מכתב לעצמי הצעיר – אדר מיליטאו

בלמה הברזילאי של ריאל מדריד משתף במסמך כנה ומרגש שכתב לעצמו הצעיר

מיליטאו, שחקן ההגנה של הבלאנקוס, כותב לילד הקטן והשקט שגדל בברזיל מכתב מעצמו הבוגר.

היי, אדר!

כן, אני מדבר אליך.

אל תדאג, לא עשית שום דבר רע. אני כאן כי אני רוצה לספר לך על כמה דברים שיקרו בחייך.

אתה כנראה לא הולך להאמין לכל זה. אבל לעת עתה, אני רק צריך שתסמוך עליי.

אני יודע שאתה הילד הכי שקט ברחוב שלך, אולי אפילו בכל העיר Sertãozinho. זה מגניב. אני גם יודע שלמרות שאביך הוא כדורגלן מקצועי לשעבר, כדורגל זה לא בדיוק הקטע שלך.

אני לא רומז שאתה לא נהנה מזה. בכלל לא; אתה פשוט לא מתלהב מזה עדיין. בשלב זה אתה עוסק בבילוי עם החברים שלך ובני משפחתך, שאתה אוהב מעל הכל, ולהטיס את העפיפון שלך גבוה בשמיים הכחולים והצלולים. כל עוד הדברים יישארו כך, החיים לא יכולים להיות טובים יותר. נכון?

ובכן, יש לי חדשות בשבילך, ידידי.

אתה הולך להיות כל כך מעורב בכדורגל שהחיים שלך ישתנו לחלוטין. ואני אספר לך יותר, אדר: המשחק יהפוך כל כך חשוב לך שאתה אפילו תעזוב את הבית שלך בגללו.

ככה זה יהיה! אבל אל תדאג יותר מדי. כל השינויים האלה יביאו הרבה שמחה לך, למשפחתך ולחבריך.

וזה יקרה מוקדם ממה שאתה יכול לדמיין.

האם יש לי את תשומת הלב שלך עכשיו? טוֹב.

תן לי לספר לך בדיוק איך האגדה הזו תתפתח.

יום אחד תופיע בבית הספר לכדורגל שבו אבא שלך מאמן. הוא לא יידע. למעשה, הוא יהיה בהלם לראות אותך שם.

אפילו הוא לא יודע מה אתה יכול לעשות עם כדור לרגליך. למעשה, אתה תשמע אותו אומר משהו שיישאר במוחך לנצח. זה יהפוך לבדיחה בינך לבין חבריך.

אבא שלך הוא מאמן – הוא יודע כישרון כשהוא רואה כזה, נכון?

ובכן, פסק הדין שלו על אדר הצעיר יהיה זה:

“אני לא ממש יודע אם הוא יכול לשחק”.

כאשר הקבוצות ייבחרו באותו יום, אתה תהיה האחרון שייבחר.

אבל אדר, זו לא תהיה סיבה להרגיש מושפל. זו רק הפתעה ראשונה מני רבות שהכדורגל צופן לך. עם הכדור לרגליך, אתה תעשה דברים שאף אחד לא חשב שאתה יכול לעשות. כבר במשחק הזה תכדרר על פני כולם ותבקיע שער אחר שער.

אף אחד לא יוכל לעצור אותך, אנשים הולכים להתחרפן!

בקרוב כולם יתפעלו מהכישרון שלך. הקבוצות של בית הספר יילחמו אחת בשנייה כדי להשיג אותך. אבל נחש מה? אתה לא תראה בזה עניין כל כך גדול. בטח, אתה חושב שכדורגל זה מגניב, אבל זה לא הדבר הכי חשוב, נכון?

לשחק בא לך באופן טבעי. אבל זה לא משפיע על מי שאתה. זה לא משנה איך אתה רואה את החיים.

למעשה, לדברים יש סולם ערכים – ועבורך, לבילוי עם המשפחה והחברים יש משקל עצום.

אני לא מאשים אותך, אדר. אתה לא טועה שאתה חושב ככה. מה שעשוי להישמע כמו סימן לחולשה עבור אנשים רבים הוא, למעשה, הכוח הגדול ביותר שלך.

אז אל תפחד כשהליאו(המאמן) נשמע קשוח כשהוא מלמד אותך איך להעביר את הכדור כמו שצריך. אל תדאג כשהם מזמינים אותך למבחנים בסאו פאולו. ספוילר: זה יהיה רק ​​הראשון מבין המועדונים הגדולים שתשחק בהם.

אבל אני גם חייב להגיד לך משהו שהוא לא כל כך מגניב. האם אתה מוכן? הנה זה מגיע.

אתה תבכה הרבה, אדר. אף אחד לא יתעלל בך או יטריד אותך. בין אם אתה בקוטיה, בארה פונדה או במורמבי, המאמנים תמיד יזהו את הכישרון שלך, אבל הלב שלך לא יהיה רגוע. חוסר היציבות הזה, חוסר הביטחון הזה, קשור לכמה אתה מתגעגע להורים שלך.

זה לא יהיה קל, ידידי, אני לא אשקר לך. יהיה יום שבו תחשוב לוותר על הכל. לא תרצה יותר לשחק כדורגל כמקצוען. לא תהיה מוכן יותר להתרחק מהחברים והמשפחה שלך.

אבל אז אמא שלך תשאל אותך שאלה שרק מי שמכיר אותך טוב יכול לשאול: היא תגיד, “אתה לא רוצה את זה?”

אדר, תן לי לומר לך: כשתשמע את זה, זה יפקח את עיניך. פתאום תראה מה קורה לך באור אחר. אתה תבוא להעריך יותר ויותר את ההערות של המאמנים שמשבחים את המשחק שלך.

אדר, מה שבא לך באופן טבעי לא קל לאחרים. אתה לא סתם מישהו.

בקרוב כל חלוץ בספרד יידע שמיליטאו משחק הוגן, אבל קשוח.

* אדר מיליטאו

דבריה של אמך יהיו הגיוניים עוד יותר כאשר תזומן לנבחרות הנוער של ברזיל. זה יהיה הקליק שהיה חסר. הכל ישתנה.

זה לא יגרום לך לשנות את דרכיך. המהות שלך תישאר שלמה, תאמין לי. אבל משחק בנבחרת יחזק את ההרגשה שכבר הייתה לך. מאותו רגע תדע שאתה רוצה להיות כדורגלן.

הוודאות הזו הולכת לשנות את הדרך שבה אתה ניגש לספורט הזה. אני יודע שכבר שיחקת עם הרבה ביטחון, אבל מחוץ למגרש המסירות והמחויבות שלך יהפכו לטוטאליות. אני מדבר על דברים כמו הכנה גופנית, תזונה והתאוששות.

למעשה, תשאיר בצד הרגלים ישנים, וגם זוג חברים היקרים לך. אבל הפעם זה לא יכאב בכלל. כמובן, אתה תתגעגע אליהם. אתה רק בן אדם. אבל החיים שלך קיבלו מטרה חדשה עכשיו, וזה יעשה את כל ההבדל.

כל זה יקרה כל כך מהר, אדר, שבקושי תוכל לזכור את היום שבו הגעת לקבוצה הראשונה של סאו פאולו. הסיבה היחידה שתזכור את זה בכלל היא שבהמשך… ובכן, תישלח בחזרה לקבוצת המילואים ותצטרך להתחיל מאפס.

אמרתי לך שאני הולך להיות כנה באכזריות, לא? ואם לומר את זה בבוטות: אתה תתעצבן. אבל זכור: אי אפשר להתייאש. אתה לא יכול לאבד את המיקוד שלך, אחרת זה יגרום לך לוותר.

לא, אדר. במקום זאת תזכור את הרגע הזה כהזדמנות נוספת לצמוח. אני יודע שמעולם לא היית מאוד טוב בבית הספר, אבל כמה חוויות יציגו אותך – ותלמד מהן.

אחרי הכל, כמה שחקנים – שחקנים שהם אפילו יותר מוכשרים ומסורים בדיוק כמוך -נכשלו מסיבות כאלה בדיוק? כמה מיליוני אנשים היו נותנים משהו כדי להיות במקומך?

לכן תמיד תהיה אסיר תודה על מה שיש לך, ולמה כולם ישימו לב עד כמה אתה צנוע, על המגרש ומחוצה לו.

כאשר רוגריו סני יקדם אותך בחזרה לקבוצה הראשונה ב-2017, תגלה שרקטות לא נועדו לנסוע אחורה. אגדת המועדון הזו תתמוך בך ותגיד שאתה שם כדי להישאר. ואז תצא למסע שרק ימשיך להפתיע אותך.

זה יהיה מטורף, זה נכון. אבל לעולם לא תשכח את ההעברה שלך לפורטו. עדיין לא סיפרתי לך, אבל זמן קצר לאחר שהחלטת שכדורגל יהיה הגורל שלך, התחלת גם להביט במטרה אחרת: לשחק בליגת האלופות. המעבר לאירופה גרם לכך שזה יכול לקרות מוקדם ממה שדמיינת. אז בקושי תאמין כשתבקיע את השער הראשון שלך בליגת האלופות במשחק החמישי שלך במפעל.

זה יהיה רגע כל כך מיוחד, אדר. גם היום, אחרי כל כך הרבה משחקים, עדיין תוכל לזכור את השער הזה בפירוט. הגבהה של אוליבר טורס, איך הגעת לעמדת נגיחה, איך שהכדור נחת בשקט בפינת הרשת. התחושה הזו תהיה בלתי ניתנת לתיאור. והדבר הנוסף היחיד שתזכור מאותו רגע הוא החגיגה. משהו ישתבש עם הסלטה, והתוצאה תהיה די… אקראית. ברצינות, חחחח!

פרק נוסף יישאר בראשך. אתה יכול לנחש איזה? אוקיי, אני הולך להגיד לך: זה יהיה הזימון הראשון שלך לנבחרת הראשונה של ברזיל. כמה שנים קודם לכן הפלייסטיישן הייתה הדרך היחידה שתוכל לשחק עם החבר’ה האלה. עכשיו הם יהיו חבריך לנבחרת.

דני אלבס, טיאגו סילבה, קאסמירו, ניימאר.

בקושי תאמין כשהחלום הזה יתגשם. אבל למרות ההתלהבות שלך, אתה לא תהיה עם הראש בכוכבים. אתה עם רגליים על הקרקע. כמובן, תצטרך לקחת חלק בתעלולי החניכה, ולהציג את עצמך מול כולם בארוחת הערב של הקבוצה. אני אגיד לך עכשיו: תהיה מוכן לסבול! אבל כשהכדור יתגלגל, אתה תשחק בביטחון, לא משנה עד כמה חבריך לקבוצה מפורסמים. זה יהיה מאוד חשוב לשלב הבא בקריירה שלך.

אתה מבין, הילד הזה שלא היה אכפת לו מכדורגל ייכנס לתוכניות של ריאל מדריד, המועדון הגדול בעולם. בזמן ההעברה, אתה עומד לחתום במועדון גדול אחר. אבל כשאבא שלך מדבר איתך על ההצעה של ריאל מדריד, אתה שומע שוב את הקליק הזה.

אל תדאג, אדר, כי אתה תהיה רגוע. האיכות הזו היא חלק מהטבע שלך. זה עוזר להסביר מי אתה.

כשיש לך את סרחיו ראמוס, רפאל וראן, מרסלו ודני קרבחאל לידך בחדר ההלבשה, אתה פשוט תחייך כאילו זה היה כל יום אחר בחייך.

עכשיו, אדר. אני יכול לחשוף שהמופנמות שלך לא תעזוב אותך. אבל תלמד להשאיר את זה מאחור כשתיכנס למגרש. כשאתה מרגיש שאתה צריך לצעוק כדי להתריע או להניע את חבריך לקבוצה, לא תהסס לרגע. אתה תדבר הרבה יותר על המגרש מאשר מחוצה לו. זה כאילו מסובבים מפתח והופכים לאדם אחר. על המגרש, אין לך חברים. זה יכול להיות אמא או אבא שלך בצד השני – עדיין היית מכה אותם חזק! ואתה תגדל מול היריבים שלך. בקרוב כל חלוץ בספרד יידע שמיליטאו משחק הוגן, אבל קשוח.

אתה תשחק עם הכדורגלנים הטובים ביותר באחת הליגות המובילות בעולם. אבל שום דבר לא ייקח לך את הביטחון העצמי.

הנה עוד דבר מגניב. אתה תבין שלא הגעת כל כך רחוק רק בגלל הכישרון שלך. המסע הזה עוסק בהרבה יותר מזה. זה עוסק בחברים לקבוצה מכל הקבוצות בהן שיחקת. זה על החברים שלך, כל אחד ואחד שעבר בחייך בשלב מסוים. זה על ההורים שלך, שתמיד היו לצידך. ואביך, אדר, יגיד לך שאחרי שהגעת לקבוצה הגדולה בעולם, אתה חייב להיאבק כדי להישאר שם. זה ידרוש ממך הרבה. אבל עמוק בפנים אתה תרגיש בטוח, כי עכשיו אתה יודע מה אתה יכול לעשות.

מי יאמין לזה, אדר?! בקרוב תשחק בגמר ליגת האלופות עם ריאל מדריד. אני עדיין לא יודע מה התוצאה, אבל אם לא אכפת לך, אני אתן לך עוד עצה אחת. שחק עם חיוך על הפנים, כאילו אתה מטיס עפיפון.

אני לא רוצה להמשיך יותר מדי זמן, אדר, אבל אני רוצה שתדע שאם בכל שלב יהיה לך ספק לגבי הקריירה שלך, תישאר בשלווה.

אחרי שהגעת לקבוצה הגדולה בעולם, אתה חייב להיאבק כדי להישאר שם. זה ידרוש ממך הרבה.

* אדר מיליטאו

זו לא תהיה בחירה קלה, כי בחיים האלה שום דבר לא מובטח. גם בגיל כל כך צעיר, הוודאות היחידה שיש לך היא שההורים שלך יקריבו כדי שיהיה לך ולאחיך חיים טובים. כמו כן, אתה לא יכול לדמיין את זה עכשיו, אבל בעוד כמה שנים תקבל אחות קטנה!

אז, אל תפחד לעקוב אחרי מה שהלב שלך אומר לך לעשות. אל תפחד לשנות. אל תפחד להופיע בבית הספר שבו אביך מאמן, גם כשאנשים מפקפקים ביכולת שלך.

אני ההוכחה שלא תצטער על זה.

אה, ובמקרה שזה מדאיג אותך… אל תדאג, אתה עדיין תוכל להנות מחלקים מהחיים הקודמים שלך, גם כשאתה מתמסר לכדורגל.

במהלך החגים, כשאתה משחק בריאל מדריד, תמצא זמן לצאת לרחובות, לפרוש את החוט ולהניף את העפיפון שלך. אתה עדיין תתמודד עם הרוחות החזקות בשלווה שאתה מפגין על המגרש.

אף אחד לא יאיץ בך.

חלק יגידו שאתה רגוע מדי.

אבל זו תמיד תהיה הדרך שלך.

5 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

  מרגש !

 2. יעקב זץ כותב

  מרגש מאוד

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

  ממש מעניין לקרוא בגוף ראשון מהשחקנים עצמם, נהנתי מכל רגע וזה גורם לך להתחבר אל השחקן.

 4. איתי אדרי כותב

  ממש אוהב את התוכן שלך להב !!!

 5. דרור כותב

  זו תמיד הדרך שלך – לכתוב יפה, לרגש ולהביא דברים חדשים. כל הכבוד!

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן