מי שמתעסק מתרסק: ראש העיר ימנע את חתימתו של המגן האנטישמי?

יוסף אטאל, שהורשע באנטישמיות ושנאה כלפי ישראל, היה קרוב לחתימה במארסיי, אך התערבות של ראש העיר עלולה להוביל לתפנית | כל הפרטים

יוסוף אטאל האלג’יראי כבר היה על סף חתימה במועדון הכדורגל הצרפתי מארסיי. אטאל כזכור הפיץ דברי שנאה ואנטישמיות באוקטובר אשתקד, מה שהוביל לעונש מאסר על תנאי וסילוקו מקבוצתו לשעבר ניס. המגן חתם לאחר מכן על חוזה של שישה חודשים במועדון הטורקי אדנה דמירספור וכעת עם סיום חוזהו הוא שחקן חופשי.

על פי מספר דיווחים, קבוצתו של רוברטו דה זרבי רצתה לצרף את המגן בן ה-28 כגיבוי לג’ונתן קלאוס הצרפתי.הכל היה סגור ואף הוזמנו לשחקן בדיקות רפואיות, אך התערבותו של ראש עיריית מארסיי הובילה לתפנית מעניינת.

בראיון לרדיו JM, ראש העיר בנואה פיאן העביר ביקורת נוקבת על השיחות בין הצדדים: ”אני לא הנשיא של אולימפיק דה מרסיי אבל אני יכול להגיד לך דבר אחד בכל מקרה, כל הערה אנטישמית, כל הערה גזענית, שהייתה מושא לגינוי, או שלא לצורך העניין, אינה מקובלת, וכן אין לו מקום בספורט, ואין לו מקום באולימפיק דה מארסיי”. פיאן הוסיף ואמר שלמרות שאין לו יכולת להשפיע על ההחלטות המקצועיות של המועדון, הוא יעשה כל שביכולתו כדי לשכנע אותם לשנות את דעתם.

לאחר אותו ראיון החלו לצוץ דיווחים על כך שנראה שהמועדון הצרפתי הבין את הרמז, והחתמתו של אטאל כבר לא על הפרק. המועדון לא רצה להגדיל את הלחץ הציבורי ונראה היה כי הוא נסוג מהעסקה. עם זאת, בשעות האחרונות פורסם דיווח באתר מקומי בצרפת לפיו רוברטו דה זרבי, יחד עם יועצו מהדי בנאטיה, עדיין מעוניינים לצרף את המגן, וכי העסקה עדיין לא נפלה לגמרי.

1 תגובה
  1. דרור כותב

    נאחל לו צולבת ואפילו שתיים

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן