מסיבות העיתונאים לקראת ריאל מדריד-מנצ’סטר סיטי

אנצ'לוטי, פפ, רודרי ורודיגר דיברו לקראת המפגש המסקרן של רבע הגמר בשלישי

ריאל מדריד תארח מחר(שלישי) את מנצ’סטר סיטי בסנטיאגו ברנבאו לקראת מפגש הענק הרבע גמר ליגת האלופות. לקראת המשחק הראשון המאמנים של הקבוצות התייצבו לדבר במסיבת העיתונאים.

זו תהיה העונה השלישית ברציפות בה שתיים מהקבוצות הטובות בעולם ייפגשו בשלב הנוקאאוט של ליגת האלופות כאשר בעונת 2021/22 ריאל מדריד יצאה עם ידה העליונה והמשיכה עד הזכייה ובעונת 2022-23 מנצ’סטר סיטי נקמה בספרדים וגם היא המשיכה עד להנפת הגביע.

קרלו אנצ’לוטי מאמנה של ריאל מדריד: “הדבר החשוב במשחק מחר הוא להשיג את הטוב ביותר שאנחנו יכולים. ההיבט המנטלי חשוב מאוד, כמו גם האומץ והאישיות שיש לנו להראות על המגרש. הספקנו להתכונן והצלחנו היטב. אני בטוח שאנחנו הולכים לתת את המיטב מחר בכל דרך, מנטלית, פיזית וטכנית. יש לנו מספיק איכות להתחרות. זה משחק מאוד מושך. שתי קבוצות שאינן דומות מתמודדות זו מול זו, כיוון שלכל אחת יש מאפיינים משלה ושתי הקבוצות עם הרבה מאוד איכויות. הולך להיות משחק מאוד מהנה”. המאמן האיטלקי נשאל לגבי ההרכב איתו יעלה מחר והאם נראה הפתעות ב11 בעקבות השחקנים שבסכנת הרחקה מהגומלין. “אני לא יכול להגיד לך מה התוכניות שלנו, אבל אני לא חושב שיהיה משהו חריג בהרכב.  יש לנו ארבעה שחקנים עם כרטיסים צהובים ואם אחד מהם יקבל כרטיס צהוב, מישהו אחר ישחק במשחק השני, זה לא דאגה למשחק מחר. המשחק הראשון חשוב מאוד כי יש לנו את ההזדמנות לשחק בבית שלנו ואנחנו צריכים לנסות להפיק את המיטב מכך”.

אנצ’לוטי החמיא לבלינגהאם שבעיצומה של עונת בכורה מצוינת במדי הבלאנקוס. “יש לו עונה טובה מאוד. הוא מאוד חזק פיזית והוא עוזר לנו גם בפן ההגנתי וגם בהתקפה עם התנועה ויצירת המרחב. הוא מאוד בוגר. הוא רק בן 20, אבל הוא מאוד מקצועי, מאוד רציני וצנוע. הוא לא הפתיע אותנו כשחקן, אבל הוא הפתיע אותנו כאדם, כי הראש שלו מאוד בוגר לגילו”. לגבי היריבה מנצ’סטר סיטי, המשחק בעונה שעברה וההשוואות לפפ גווארדיולה, המאמן החמיא לספרדי. “גווארדיולה הוא מאמן גדול ואין ספק בזה. בגומלין בעונה שעברה לא שיחקנו באומץ. הם הפעילו עלינו הרבה לחץ וזו לא הייתה רק בעיה מנטלית אלא גם בעיה טכנית. לא מצאנו לזה פיתרונות, אנחנו רוצים להימנע מזה הפעם. היעדרות חלק מהשחקנים שלהם לא תשפיע עליהם, הם מאוד יציבים מאחור”.

מי שהצטוות הפעם למאמן במסע”ת היה הבלם הגרמני אנטוניו רודיגר שסגר את הלאנד במשחק בברנבאו בעונה שעברה בצורה נהדרת אך לא עלה בהרכב בגומלין במנצ’סטר. “זה היה משחק טוב בשנה שעברה בבית בברנבאו  , ואני חושב שכולנו עשינו עבודה טובה בשמירה על הלאנד. ניהלנו את המצב טוב מאוד והוא לא קיבל הרבה מסירות. לא עליתי בהרכב במשחק שני אך המאמן לא צריך להתנצל בפניי. הייתה לו את התוכנית שלו וכשחקן אני צריך לקבל את זה, למרות שהיה קשה לקבל את זה. התוכנית למשחק הזה הולכת להיות זהה לקודמתה , כדי  לנסות לעצור את השחקנים המסוכנים שלהם. אנחנו בטוחים בעצמנו, אנחנו בכושר טוב ואנחנו הולכים לעשות את זה. אנחנו תמיד חיוביים לגבי המעבר לשלב הבא. הולך להיות לנו משחק קשה מול סיטי אבל אנחנו ריאל מדריד. אנחנו לא מתכוונים להישאר מאחורה ולתת לסיטי לנהל את המשחק”. כמו מאמנו קודם לכן, גם רודיגר החמיא לבלינגהאם בן ה20. “האמת, קצת הופתעתי בהתחלה כי לא ידעתי עליו הרבה, אלוהים אדירים. יש לו אישיות ענקית גם בחדר ההלבשה. הוא בן 20 אבל יש לך הרגשה שהוא חווה הכל בחיים. הוא מאוד בוגר לגילו והוא שחקן נהדר. אני בטוח שהוא הולך להיות מנהיג. הוא מקצוען בכל מה שהוא עושה וחבר טוב מאוד לקבוצה”. לגבי הלאנד, הבלם הגרמני נשאל מי החלוץ שהיה לו הכי קשה להתמודד איתו. “הלאנד הוא אחד הקשוחים שנתקלתי בו אבל אם אני צריך לציין אחד אז הכי קשה היה מול קון אגוארו”.

 

 

פפ גווארדיולה מאמנה של מנצ’סטר סיטי: “אם עשינו זאת פעם אחת אנחנו יכולים לעשות זאת שוב. כמועדון הייתה תחושת הקלה בניצחון באיסטנבול שנה שעברה. עשינו הרבה דברים טובים אבל תמיד במסיבות עיתונאים אמרו ‘הגעת לפני שבע שנים ולא זכית בליגת האלופות, אתם חייבים לזכות כדי להשלים את העבודה. התחרות הזו קשה. הייתי אומר שכבר עשור אנחנו מתחרים באירופה. עכשיו אנחנו מועדון שמתחרה עם המועדונים הגדולים בעולם, עשור זה לא מספיק. אנשים אומרים ברגע שזכינו שזה נגמר, אבל לא בהחלט לא. זה לא כמו מועדוני העלית, ריאל מדריד, באיירן מינכן, ברצלונה, אינטר שמועדונים גדולים כבר 40 50 60 70 שנים בתחרות, מבחינת ההיסטוריה אנחנו חדשים”.

המאמן הספרדי דיבר גם על היריבה, על מפגשי העבר בין שתי הקבוצות וגם הוא החמיא לבלינגהאם הצעיר. “לפני שנתיים עפנו בשנייה האחרונה, שנה שעברה ניצחנו. אנחנו אותם המאמנים אבל לשתי הקבוצות יש שחקנים חדשים. יש לנו יתרון שהגומלין בבית שלנו בו אנחנו מרגישים חזקים ובטוחים אבל קודם צריכים לשחק כאן 90 דקות. הם ילחצו גבוה, הם מסוכנים וכולם יודעים, לא רק פפ, את המשחק הנהדר שלהם במעברים והקצב המהיר. במקביל, אתה צריך לנסות להעניש אותם, לפגוע בהם ולגרום להם להרגיש שאנחנו כאן כדי להבקיע שערים. ריאל מדריד יכולה לשלוט בהיבטים רבים, אבל אנחנו חייבים לכפות את מי שאנחנו. בלינגהאם שיחק מולי כשהיה בדורטמונד, ואמרתי לא רק הכישרון אלא מה שיש לו בראש ובמחשבה. הוא הגיע למועדון יוצא הדופן הזה עם קרלו שיודע למצוא לו את העמדה הטובה ביותר. יש לו עונה מדהימה, גם עבור מדריד וגם עבור נבחרת אנגליה. מצפה לו קריירה ארוכה מאוד”. לגבי רשימת הפצועים שכוללת את קייל ווקר שהיה נהדר עונה שעברה נגד ויניסיוס, נתן אקה ואולי גם יוסקו גבארדיול. “קייל לרוע המזל נפצע במשחק ידידות. נשמח לקבל אותו אבל מה אני יכול להגיד? פציעות הן חלק מעונה ארוכה, יש לנו מספר פצועים באותה עמדה ואנחנו צריכים למצוא פיתרונות. גם למדריד יש, קורטואה, מיליטאו, אלאבה, הם גם הרבה זמן בלי שחקנים חשובים”.

מי שהצטוות למאמן של סיטי הוא הקשר הספרדי המצוין רודרי שהבקיע את השער שהביא לקבוצתו את הגביע עם האוזניים הגדולות. “ברור שיש לנו את הניסיון מעונה שעברה אבל אנחנו לא חושבים על זה יותר מדי. נתמודד עם ריאל מדריד שונה, הם משחקים שונה, כל עונה היא שונה. אנחנו מכבדים את ריאל. אנחנו באים לכאן באחת הגרסאות הטובות שלנו העונה. אני חושב שנתמודד עם הפייבורטים של התחרות הזו. אנחנו מכירים אחת את השנייה טוב בשנים האחרונות מצפה לנו משחק קשה מחר”. רודרי נשאל האם זה שריאל קיבלה מנוחה של תשעה ימים לפני המשחק בעוד סיטי שיחקה בשבת בליגה. “אני אגיד לך מחר. אנחנו במירוץ אליפות בפרמיירליג וזה גורם לנו לשחק כל שלושה ימים ללא מנוחה. כן הם נחו מעט יותר וזה עשוי להביא יתרון מסוים אך אנחנו לא חוששים. אנחנו יודעים שכל מה שיקרה מחר לא יהיה גמור,טוב או רע יש גם את הגומלין”. הקשר הספרדי החמיא למאמנו וגם למאמן היריב. “מה אני יכול להגיד על פפ?! צפית בו בשנים האחרונות. אתה מדבר אולי על שני המאמנים המצליחים ביותר בטורניר הזה – אנצ’לוטי ופפ. יש להם סגנונות משלהם ושניהם מנצחים בדרך שלהם. פפ הוא המאמן שלנו, המנהיג שלנו. מחר, כמו תמיד נצטרך אותו במיטבו – הדיבור, הטקטיקה והאנרגיה החיובית”.

גם הספרדי נשאל לגבי בלינגהאם והתייחס לנושא בצורה שונה מעט ממאמנו. “אנחנו מכירים את ג’וד מימיו בדורטמונד – הוא חזק ועוצמתי ויש לו את היכולת לשלוט במשחק. אני לא אוהב להתמקד בשחקן אחד. יש להם פוטנציאל עצום בכל העמדות”. לגבי מפגשי העבר נגד היריבה, רודרי בטוח בעצמו. “אנחנו מוכיחים את עצמנו כל פעם שאנחנו משחקים נגדם. זו הפעם הרביעית נגדם ותמיד היו לנו תוצאות מצוינות. זה שהזכרת שלא עברנו זה היה 10, 25 דקות וזה יכול לקרות בכדורגל. לא חשבנו על זה הרבה בשנה שעברה. אבל למען האמת אנחנו עכשיו קבוצה בוגרת יותר, ויש לנו ניסיון בניצחון בתחרות הזו ויש לנו את המנטליות לכך. אנחנו צריכים תוצאה טובה מחר. אנו מקווים שהחוויה של הזכייה בתחרות הזו תיתן לנו את הביטחון מחר לעשות את הדברים הנכונים”. 

 

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן