לא עוצרים: מכבי חיפה נענשה בהורדת נקודה

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל לא עוצר עם עונשי הפחתת הנקודות. בית הדין החליט היום (שלישי) להוריד נקודה נוספת ממאזנה של מכבי חיפה. ההחלטה של בית הדין מגיעה לאחר שאמש(שני) החליט בית הדין על הורדת נקודה לבית”ר ירושלים, ולמעשה מכבי חיפה היא הקבוצה השנייה שמפחיתים לה נקודות פעמיים במהלך העונה.

ההחלטה של בית הדין מגיעה לאחר דרישת התובע להפחתת נקודה נוספת ממאזנם של הירוקים בעקבות עבירה בסעיף של “התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות”. התובע הגיש את כתב האישום על רקע אירועי הדלקת אבוקות על ידי אוהדי מכבי חיפה במשחק הבית נגד מכבי תל אביב בתחילת החודש שעבר. עשרות אבוקות הודלקו אז ביציעי סמי עופר, והמשחק אף נעצר למספר דקות בעקבות אבוקה שהושלכה למגרש.

מכבי חיפה התנגדה לעונש של הפחתת הנקודות בטענה שהשלכת האבוקה לא גרמה לעצירת המשחק מפני שהוא נעצר בכל מקרה לצורך הפסקת שתייה. בנוסף טענו הירוקים כי הם מבצעים לא מעט פעולות כנגד אוהדים מתפרעים, וביקשו לראות בכך סיבה להקלה בעונש. כאמור, בית הדין של ההתאחדות קיבל את עמדת התובע והורה על הפחתת נקודה בפועל ממאזן הקבוצה.

השופטים כתבו בפסק הדין כי כבר בפעם הקודמת שהחליט בית הדין העליון להפחית נקודה ממאזן הקבוצה, הוא החליט שיש להפעיל את העונש על תנאי שעומד כנגד הירוקים “בכל הרשעה חוזרת של הנאשמת בעבירה של התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות”. בעקבות כך כתבו השופטים כי בית הדין העליון “לא הותיר להם ברירה”, וכי אין ברשותם סמכות: “שלא להפעיל את עונש התנאי במקרה הנדון”. בנוסף לעונש הפחתת הנקודה ספגו הירוקים גם קנס בסך של 61,500 ש”ח.

בסיום הדברים הביעו הדיינים את רצונם לראות שינוי בתקנון הקיים: “בשולי הדברים אנו מוצאים לנכון להביע את דעתנו כי יש בתוצאה לעיל משום חומרה אשר איננו מביטים בה בחמדה ואפילו לא בשוויון נפש, אולם תיקוני התקנון והוראות השעה לצד תקדימי העבר הופכים תוצאה זו לכורח מסתבר וכבית דין המחויב לתקנוני ההתאחדות אין לנו אלא לתהות: האם לא ראוי לבצע חשיבה נוספת באשר לתיקונים אלה? לא לנו לענות על שאלה זו”.

במכבי חיפה כעסו מאוד על עונש הפחתת הנקודה. גורמים במועדון אמרו כי: “בושה, רוצים לתת למכבי ת”א את האליפות על מגש. במהלך שנה הורידו לנו חמש נקודות, אין דבר כזה בשום מקום בעולם, זה בלתי נתפס, הורידו לנו את הרוח מהמפרשים”. עוד אמרו במועדון כי: “תם עידן הספורטיביות, הסתיימה העונה. שבית הדין יעניק את הצלחת לזוכה. האליפות מוכרעת שלא על כר הדשא”, סיכמו במועדון.

בעקבות הפחתת הנקודה ירדה מכבי חיפה למקום השני בטבלה, וכעת תופסת את המקום הראשון מכבי תל אביב. מכבי תל אביב ממוקמת ראשונה עם 55 נקודות, בעוד למכבי חיפה לאחר הפחתת הנקודות יש 54 נקודות. בנוסף, עדיין לא התקבלה החלטת בית הדין בערעור של מכבי תל אביב שדרש להחזיר לקבוצה את הנקודה שהורדה לה, כך שאם יתקבל הערעור – מכבי תל אביב תפתח פער של שתי נקודות בחסות בית הדין. בנוסף, הקבוצה שמסיימת במקום הראשון – תארח ראשונה את משחק העונה בפליאוף. כלומר, אם מכבי תל אביב תנצח את שני המשחקים שנותרו עד לסיום העונה הסדירה – היא תארח ראשונה את מכבי חיפה בבלומפילד למשחק שעלול להכריע את זהות האלופה.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן