“מדריד היא מיוחדת, אבל מילאן היא חלק מליבי” | קרלו אנצ’לוטי בראיון

המאמן האיטלקי הוותיק התיישב לראיון מיוחד, בו הוא דיבר בין היתר דיבר על הילדות באיטליה האהבה לכדורגל, ריאל מדריד, מילאן ומי לדעתו תזכה ביורו הקרוב. וגם: הסערה שיצר שהובילה להכחשה מצד ריאל מדריד.

קרלו אנצ’לוטי תמיד היה ידוע כמאמן של שחקנים, כזה שהשקט בחדר ההלבשה תמיד היה בראש סדר העדיפויות עבורו. לצד ניהול של ‘אבא’ אוהב, קרלו ידוע כמאמן שקט שמשרה שקט על השחקנים שעל המגרש ברוגע וללא לחץ. “הייתי בר מזל לגדול ולצמוח בסביבה שקטה”, מספר המאמן הוותיק. “לא היה הרבה כסף בבית אבל האווירה בבית תמיד הייתה רגועה. לעולם לא היו מריבות, התווכחויות”.

ואולי כאן סוד הקסם של המאמן האיטלקי טמון, בסביבה בה גדל ברג’ולו שבאיטליה: “הייתי הולך אל הכנסייה ברגל בכל יום ראשון יחד עם סבי, ולאחר מכן היינו הולכים למאפייה לקנות כמה דברים מתוקים. זאת הייתה ילדותי, הרבה לפני שהכסף הגדול הגיע”.

אנצ’לוטי עלה לבוגרים לראשונה בעונת 1976/1977 כששיחק בפארמה, כשכמה עונות לאחר מכן הגיע לאימון הקבוצה צ’זרה מלדיני, אביו של פאולו מלדיני: “הדבר הראשון שקניתי כשקיבלתי את המשכורת הראשונה שלי בפארמה, הייתה טלוויזיה צבעונית, וזה עלה הרבה. שילמתי 600 אלף לירות”. סיפר קרלו, “המשכורת שלי ככדורגלן הייתה בטוחה, לעומת זאת אבא שלי חי על תקוות. הוא קיווה שיצליח למכור את הגבינה שלו, הוא קיווה שיצליח למכור את העגל, הוא קיווה שיצליח למכור את החיטה”. אלו היו שנים יפיפיות, ללמוד על החיים. כשקיבלתי הצעה ראשונה מרומא, ביקשתי 100 מיליון לירות כמשכורת. הם אמרו לי שאני משוגע! הבעלים של הקבוצה אז לא כל כך הסכים, אבל בסופו של דבר הגענו להסכמה וקיבלתי 20 מיליון בסך הכל. אתה מבין איזה דמות חזקה הייתי”.

אנצ’לוטי המשיך לשחק בפארמה, ובשנת 1979 הוא חתם ברומא, בה שיחק שמונה שנים נוספות. ב-1987 חתם קרלו בקבוצה איתה הוא מזוהה ביותר – מילאן, אך קרלו סיפר שהאיידול שלו והקבוצה אותה אהד הייתה בכלל היריבה הגדולה אינטר: “סנדרו מאצולה היה השחקן האהוב עליי, האיידול שלי. כשבן דודי חזר ממילאן הוא הביא לי חולצה של אינטר אז התחלתי להיות אוהד של הנראזורי. מאצולה היה שחקן החלומות עבורי. אותו הדבר הרגשתי גם עם רוברטו בונינסניה. כשהייתי ילד לא שמעתי על קבוצות כמו ריאל מדריד ואינטר, כשהייתי מתמודד מול קבוצה קשה, מישהו היה זורק ‘זאת לא ריאל מדריד'”.

“מדריד היא מיוחדת. אבל מילאן היא חלק מליבי, שיחקתי שם, אימנתי שם והם חלק גדול מהקריירה הספורטיבית שלי. אבל ריאל זאת ריאל, מה יכול להיות יותר טוב? עם כל הכבוד להיסטוריה כל השחקנים הגדולים בהיסטוריה סובבים סביבה”.

פלורנטינו פרז, נאסר אל-חלאיפי, אברמוביץ’, ברלוסקוני הם רק חלק משמות הנשיאים במועדונים השונים בהם אימן אנצ’לוטי. קרלו, שאימן לאורך הקריירה 10 מועדונים שונים, דיבר על הקשר שהיה לו אותם נשיאים: “יש לי קשר נהדר עם כל נשיאי המועדונים השונים שאימנתי בהם, יום אחד עוד אכתוב ספר על כך. אבל כשהקשר מתחיל להיות רופף, לא בפן האנושי אלה מקצועית, עדיף לעזוב כדי לא ליצור מריבות בהמשך”.

בקיץ האחרון אירופה עלתה על קרוסלת המאמנים, כשלא מעט מאמנים סיימו את תפקידם. קלופ התפטר, אלגרי פוטר, מורינו חתם בטורקיה ודה זרבי עזב את ברייטון. אבל רק קרלו נשאר בריאל מדריד ומצליח להגיע להישגים נהדרים. במהלך הראיון, אנצ’לוטי שיתף את דעתו על חילופי המאמנים בקיץ האחרון ברחבי היבשת: “האמת היא שאני לא עוקב במיוחד אחר חדשות ספציפיות, אבל המקרה של קלופ הוא פשוט מדהים. הלחץ המתמשך, המאמץ והאחריות שהייתה לו על הכתפיים לאורך שנים, הופכים לנטלים מוגזמים, האובססיה סביב הקבוצה משתלטת”.

בנוסף לכך, סיפר המאמן על הסוד שלו להישאר רלוונטי כל הקריירה: “אני שומר על התשוקה שלי, כך אני חי את המשחק, את חיי. תמיד שמרתי על האיזון הזה בתוכי, גברתי על רגעים שלא תמיד היו חיוביים, אחרי החוויה באברטון סוג של נפלתי מהרדאר, הם השכיחו אותי, הייתי אנצ’לוטי הזקן. אבל משם עליתי שוב”.

קרלו דיבר גם על צמד הקשרים שלו בריאל מדריד, לוקה מודריץ’ הוותיק וטוני קרוס, שבחר לפרוש בסוף העונה: “מודריץ’ הוא הדוגמא המושלמת לשחקן איכותי לצד אישיות נהדרת. לצערי קרוס החליט לעצור, הוא גרמני בהחלטות שלו ובכל זאת הוא ימשיך להתגורר כאן במדריד, אמרתי לו שאם הוא יחליט לשנות את דעתו, צלצול טלפון אחד ונתחיל מהתחלה”.

במהלך הראיון עורר אנצ’לוטי סערה קטנה כשהתייחס לטורניר גביע העולם למועדונים של פיפ”א. ריאל מדריד, שעתידה לקחת חלק בטורניר גביע העולם למועדונים החדש, הביעה בעבר מעט ביקורות על השיטה החדשה. במהלך הראיון אמר המאמן כי הקבוצה שלו לא מתכוונת להשתתף בטורניר: “פיפ”א תשכחי מזה, שחקנים ומועדונים שונים לא יקחו חלק בטורניר הזה. משחק אחד של ריאל מדריד שווה 20 מיליון, ופיפ”א רוצה לתת לנו את הסכום הזה עבור כל הטורניר. שלילי. כמונו מועדונים נוספים יסרבו להצעה לדעתי”. למרות הדברים של אנצ’לוטי, בריאל מדריד מיהרו להכחיש וטענו כי הם כן מתכוונים לקחת חלק בטורניר.

לסיום התייחס אנצ’לוטי ליורו הקרוב בגרמניה, וגם לנבחרת האיטלקית שכשלה להעפיל לשני המונדיאלים האחרונים: “אני מאוד סקרן לגבי גרמניה המארחת, יש להם קבוצה מעניינת. האם איטליה תזכה, תגיד לי אתה. אני חושב שהנבחרת האיטלקית חסרה שינויים דוריים, לאחר הזכייה בתואר בפעם שעברה. אני לא יודע איזה שינויים עלולים להיות. אעקוב אחרי המשחקים בטלוויזיה, עם הפרשי השעות שיאפשרו לי לצפות במשחקים בשעות הבוקר”.

1 תגובה
  1. אייל כותב

    חתיכת תגלית שקרלו אנצ׳לוטי המילאניסטה בכלל אוהד אינטר! איזה בחור קלאס וצבעוני, גבר ומאמן על!!

    גיא אתה אלוף כתבת את הראיון הזה בצורה סיפורית ומתגלגלת וחידשת הרבה על הדון אתה פשוט אלוף!

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן