מפתיע: המועמדות של ליאו מסי לזכייה בפרס היוקרתי

מאז שנת 2000, מתקיים מידי שנה טקס הענקת “פרסי הספורט העולמי של לוריוס”. הטקס שמתקיים מדי שנה במקומות שונים ברחבי העולם, בוחר ספורטאים שונים במגוון קטגוריות לזכייה בפרס המכונה ה”אוסקר של הכדורגל”. הפרס מחולק לשבע קטגוריות שונות, כאשר בכל אחת מהקטגוריות נבחרים 6 מועמדים. את המועמדים בקטגוריות השונות בוחרים כ-1,000 עורכי ספורט, כתבים ושדרנים מ-70 מדינות שונות ברחבי העולם. לאחר בחירת ששת המועמדים מתכנסים 69 חברי האקדמיה העולמית של לוריוס ובוחרים את הזוכה בכל אחת מהקטגוריות. כל זוכה ב’פרס הספורט העולמי של לוריוס’ מקבל פסלון שמעוצב בדמות “הצורה האנושית המושלמת”, שעוצב על ידי חברת התכשיטים היוקרתית ‘קרטייה’.

הפרס כאמור מחולק לשבע קטגוריות: ספורטאי וספורטאית השנה, נבחרת השנה, הקאמבק של השנה, פריצת הדרך של השנה, הספורטי הפראלימפי של השנה ולספורטאי האקשן של השנה. בכל קטגוריה כאמור ישנם שישה מועמדים ולבסוף נבחר הזוכה.

היום(שני), פרסם הגוף הממונה על חלוקת הפרס, ‘לוריוס ספורט למען מטרות טובות’, את הרשימה הסופית של ששת המועמדים לפרס ספורטאי השנה בעולם. השישה קיבלו את מועמדותם על בסיס הישגיהם בשנת 2023.

מי שקיבל מועמדות מפתיעה לזכייה בפרס הוא אלוף העולם ליונל מסי. מסי, שאף זכה בפרס בשנה שעברה, קיבל את מועמדותו לאחר שנה שבה זכה בכדור הזהב השמיני והוביל את אינטר מיאמי CF לניצחון בליגות גביע – הגביע ה-44 בו הוא זוכה בקריירה. בנוסף, כך על פי נימוקי המועמדות של לוריוס, בשנת 2023, מסי גם חגג את השער ה-800 שלו בקריירה הבוגרת עבור המועדון והמדינה, ואת השער הבינלאומי ה-100 שלו עבור ארגנטינה בניצחון 7-0 מול קוראסאו. מסי זכה בפרס פעמיים בעבר, בשנת 2020 ובשנת 2023.

הכדורגלן הנוסף שקיבל מועמדות לזכייה בפרס הוא ה’חריג הנורווגי’ – ארלינג האלאנד. על פי נימוקי לוריוס, האלאנד מועמד לפרס בזכות יכולת כיבוש השערים אותה הוא הציג במהלך שנת 2023. החלוץ הנורווגי התגלה כמכונת כיבוש שערים מדהימה בעקבות העברתו של 60 מיליון יורו מבורוסיה דורטמונד למנצ’סטר סיטי. האלאנד, הבקיע בשנה שעברה 52 שערים במדי מנצ’סטר סיטי – 36 בליגת העל, 12 בליגת האלופות, שלושה בגביע האנגלי ואחד בגביע קארבאו. הוא אף שבר את שיא השערים בפרמיירליג, ואף נבחר לשחקן השנה בפרמיירליג.

ארבעת המועמדים האחרים בקטגורית ספורטאי השנה הם: הטניסאי הסרבי נובאק ג’וקוביץ’, האתלטים מונדו דופלנטיס השוודי ונואה לילס האמריקאי, ונהג המירוצים ההולנדי מקס ורסטפן.

הזוכה בקטגוריה ייבחר בטקס פרסי הספורט של לוריוס, שייערך בעיר מדריד ב-22 באפריל.

2 תגובות
 1. יוסף מלמד כותב

  היי
  מסי היה קיים השנה
  הוא נשם אוויר בנוסף
  מן הראוי שיהיה מועמד לספורטאי השנה

 2. ליאור שוורץ כותב

  טרבל תארים על הדשא – ארלינג הולאנד.
  טרבל תארים אישיים – לאו מסי.

  מוזר, לא?
  אה, מסי גם אכל הרבה ברגר קינג השנה והנורבגי לא אולי זה הפער הבלתי סגיר ביניהם.

  אני אוהד את מסי וברצלונה, שמח שהוא זוכה וזה ברור לכולם שלעולם לא יהיה עוד כדורגלן כזה אבל לטעמי המורשת שלו נפגמת שהוא פשוט זוכה בפרסים בלי כל קשר להישגים על הדשא, זה מיותר.

  הלוואי השנה יזכה בקופה אמריקה וזה כבר טיעון טוב לפרסים הבאים. או שיחזור לברצלונה להציל את המולדת הוא עוד מסוגל להכריע ברמות הכי גבוהות ואנחנו קורסים!

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן