מועדים לשמחה | הכדורגלן עם הקול היפה ביותר

רוד סטיוארט חוגג 79

כתבנו על כדורגלנים ,על כדורסלנים, על מאמנים ועל שדרים. היום הגיע הזמן לכתוב על זמר-כדורגלן. אגדת הרוק רוד סטיוארט שידוע באהבתו העזה למנצ’סטר יונייטד וסלטיק, וכמעט היה בעצמו שחקן כדורגל. היום הזמר/כדורגלן בעל הקול הצרוד חוגג יום הולדת 79.

רודריק דייוויד “רוד” סטיוארט נולד ב-10 בינואר 1945 בלונדון למשפחה סקוטית. הוא היה הצעיר מבין חמישה ילדים,והראשון שנולד באנגליה. אביו רוברט היה בעל סוכנות ידיעות, והשתקע בצפון לונדון, מה שהביא את סטיוארט בילדותו לאהוד את ארסנל ,שיושבת בצפון העיר.
את האהבה לכדורגל הוא הביא מהבית, אביו היה כדורגלן במספר קבוצות חובבנים, ודחף את בנו לקריירה מקצוענית. סטיוארט הפך לקפטן בקבוצת בית הספר, ובלט באתלטיות והפיזיות שלו. הוא עזב את בית הספר בגיל 15 והלך בעצת אביו להיבחן בברנטפורד שהייתה אז בליגה השלישית, אך לא קיבל תשובה מהמועדון והחליט לפתח את קריירת השירה.

החיים של מוזיקאי הרבה יותר קלים

שנים מאוחר יותר יסכם סטיוארט: “החיים של מוזיקאי הרבה יותר קלים ואני יכול גם להשתכר ולעשות מוזיקה, ואני לא יכול לעשות את זה ולשחק כדורגל. שני הדברים היחידים שאני יכול לעשות בעצם: לשחק כדורגל ולשיר”. במקביל לתחילת קריירת השירה עבד במקצוע קצת קריפי כחופר קברים.

הוא השתתף בהפגנות נגד נשק גרעיני, למרות שהלך אליהן בעיקר כדי לפגוש בנות והספיק להעצר שלוש פעמים. יחד עם הזמר וויז ג’ונס הוא הסתובב ברחבי אירופה, ישן במקומות מוזרים ונעצר בעוון שוטטות. ב-1963 הוא החל להסתובב עם תסרוקות התרנגול שהפכה להיות מזוהה אותו, ונעזר בהרבה תכשירי שער מאחיותיו.

אפשר לפרט רבות על קריירת המוזיקה הענפה של סטיוארט, אבל אנחנו פינת ספורט ולכן נקפוץ אל שנות ה-70 אז פגש את קני דלגילש בזמן שכיכב בסלטיק לפני הגעתו לליברפול. הפגישה עם סר קני, גרמה לו להתאהב עמוקות בקבוצה הסקוטית, והחל לפקוד את משחקיה באופן קבוע. האהבה הגדולה לכדורגל הסקוטי גרמה לו לאהוד דווקא את יריבה הגדולה ליברפול וקני דלגליש, מנצ’סטר יונייטד בשורותיה שיחקו באותה תקופה שחקנים רבים סקוטים.

סלטיק ויונייטד בשיריו של רוד סטיוארט

הקבוצות האהובות עליו נכנסו לשיר את בליבי שיצא ב-1977 בו הוא משווה בין אהבת אישה לאהבת קבוצת כדורגל. אחרי אחד מהניצחונות באולד פירים, הדרבי הגדול מול ריינג’רס הבטיח בירה על חשבונו לכל מי שיבוא עם חולצה של סלטיק לפאב של גורדון ראמזי אוהד ריינג’רס. בשנות ה-80 עלה מהיציע אל הדשא כשיצא לסבב הופעות באצטדיונים בדרום אמריקה.

אחת מההופעות בדרום אמריקה הייתה באצטדיונה של ריבר פלייט בארגנטינה, האצטדיון שמכיל 70,000 מקומות אירח 90,000 אנשים לצד אלפים מחוץ לאצטדיון. אירוע השיא שלו מבחינת קהל ב-31 בדצמבר 1994 אז הופיע בחוף קופקבנה בריו דה ז’ניירו לפני 3.5 מיליון בני אדם ונכנס לספר השיאים של גינס.
בישראל הוא הופיע פעמיים לאורך הקריירה שלוש פעמים, כולל פעמיים בהיכל נוקיה, בהופעה בהיכל נוקיה ב-2010 התרחש אירוע ביזארי כשההופעה הופסקה לדקות ארוכות בגלל קריסת מערכת ההגברה. ב-2015 זכה לרגע מרגש, כשהעניק לקבוצתו האהובה סלטיק את גביע הליגה בו זכתה.

איך הייתה נראית ההיסטוריה עם ברנטפורד הייתה חוזרת אל סטיוארט?

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן