מנצ’סטר יונייטד סימנה כישרונות לקיץ הקרוב

‏מנצ'סטר יונייטד ורטקליף בוחנים את האפשרות של רכישת חלוץ ברייטון - אוון פרגוסון כאופציה לחלוץ חדש בקיץ.‏ בנוסף, השדים האדומים בוחנים את השחקן האנגלי, קיארנן דוסברי-הול מלסטר סיטי ועוד מספר שחקנים עלו כאופציות רכישה בעמדות שונות . במקביל, אל-נסאר הגישה הצעה לבלם הקבוצה - רפאל וראן.

מנצ’סטר יונייטד נראית מוכנה לחלון העברות עמוס בקיץ מבחינת רכישות ומכירות, ופעילות ההעברות של ‏הקבוצה בקיץ תושפע מכמות השחקנים עוזבים והאם היא תשאיר לעצמה סיכוי להעפיל לליגת האלופות.

ג’ים רטקליף בונה תוכנית לחמישה חלונות קדימה, אך לבינתיים הקיץ הקרוב ייצטרך להיות חיובי וזה מה שייתן את הטון.‏ רטקליף שם דגש חזק על הנחת יסודות תחילה. זו הסיבה שעומר בראדה המוערך מונה תחילה למנכ”ל וכעת פועלים במועדון להשלים את מינויו של דן אשוורת’ למנהל הספורטיבי.‏ עדיין לא ברור אם אשוורת’ יוכל להתחיל בקיץ הקרוב.

מקורות במנצ’סטר יונייטד ציינו שהם לא ישלמו יותר מדי ושזה לא יהיה אסון אם אשוורת’ יתחיל ב-1 בספטמבר. העדיפות היא למנוע מאשוורת’ להחמיץ את חלון ההעברות של הקיץ, ויהיה הרבה יותר קל לסיים את המשא ומתן ברגע שניוקאסל תחליט על המנהל הספורטיבי הבא שלה.

‏רכישות של השדים האדומים יוכתבו על ידי עזיבות‏ של שחקנים

הרכישות של הקבוצה יהיו תלויות בעזיבות של שחקנים ולא רק כדי לגייס כספים בלבד. אקזיטים פוטנציאלים ישפיעו גם על העמדות שיקבלו עדיפות.‏

בלם הקבוצה רפאל וראן קיבל הצעה מהקבוצה בה משחק גם כריסטיאנו רונאלדו – אל נאסר הסעודית. ההצעה של אל נאסר חזקה מאוד מבחינת שכר וקיימת אופטימיות לגבי הצטרפותו למועדון הסעודי.
כמו כן, גם הארי מגווייר צפוי לעזוב את השדים האדומים. ‏כעת נותר לראות האם ווסטהאם יונייטד תעורר מחדש את העניין במגווייר, שעדיין מחויב למנצ’סטר יונייטד והיה מצוין העונה. לא סביר שעתידו של מגווייר ייפתר לפני הקיצוץ הפיננסי של השנה ב-30 ביוני בשל יורו 2024.‏

ג’ראד ברנת’וויט מאברטון וז’אן-קלייר טודיבו מניס – הם שני בלמים מרכזיים שמנצ’סטר יונייטד מעריכה. שניהם דורשים הוצאה גדולה.

טודיבו יצטרך להימכר לפי שווי שוק הוגן אם יצטרף מניס לקבוצה של רטקליף. המשמעות היא שהסכום הצפוי שיונייטד תצטרך להוציא על הבלם קרוב ל-60 מיליון אירו.
ג’ראד ברנת’וויט מחוזר על ידי מועדונים בכירים רבים, והרבה תלוי גם במצבה של אברטון שנלחמת בתחתית הליגה, ובמצב אפשרי בו הקבוצה תרד ליגה סביר להניח שהבלם עצמו ידרוש את המעבר והמירוץ לשורותיו יהיה פתוח לכל המחזרות.

כמו כן, באולד טראפורד בוחנים אופציה גם של רכישת מגן ימני. יש סיכוי טוב שג’רמי פרימפונג יעזוב הקיץ את באייר לברקוזן, והוא הביע רצון לשחק בפרמיירליג. מנצ’סטר יונייטד יצרה קשר עם הקבוצה של פרימפונג לפני המונדיאל, אבל ברור שעכשיו רטקליף וצוותו הם אלה שקובעים את העניינים וצריך לראות אם העניין בשחקן יבשיל לעסקה של ממש.

‏גומז ודוסברי-הול על מכ”ם של מנצ’סטר יונייטד‏

‏בקישור, למנצ’סטר יונייטד יש הרבה אופציות והיא צפויה להתחזק בעמדה הזאת במידה וקאסמירו יעזוב. יש בו עניין סעודי מצד קבוצות בליגה המקומית, במיוחד מצד אל-הילאל.‏

‏ז’ואו גומס הוא שם אחד ברשימה של מנצ’סטר יונייטד, אם כי מספר מועדונים בוחנים את הברזילאי. וולבס לא רוצה לאבד את גומס, ותהיה במצב כלכלי טוב יותר ויציב במידה ותצליח להשאיר אותו ותמכור דווקא את פדרו נטו.‏ מנצ’סטר יונייטד עשויה לפנות גם לקירנן דוסברי-הול מלסטר סיטי. השחקן בן ה-25 עשוי להימכר בקיץ ע”י לסטר תמורת 25 מיליון ליש”ט. ‏לסטר תעשה מאמצים למכור את הקשר האנגלי בשל מצבה הכלכלי, וזאת לאחר שלאחרונה הואשמה על ידי הפרמיירליג בגין הפרות של חוקי הרווח. לסטר הודיעה לברייטון בינואר, ‘מחזרת נוספת’ בתמונה – כי השועלים רוצים 45 מיליון ליש”ט על הקשר, אך המחיר הזה אמור לרדת בקיץ.

אם קאסמירו ילך, ואולי גם כריסטיאן אריקסן, קשר מרכזי פתאום יהפוך לעדיפות מרכזית. והיתרון של דאוסברי-הול הוא שהוא יכול לשחק גם כקשר הגנתי, מרכזי או התקפי במידת הצורך. יש לציין שלהול יש שימוש עדיף ברגל שמאל, מה שמאפשר לו להשלים את קובי מיינו. תהיה הפתעה אם סקוט מקטומיניי יעזוב בהתחשב בערכו הנוכחי למועדון, אבל מכירה היא לא בלתי אפשרית תמורת הסכום הנכון עבור הקבוצה ממנצ’סטר.‏

שחקן נוסף שנמצא תחת הרדאר של מנצ’סטר יונייטד הוא אמאדו אוננה הנפלא של אברטון, וגם עתידו כאמור תלוי במצבה של הקבוצה בסוף העונה.

ססקו, פרגוסון או צירקזי נוטים יותר להצטרף לשדים האדומים מאשר לאוסימהן

השאיפה של השדים האדומים – היא לצרף שחקן התקפה ו/או חלוץ קלאסי וזו העדיפות הדחופה ביותר נכון לעכשיו בעמדה זו. מייקל אוליס מקריסטל פאלאס הוא כבר יעד שהשדים מביעים בו עניין. עדיין לא החל משא ומתן, אבל מנצ’סטר יונייטד צפויה להיות אחת מהמחזרות המובילות.‏

הקבוצה רוצה רוצה לרכוש חלוץ נוסף כתמיכה לרסמוס הוילונד. הדני הבינלאומי נמצא ברצף הבקעות ומרגיש כבר בנוח באולד טראפורד. ההיגיון לשאול את אריק מקסים צ’ופו-מוטינג מבאיירן מינכן בינואר היה יותר חלק מאסטרטגיית עצירת הפערים, אבל עכשיו בטוח שמנצ’סטר יונייטד תחשוב לטווח ארוך יותר כי הוילונד מוכיח שהוא יכול להבקיע באופן קבוע.‏

בנג’מין ססקו של ר.ב.לייפציג ואוון פרגוסון מברייטון הם שתי אופציות אפשריות. גם ג’ושוע צירקזי מבולוניה, שהוא גם יעד של מילאן, נמצא על הרדאר של מנצ’סטר יונייטד.‏ פחות סביר שהם ייכנסו למירוץ אחר ויקטור אוסימהן מנאפולי למרות שניסו אותו כשעוד היה בליל.‏ ססקו וצירקזי יכולים להירכש תמורת לא פחות מ-50 מיליון ליש”ט ופרגוסון צפוי לעלות לפחות 80 מיליון ליש”ט.

אף אחד מהיעדים הללו אינו הוצאה קלה ללא מכירתם של ג’יידון סאנצ’ו ומייסון גרינווד, אבל כולם עדיין זולים יותר מאוסימהן – והשכר עבור כל אחד מהם נמוך משמעותית מ-250 אלף הליש”ט לשבוע שהניגרי מחפש.‏ מדובר באקט מאזן עבור מנצ’סטר יונייטד הקיץ. הם עדיין לא יכולים לחזות מה הם יוציאו ולא רוצים להתחייב כל כך מוקדם לפני שהם מסיימים את המבנה הניהולי שלהם ומבינים כמה כסף הם יוכלו להכניס לקופת המועדון.‏ ‏השאיפה נמצאת שם בבירור, ומכאן כמות השמות המקושרים, אבל לא כל מה שרטקליף רוצה יהיה בר השגה בחלון אחד.

אין ציפייה למסע הוצאות של 300 מיליון ליש”ט שראינו מקלירלייק-בוהלי בחלון הראשון.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן