מסיבת העיתונאים של בית”ר ירושלים | כל הציטוטים

בית”ר ירושלים יוצאת לדרך חדשה. צוות מקצועי חדש החל היום את דרכו בבירה – כאשר אלמוג כהן וברק יצחקי הוצגו היום(שני) בשורות המועדון.

כהן, בן ה-35, מגיע ממכבי נתניה והוא מונה כמנהל המקצועי של בית”ר כבר בשבוע שעבר. בהתחלה, היה כהן אמור להיכנס לתפקיד רק בעונה הבאה, אך בעקבות התוצאות הרעות וההסתבכות בתחתית הוחלט שהוא יתחיל לעבוד כבר בעונה הנוכחית.

יצחקי, בן ה-39, מגיע לאחר שסיים את תפקידו האחרון בקיץ כמנהל המקצועי של מכבי תל אביב. יצחקי גם ירד לקווים של מכבי תל אביב לתקופה קצרה בעקבות הפיטורים של פטריק ואן לוון, ועד למינויו של מלאדן קרסטאיץ’. הקבוצה צברה תחתיו 14 נק’ מ 18 נק’ אפשריות, מה שאומר שעדיין אי לו הפסד בליגת העל כמאמן.

היום(שני) ערכה ביתר ירושלים מסיבת עיתונאים במלון ‘קרלטון’ בתל אביב, בה הוצג הצוות המקצועי החדש. את מסיבת העיתונאים פתח בעלי הקבוצה, ברק אברמוב, שנפרד ממי שעמד על הקווים בשבועות האחרונים: “אני רוצה להודות לגל כהן שהיה איש מערכת למופת בתקופות הכי קשות של המועדון”, אמר אברמוב. “הוא תמיד דאג לאינטרס של המועדון, גם כשהיו בעיות כלכליות ולא ידע אם יקבל את השכר שלו. לצערי אחרי שקיבל את הבמה שהוא חיכה לה כל כך הרבה זמן, הוא לא הצליח במבחן התוצאה בגלל הרבה חוסר מזל. הוא עבד נכון ועשה את הדברים נכון. אני בטוח שהוא יהיה מאמן כדורגל טוב ואם היום אני בעלים של מועדון אחר אני לוקח אותו באהבה ושמחה. בית”ר זה מועדון עוצמתי שצריך להיות דברים אחרים והרבה מעבר כדי לעמוד במשרת המאמן”.

אברמוב סיפר על ההחלטה להביא מנהל מקצועי ועל הבחירה באלמוג כהן: “בשבועות האחרונים. באתי ואמרתי לעצמי – איך הופכים את הלימון ללימונדה? היה פה לימון. ידעתי שאני רוצה להביא מנהל מקצועי ולשנות את הסיסטם כמועדון וגם שלי כבעלים ואמרתי יש אדם אחד שאני רוצה אותו – זה לא היה שיקול בכלל אם זה יהיה הוא או מישהו אחר – אלמוג כהן. ידעתי שאני רוצה אותו. הוא ידע להביא את המחליפים הכי טובים בכל פעם שהוא נדרש לכך. הוא גם  הביא הישגים – פלייאוף עליון, אירופה, ואת גמר גביע שהוא הפסיד לנו. ידעתי שאני רוצה אותו עוד לפני שישבנו, וברגע שישבנו היה ביננו קליק. הייתה לנו הבנה מאוד טובה בשיחה בין בעלים למנהל מקצועי. ברגע שאני רוצה מישהו, והוא רוצה לבוא אליי – כמובן שהפן הכלכלי זו לא הבעיה של בית”ר ירושלים. ברגע שהבנו – סגרנו את התנאים. אני שמח שאלמוג בחר בביתר ירושלים”.

ברק דיבר גם על התוכניות של בית”ר לעתיד: “הדרך שלנו יחד היא ארוכה. לאלמוג יש חוזה ל3.5 שנים, חוזה שנעמוד בו. מבחן התוצאה הוא חשוב – אך הדרך לא פחות חשובה. אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים – ואני בטוח שכך נעשה את הדברים.”

“ברגע שישבנו לבחור מאמן, השם הראשון שאלמוג העלה היה ברק יצחקי”, המשיך אברמוב בהתייחסות לבחירה במאמן החדש. “שמחתי על הבחירה ביצחקי כי גם אני בתוך הלב רציתי את יצחקי. הבנתי שזה הדבר הנכון, ולכן פנינו לברק יצחקי. אומנם, בהתחלה תכננו לסגור הכל לעונה הבאה. קרה מה שקרה והבנו שצריך להתחיל כבר מעכשיו. אני שמח על הנכונות של ברק ואלמוג להתחיל מעכשיו, ואני מודה להם על כך.”

לאחר מכן דיבר המנהל המקצועי החדש, אלמוג כהן: “דבר ראשון אני רוצה להודות למכבי נתניה על התקופה שלי שם. כל התוכניות שלי היו לשנה הבאה. קרה מה שקרה בשבועות האחרונים, ברק דיבר איתי והבנו שזה הזמן שצריך לפעול. נכון שזה לא מה שחשבתי שיקרה – אבל ככה זה בכדורגל. אני חושב שזו זכות להיות בבית”ר ירושלים, תודה על האמון ומפה צריך לדבר במגרש.”

המאמן החדש בצהוב-שחור, ברק יצחקי, דיבר על הציפיות שלו: “כמו שברק אמר התכנון היה להגיע לעונה הבאה, רצינו לבנות משהו אחר. היו לי המון שיחות עם אלמוג, עוד כשהייתי במכבי תל אביב והוא במכבי נתניה. כולם יודעים את הזהות שלי לבית”ר ירושלים, עוד בהיותי שחקן. לא הסתרתי את זה אף פעם. אני שמח לעמוד היום בצוות המקצועי ולהיות המאמן של הקבוצה. כמובן שמאמנים מודדים בניצחונות ותוצאות, אבל הדרך גם כן חשובה. אנחנו יודעים שיש לפנינו דרך לא פשוטה. המצב של הקבוצה כרגע לא טוב, אנחנו על סף המקום שמוביל לירידת ליגה. אבל אני מאוד מאמין בשחקנים, מאוד מאמין בצוות שנמצא איתי, נעשה הכל בשיתוף פעולה”.

יצחקי דיבר גם על הציפיות משחקניו החדשים: “השחקנים צריכים להבין שהם משחקים במועדון בין הגדולים אם לא הגדול בישראל. בית”ר זה מועדון ששחקנים שמשחקים צריכים להבין איפה הם נמצאים והם צריכים גם להבין איפה הקבוצה נמצאת. אני בטוח שביחד עם עבודה קשה מאוד ועם הדרך הנכונה גם התוצאות יגיעו. כרגע המטרה שלנו היא לשנות כמה דברים קטנים. אני מאוד מאמין בדרך, מאוד מאמין באנשים ולכן לקחתי את ההזדמנות הזו ב2 ידיים. אני רוצה להוכיח לברק ולאלמוג שההחלטה שהם לקחו תתברר כנכונה”.

 

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן