מחפש דרך חזרה: חסה רודריגז פותח את הלב

בשבת האחרונה התקיים המשחק ״הגדול ביותר״ עבור חסה רודריגז: ריאל מדריד - לאס פאלמס. יליד האיים הקנריים שיחק בעברו בשתי הקבוצות הללו, שהיו ציון דרך משמעותי במהלך הקריירה שלו. האחת אימפריה אירופאית בה פרץ והשנייה קבוצה מהמקום בו נולד. שחקן הכנף בן ה-30 היה צריך להיות היום כבר שחקן ותיק ומנוסה ולחוות את המשחק הזה ככל הנראה מהדשא אך הגורל של חסה הותיר אותו לצפות במשחק דרך הטלוויזיה, תוך כדי שהוא מחפש קבוצה לשחק בה רגע לפני סיום מועד חלון ההעברות.

הספרדי עבר בעשור האחרון בין תשעה מועדונים שונים וכרגע הוא מובטל לאחר שקוריטיבה, שירדה לליגה השנייה בברזיל, סירבה לחדש את חוזהו. מהפציעה הקשה שחווה בריאל מדריד, דרך הכישלונות בפריז סן ז׳רמן ובטיס ועד הירידה לסרייה ב׳. חסה רודריגז התראיין אתמול (שני) לעיתון הספרדי ״מארקה״ ושיתף את אשר על ליבו:

מה אתה עושה בחיי היום יום שלך? איך השגרה שלך נראית בחיפוש קבוצה?

שאף אחד לא יטיל ספק בכך שאני אמשיך להיות כדורגלן. אני מתאמן כבר ארבעה שבועות מיום שני עד שישי, לפעמים שבת, עם שני אימונים ביום, הכנות ומנוחה. הייתה לי הצעה אבל לא רציתי לקבל החלטות נמהרות. הייתי רוצה להגיע למקום שבו יש לי יציבות, שבו אני יכול לשחק באופן קבוע. אם הייתה לי את ההמשכיות הזו שכל כדורגלן מחפש, אני בטוח שאוכל להציג הופעות טובות כמו שעשיתי במקומות אחרים. הייתי רוצה שזה יהיה בספרד, קרוב למשפחה שלי.

אתה מתלהב לחזור לקבוצה?

בטח. אני מתגעגע לשחק כדורגל, להיות בדינמיקה קבוצתית, עם חברים לקבוצה.

אתה מתאמן כל יום, איך השגרה שלך עוזרת לך להישאר בכושר?

אני מתכנן את השבוע מיום שני עד שישי ולפעמים גם שבתות. בדרך כלל אני משלב אימון אחד או שניים, תלוי מה אני עושה. אם היום, למשל, אני עושה אימוני התנגדות, למחרת אני עובד עם כדור. אני מאמן את כוח הרגליים בחדר כושר כדי לחזק את השרירים ולהימנע מפציעות. אני מתכנן את השבוע שלי והאמת היא שעכשיו אני מרגיש די טוב.

מה אתה צריך כדי להרגיש כמו כדורגלן?

להיות במקום שנותן לי הזדמנות והמשכיות. ברגע שיש לי את זה אני הולך להישאר. אני צריך להיות רק במקום שיש לו פרויקט נחמד, ואם זה בספרד, יותר טוב. אם זה בחו״ל, זה יהיה עוד אתגר כמו שהיה לי בעבר. מה שאני צריך כרגע זה לשחק.

מה יש לך להציע עבור מועדון שירצה אותך?

מאה אחוז מקצועיות יומיומית, ניסיון בקבוצות ומדינות שונות, שיטות משחק שונות שלמדתי ממאמנים עם רעיונות שונים ובעיקר להיות חבר טוב לקבוצה ולנצח. מה שאני אוהב זה לנצח. מי שייתן לי את ההזדמנות לא יצטער על כך.

מה למדת בשנים האחרונות?

בכדורגל יש חוויות שהן טובות ויש גם רעות. שלי לאחרונה לא היו כמו שהייתי רוצה, אבל אני לעולם לא אוותר, אני תמיד אלחם כי כדורגל זה החיים שלי. אני אוהב כדורגל, זה מה שמשמח אותי, מה שהמשפחה שלי אוהבת וזה מה שתמיד חלמתי עליו מאז שהייתי קטן ועד היום. המטרה שלי ברורה: להילחם וכשיש לי הזדמנות בקבוצה חדשה, לתת את הכל.

מה למדת במהלך הקריירה שלך ככדורגלן?

שאלה טובה. הרבה דברים. היו לי רגעים אישיים וקבוצתיים טובים מאוד והיו כאלו שלא כל כך. כשאתה מפסיד, אתה מתחיל להרהר. כשאתה מנצח פעמים רבות אתה לא חושב כל כך על מה שהשגת או מה זכית. אבל כשאתה נופל עם הקבוצה וגם באופן אישי, אתה מתחיל לחשוב למה זה או זה קרה. עכשיו הכל שונה. למדתי גם מהטעויות שלי, כי אני מאמין שלא כולנו מושלמים והדבר החשוב הוא לממש את הדברים כדי שאפשר יהיה ליישם אותם. למדתי ממה שקרה לי בעבר.

בוא נדבר על חסה המורד, זה שהיה שובב מאז שהיה ילד. אני זוכר שחלמת על אירופה עם (ג’רארד) דאולופאונשאר משהו מהחסה הזה? כי עכשיו נראה שזה הרבה יותר שונה.

כן, כן, האמת היא שאופי זה טוב, כמו שאתה אומר, זה ב-DNA שלי ונכון שלפעמים הוא שיחק בי. במובן אחר זה עזר לי להיות הכדורגלן שאני. אבל זה נכון שהיום אני כבר לא כזה, אני כבר לא לוקח דברים בצורה אינטנסיבית כמו קודם. עכשיו אני מרבה לשים את עצמי בנעליים של האחר. ממאמן או חבר לקבוצה, ויש לי הרבה יותר מחשבה על חבריי. אני יודע שברגע שתהיה לי הזדמנות לקבל את ההמשכיות הזו אני אשחק. אחרת, לא הייתי יושב כאן איתך, עם כל הכבוד. אני אומר לך את זה כי אני סומך על עצמי הרבה ואני יודע מה אני יכול לתת. אני עדיין בגיל שבו אני יכול לשחק כדורגל. יש לי את זה ואני מחכה לזה.

מהו הרגע הטוב ביותר, זה שאתה זוכר יותר מכל הקריירה הארוכה שלך ככדורגלן?

הרגע הכי טוב שלי היה בריאל מדריד. מאז שעזבתי כאן, את הבית שלי בגראן קנריה, ועד שהגעתי לקבוצה הבוגרת וזכיתי בכל התארים, עם כל המשחקים והשחקנים הגדולים. היו לי גם רגעים חשובים בלאס פלמאס. הרגשתי תמיכה מהצוות, מהמועדון, מהמשפחה שלי. הרגשתי טוב לשחק. אני חושב ששני הרגעים האלה היו המקום שבו הרגשתי הכי טוב.

מה שלום האנשים בגראן קנריה, האי שלך? האם אוהדי הכדורגל כאן ממשיכים להראות לך חיבה?

כן, כן, מאוד. בכל פעם שאני פוגש אנשים כאן, הם מתייחסים אליי ולמשפחתי בחיבה רבה. הם שולחים לי הודעות נחמדות מאוד ואומרים לי שהם מקווים שאוכל לשחק שוב בקרוב, ואם זה יכול להיות כאן, אפילו טוב. האמת היא שהם מדהימים. גם האנשים במועדון. יש לי מערכת יחסים מצוינת עם מיגל אנחל רמירז (מאמן ספורטינג חיחון, יליד האי), עם לואיס הלגורה (מנהל מקצועי בלאס פאלמאס) ועם סביבת איגוד הספורט. אני צריך להודות להם כי הם נתנו לי את המתקנים שלהם בשבועות האחרונים כדי שכאשר הקבוצה לא באימונים, אוכל להתאמן שם. בוא נראה מה קורה עכשיו עם המצב שלי. אני מוכן להצטרף לכל קבוצה בכל עת.

דיברנו על הרגע הטוב ביותר שלך, מה הגרוע ביותר? (מצביע על הצלקת בברך ימין)

הפציעה הייתה הרגע הגרוע ביותר בחיי המקצועיים והאישיים. זו הייתה הפסקה ארוכה מאוד. הפציעה הזאת מול שאלקהמצד שני, אם להיות כן, לפעמים יוצאים הרבה דברים חיוביים מדברים רעים. היו הרבה דברים שלא הערכתי קודם. אחרי הפציעה ההיא נתתי חשיבות רבה להמון דברים, הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית.

גם מבחינה נפשית, נכון?

לוקח זמן עד שהפציעות הללו מחלימות, לא רק פיזית, אלא כמו שאתה אומר, פסיכולוגית. אבל היי, זהו, זה קרה. זו נקודה בחיי ובקריירה שלי שתמיד תהיה שם, אבל עכשיו אני בסדר ומוכן לכל אתגר.

הפציעה הזו הגיעה בזמן הטוב ביותר שלך, עד כדי כך שלפני עשר שנים ראית את עצמך מסוגל להילחם על הכל, לזכות בכדור הזהב, כפי שעשה כריסטיאנו באותה שנה.

כן, כן, אמרתי בזמנו את בדברים הללו כי הייתי במיטבי. כבשתי שערים, שיחקתי עם כל השחקנים הגדולים האלה, במועדון הטוב בעולם. אז אמרתי את המשפט הזה כי הייתי בטוח בעצמי. אני לא יודע אם הייתי מגיע למעמד הזה מאוחר יותר או לא, אבל בוודאי הייתי בין המועמדים להיות שם. אני חושב. זאת הדעה שלי. אני אמרתי את זה ואני אומר את זה שוב היום: אם הייתי ממשיך באותו רגע, אני לא יודע אם הייתי זוכה בזה או לא, אבל הייתי קרוב לשם, בטוח.

אתה מדבר על האנשים, על החיבה של האנשים. האם גם חבריך לשעבר מתקשרים אליך, שואלים אותך?

כן, כן, דיברתי עם כמה כאן, גם עם אלה שהיו איתי במדריד. פגשתי כמה מהם, התראינו בחופשה. אנשים מעודדים אותי ומכירים את התכונות שתמיד היו לי ויש לי. מילות החיבה שיש להם כלפיי יפות ומוערכות. זה דוחף אותך להמשיך להילחם.

יש שיחות או הודעות שהוקלטו עבורך?

יותר משיחה או הודעה זה כשפגשתי אנשים באופן אישי, כשאתה מסתכל על הפנים שלהם, בעיניים שלהם. זה מה שנשאר לי. מצאתי את נאצו ולוקאס (ואסקז), שהם חברים טובים ועמיתים טובים. היינו ביחד הרבה שנים. הם עודדו אותי.

אתה זוכר את קסטיליה? האם זה היה השלב המאושר ביותר שלך?

יש שני חלקים בקריירה שלי שמאוד נהניתי מהם. אחד מהם נמצאת בקטגוריות הנמוכות יותר. כשאתה מגיע לקסטיליה אתה משיג מטרות. אתה מנצח, אתה הופך לאלוףאני חושב שלצד ליגת האלופות שזכינו בו כשחקני נוער, הם הרגעים הכי יפים מגיל צעיר, לפני שהגעתי לקבוצה הראשונה. הייתה לנו קבוצה מצוינת, מהשוערים ועד החלוץ ואפילו על הספסל. כולם היו טובים מאוד. אז כמובן, הייתי מאושר בהרכב הראשון, עם אותם שחקנים ומאמנים. נהניתי רבות, אבל ברגעים האלה הרגשתי הכי מאושר.

האם יש כדורגל בראש וברגליים שלך ורצון להראות את זה?

מאוד, ואני להוט להוכיח את זה.

איך נוכל לשכנע מועדונים שאפשר לסמוך עלייך?

כשאשחק כדורגל. עם הזדמנות לקבל המשכיות בקבוצה. שם תראה את כל החשק שיש לי, את כל ההכנות שאני עושה. כשאתה בשטח הדברים זורמים. כשאתה עובד ומקצועי, בעל התמדה ולא מוותר, דברים קורים.

ואנחנו מגיעים בזמן הנכון?

כן, בטח, כמובן.

האם אתה רואה מישהו כמודל להתמדה עם מוסר עבודה?

אמבפה. אני רואה הרבה כדורגל ואני חושב שמה שהוא עושה עכשיו הוא אדיר. כשהייתי בפ.ס.זכבר עשיתי את זה וזה לא קל לשחק ברמה הזו, לשמור על העקביות הזו, הביטחון הזה בכל משחק. עוד מטרה ועוד מטרה. עכשיו זה מזכיר לי הרבה כשראיתי אותו מתאמן, בכל אימון הוא כבש שערים. ואז כשהגענו למשחק, גול. זה רמה אחרת. אנשים מאוד מוכשרים, אנשים מעולים מאוד. אבל היי, אני אוהב להסתכל על אנשים כאלה. בסופו של דבר הקפתי את עצמי באנשים כאלה בריאל מדריד וזו הסיבה שאני אוהב להציב לעצמי מטרות קשות.

ריאל מדריד נראית מעולה, אבל גירונה לא מוותרת

ריאל מדריד מאוד היא חלק מיוחד בחיי. אני מאוד אוהב את פלורנטינו, את חוסה אנגל ואת כל האנשים שתמיד היו שם. גם קרלו. הם מאוד סולידיים ואני חושב שתהיה להם עונה טובה מאוד. אנחנו צריכים לברך אותם על כך. גם איגוד הספורט מצליח מאוד. אם גירונה לא הייתה שם, הם היו בודדים בפסגה. אני חושב שריאל מדריד הולכת לזכות בליגה ובליגת האלופות והיא תהיה שם עד הסוף.

ככדורגלן, VAR – כן או לא?

כן. זה דבר טוב לכדורגל. זה כדורגל נקי יותר, לא רק במשחק, גם כשזה מגיע לתארים. אני חושב שה-VAR שם בשביל זה ואני כן בעד.

1 תגובה
  1. אלפונסו סטיין כותב

    עוד שם של כשרון גדול ומפוספס, אחד מיני רבים.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן