מראשל”צ לליגה הצרפתית – מוחמד במבה שובר שיאים

החלוץ מחוף השנהב שהיה מלך שערי הליגה הלאומית, מככב היום בלוריאן בליגה הצרפתית

5 שערים ברציפות, בליגה הצרפתית. מאז גיורא שפיגל ב-1973 לא היה שחקן שכבש את חמשת שעריו הראשונים בליגה בתוך פחות מחמישה משחקים. שפיגל עשה זאת במדי שטרסבורג “והכוכב” של הסיפור שלנו עושה זאת במדי לוריאן, “כוכב” שעד לפני שנה עוד קרע רשתות בליגה הלאומית, סיים כמלך השערים של הליגה ובכללי היה נדמה כי הוא גדול עליה, “כוכב” ששמו מוחמד במבה.

במבה (22), נולד וגדל בחוף השנהב כשכבר בגיל 17 ערך את הופעת הבכורה שלו בליגה הבכירה במדינה במדי בואקה. במהלך 78 ההופעות שלו בליגה הספיק לכבוש 13 שערים, פתח את עיניהם של סקאוטים רבים בליגה, והחליט לבסוף לחתום במדי הפועל ראשון לציון מהליגה הלאומית. בינואר 2020, כשהוא רק בן 19 חתם במועדון הכתום, חלוץ צעיר אגרסיבי וחזק.

במהרה עם חתימתו במועדון נכנס להרכב אך את שערו הראשון במועדון השיג רק בעונה שאחרי. לאחר שגיל יצחק חלוץ ראשון לציון שסיים את עונת 2019-20 כמלך שערי הליגה עזב את המועדון, במבה מצא את מקומו ונכנס לנעליו. את עונת 2020-21 בליגה סיים במבה עם 7 שערים ב-28 משחקים, בעונה שאחרי לא הרבה במבה לכבוש ואף כבש פחות מהעונה שחלפה, שלושה שערי ליגה ב-22 הופעות.

עונת 2022/23, היוותה כעונת הפריצה לחלוץ הצעיר שחגג 21. עם 20 כיבושים וארבעה בישולים זכה בתואר מלך השערים של הליגה, כמו קודמו גיל יצחק שזכה בתואר שנתיים לפניו. בנוסף לתואר האישי סייע למועדון לזכות בגביע הטוטו. במבה הפגין יכולות מרשימות יחסית לגילו הצעיר שהווה חומר להשוואה בינו לחלוצים הגדולים בליגת העל, פיירו של מכבי חיפה או קלימאלה של הפועל ב”ש בנתוניו הפיזיים כוחו וגופו הגבוה, אמנם לעומתם מוחמד מהיר, זריז ובעל שליטה מצוינת ברגליו.

בעקבות העונה הנפלאה שהציג, נמכר בסוף העונה במבה אל וולספבורג האוסטרית וחתם על חוזה ל-3 שנים במועדון, כשבמהלך 7 הופעותיו הראשונות הספיק לכבוש חמישה שערים, כשעד חודש ינואר היה עם 9 שערים ב-18 הופעות בכל המסגרות. עם היכולת מיהרו להגיע גם הצעות ולמרות שחתם על חוזה ארוך טווח בתחילת העונה במועדון, עבר במבה במהלך ינואר ללוריאן הצרפתית.

מרגע שהניח את רגליו באיצטדיון המוסטייר של לוריאן נדמה היה כאילו לעולם לא עזב את הברפלד של ראשל”צ. השערים הגיעו בקצב מסחרר, ובהופעתו הראשונה בליגה הצרפתית כבש בדקה ה-92 לאחר שעלה מהספסל, משחק אחריי כבר פתח בהרכב וכבש שער שהוביל לניצחון, עם המשך המשחקים הקצב לא פסק כשגם מול ריימס כבש ומול שטרסבורג הבקיע צמד שערים שהשוו את שיאו של אגדת ישראל גיורא שפיגל.

שפיגל המשיך וכבש את צרפת, עבר לאולימפיק ליון וסיכם את הקריירה שלו עם 32 שערים בליגה. ובאשר לבמבה, לפי יכולותיו רק העתיד יודע לאיזה פסגות עוד יוכל להגיע. מי שעד לפני שנה עוד כיכב בליגה השנייה בישראל, היום מתמודד מול קיליאן אמבפה ואלכסנדר לקאזט שלא יקלו בקרב מולו על מלכות השערים. האם לכישרון הצעיר מחוף השנהב יש עוד סיכוי לזכות בתואר כזה בעתיד?

1 תגובה
  1. מישאל לוי כותב

    חלוץ נהדר שבטח יגיע רחוק
    מקווה שראשון הכניסה סעיף של מכירה עתידית

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן