר המוכשר כשהוא הפך לאחד מכוכבי הניצחון 0:3 על נתניה. מוזי שזכה להשוואות לדנילו אספרייה בעקבות המהירות והדמיון בעמדה כבר התבקש לחפש קבוצה חדשה לפני תום חלון הקיץ, אך ממשחק למשחק הוא מוכיח שהוא אחד השחקנים הכי משמעותיים של בית”ר ירושלים. הוא שורף את הקו, דריבליסט לא רע עם 33% הצלחה בדריבלים, לא מוותר על אף כדור כשהוא עם 27 חילוצי כדור העונה ועם קצת ליטוש בפעולה האחרונה מול השער הוא יכול להפוך לשחקן כנף מהיר שקשה למצוא היום בכדורגל הישראלי. אם יש מאמן שמתאים להפוך שחקנים מסוגו לשחקנים לגיטימיים בליגה שלנו זה רק אבוקסיס.

עוד שחקן שבלט לטובה אתמול מול מכבי תל אביב והמשיך את מגמת השיפור שלו מהמשחקים האחרונים היה עדי יונה שרץ אתמול מעל 11 ק”מ, לא הפסיק לעבוד מתחילת המשחק, ניצל את השטחים הפנויים ולצערו מצא את עצמו לא פעם ללא שחקן התקפה שיבוא לקבל ממנו את הכדור. זה משחק שלישי ברציפות שהקשר הצעיר בהרכב ורואים שהוא רעב, חכם וחרוץ ועד כה בא על שכרו עם שני שערים ובישול ב-12 משחקים. ההשתלבות שלו ושל מוזי בהרכב הם חד משמעית חלק מהשיפור של בית”ר ירושלים במשחקים האחרונים. לצער האוהדים, שניהם בלבד זה לא מספיק ובית”ר חייבת לחפש בלם זר לקראת חלון החורף, שכן אם אבוקסיס ימשיך להתעקש לשחק ב-3 בלמים מידי פעם הוא חייב בלם שלא עולה גבוה מידי ויודע לשלוט בכדור ואת שתי התכונות האלו אין לאף אחד מהבלמים של בית”ר בסגל העונה.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן