מכות מצרים – פרק עשירי – יָקוּמוּ נָא הַנְּעָרִים וִישַׂחֲקוּ (וינצחו) לְפָנֵינוּ

הגענו למכה האחרונה בפרוייקט העל-זמני שלנו, מכת הבכורות, המכה האחרונה שאחריה השליט המצרי החליט שלא עוד, ושיחרר את בני ישראל מעבדות לחירות, דבר שממחיש את העובדה, שאין זה משנה כמה נצליח להכיל, לספוג, לבלום, בסוף, כמו בסיפור הבא, היה זה בסך הכל סיפור סביב נער צעיר שהצליח לשחרר קהילה שלמה לעתיד טוב יותר ומרגש יותר. מכה זו הדגישה את ההשפעה העמוקה של קשרים משפחתיים ומורשות דוריות. הקשר העמוק של האב לבנו מעצב את מהלך האירועים בעתיד, ומדגיש את משקלם הרגשי ומשמעותם של תפקידיהם. בדיוק כפי שהמכה העשירית סימנה רגע מכונן בהיסטוריה של עם ישראל, הסיפור הבא מייצג צומת קריטי בקריירה של שחקן ומאמן, אב ובנו, ובמורשת משפחה באגדת הכדורגל של קבוצה אחת.

עונת 21/22 של הליגה הפורטוגלית התאפיינה במרוץ דו ראשי בין פורטו לספורטינג ליסבון, ולמחזור ה-17 שתי הקבוצות הגיעו שהדבר היחיד שמפריד בינן הוא מאזן השערים. הדרקונים תחת הדרכתו של סרג’יו קונסיסאו הגיעו להתארח אצל אסטוריל, שהייתה אז במקום השישי, עם מטרה ברורה מאוד – להישאר במקום הראשון בליגה בזמן שספורטינג נושפים בעורפם. עם סיום המחצית הראשונה המצב נראה עגום במיוחד, הכחולים-לבנים ירדו לחדרי ההלבשה בפיגור 0:2 בזמן שבמשחק המקביל ספורטינג הובילה באותו רגע 1:0 נגד סנטה קלרה. במחצית השנייה שחקני פורטו עלו עם אש בעיניים וכבר אחרי מספר דקות מהדי טראמי הצליח לצמק את הפער. השעון המשיך לתקתק וחדשות על כך שבמשחק המקביל של האריות מליסבון התוצאה הייתה שוויון 2 ונראה שהמקום הראשון מתרחק, ואז רצף אירועים מדהים התנקז לרגע שיא אחד. בדקה ה-84 לואיס דיאס השווה את המשחק, ובדקה ה-87 עלה למגרש הגיבור הכי לא צפוי של המשחק הזה – קונסיסאו, פרנסיסקו קונסיסאו.

במשחק טעון רגשית שנראה מתוסרט למסך הקולנוע ולא למגרש הכדורגל, מאמן פורטו סרג’יו קונסיסאו קיבל החלטה שתחרוט את שם משפחתו של קונסיסאו בדברי הימים של ההיסטוריה המפוארת של המועדון. כשהמשחק תלוי על בלימה והקבוצה חייבת להבקיע שער, אגדת פורטו קרא לבנו בן ה-19, פרנסיסקו קונסיסאו, להיכנס לעניינים בדקה ה-87.

מה שקרה לאחר מכן היה רגע מהאגדות, כשהכישרון הצעיר כבש את שער הניצחון שתי דקות בלבד לאחר שנכנס וחתם ניצחון קאמבק דרמטי 2:3. בסיום המשחק הגיעה גם הידיעה על כך שסנטה קלרה ביצעה גם היא מהפך מדהים וניצחה גם היא 3:2 וקבעה שפורטו יחזיקו במקום הראשון, אותו לא שמטה עד עד סיום העונה.

החילוף בו עלה פרנסיסקו קונסיסאו היה יותר מסתם חילוף טקטי, זה היה רגע של אמון עצום מצד אב ביכולותיו של בנו. למרות ההימור שנראה באותו רגע חסר סיכוי, שחקן הכנף הצעיר לא נבהל מהלחץ וניצל את ההזדמנות בשתי ידיים. השער שלו היה לא רק הישג יוצא דופן עבורו באופן אישי, אלא הוכחה לפוטנציאל שסרחיו ראה בו. זה היה רגע שהתעלה על מערכת היחסים הרגילה בין שחקן למאמנו, קשור בדם ובחלומות משותפים.

השער של פרנסיסקו, הראשון שלו אי פעם בליגה, היה כולו יופי ושלמות, התקפה שהציתה את היציעים ושלחה גלים של שמחה בקרב אוהדי פורטו. משמעות השער הייתה רבה. זה היה שער ניצחון במשחק צמוד, הישג היסטורי לכישרון צעיר מבטיח, ורגע מרגש של אב ובן שייזכר לשנים הבאות.

תוצאת המשחק הביאה עמה תערובת של שמחה וגאווה. סרג’יו קונסיסאו, הידוע באופיו החם והנלהב על הקווים, לא יכול היה להסתיר את רגשותיו, והיה עד לתרומתו המכרעת של בנו לניצחון בלתי נשכח. זה היה רגע שהדגיש את הבלתי צפוי היפה של הכדורגל, שבו רגעים של משפחה, התמדה וניצחון משתלבים על הבמה העולמית.

הסיפור של משפחת קונסיסאו הוא יותר מסתם שער בודד או משחק בודד, זהו מסע של אב המנחה את בנו, מעביר הלאה לא רק אימונים וטקטיקות, אלא גם את האהבה למשחק ואת הערכים של עבודה קשה ומסירות. השער של פרנסיסקו היה הצהרת כוונות, לא רק משחקן צעיר שהטביע את חותמו, אלא ממשפחה שנטועה עמוק במרקם של פורטו ושל הכדורגל הפורטוגלי.

המשחק הזה, ובעיקר הדקות האחרונות, ייזכרו לא רק בזכות הקאמבק או הניצחון, אלא כסמל לקשר משפחתי ולהעברת הלפיד מדור לדור. הוא משמש תזכורת לכך שבכדורגל, לפעמים הרגעים הבלתי נשכחים ביותר מגיעים לא מהכוכבים הצפויים אלא מאלה שנושאים איתם מורשת וחלום, מוכנים לזרוח כשניתנת להם ההזדמנות.

אנו מקווים שנהניתם מהפרויקט ושהצלחנו להביא לכם את החיבור בין החג היהודי העתיק לעולם הכדורגל האהוב שכולנו מוקירים ואוהבים
.אנו מאחלים לכולם חג שמח ומקווים לחזרתם המהירה והבטוחה של כל החטופים הביתה
צוות בולרז.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן