משחק לוק(ו)ה | ריאל מדריד 0-4 סלטה ויגו

אין דרך יותר טובה מלתאר את המשחק מהמילה לוקו או בתרגום לעברית משוגע. שוער במשחק מעולה שכובש שער עצמי, בלם משוגע (רודיגר) שאחראי לשני השערים הראשונים, וקשר בן 38 שנותן את אחד המשחקים הטובים של קשר בליגה הספרדית העונה. כל אלה הם רק תמצית מהמשחק המשוגע שהיה אתמול (ראשון).

הקדמה

ריאל מדריד של קרלו נמצאת ביכולת לא טובה מאז הניצחון על ג’ירונה, עם ניצחון אחד בדקה ה-80 בארבעת המשחקים האחרונים, נראה שמשהו נתקע בגלגלים בקבוצתו של קרלו אנצ’לוטי. אומנם ריאל מדריד עלתה בשבוע שעבר לרבע גמר ליגת אלופות אך, לא ביכולת משכנעת כלל, במשחק טיפה יותר טוב של אופנדה יכולנו לקבל משחק שונה לחלוטין. מבחינת הליגה, ריאל מדריד מגיעה לאחר ה2-2 המפורסם נגד ולנסיה, במשחק שבו תפס השופט את העיניים של כולם עם החלטה לשרוק לסיום כשעדיין מתקיים מצב עבור ריאל מדריד. מצב שבסופו ג’וד בלינגהאם כבש שער אך כאמור נפסל. בנוסף לכך, הועדה החליטה לא לקבל את העירור על האדום של בלינגהאם מהמשחק ההוא וריאל מדריד נאלצה להסתדר ללא השחקן הכי טוב שלה העונה.

מהצד השני, הגיעה סלטה ויגו למשחק מהמקום ה-17, הקבוצה של רפא בניטס חווה עונה קשה מאוד, שלושה ניצחונות בעשרה משחקים זה המאזן של סלטה לפני המשחק, ובמשחק מול מוליכת הטבלה אפשר להבין, קל זה לא יהיה בכלל.

הרכבים

 

 

סטטיסטיקה מהמשחק

 • ל 7 הזדמנויות גדולות ריאל מדריד הגיעה במהלך המשחק, דבר ראשון זה מראה על הבעיה שלריאל מדריד היה היום, על אף שהיא סיימה ב4 שערים היא לא הייתה קלינית מול השער. חשוב לציין סלטה ויגו כבשה שני שערים עצמיים ועוד מצב של ווינסיוס שריאל מדריד החמיצה פעמיים עד שווינסיוס דחק לרשת.
 • עוד דבר שלא מופיע בסטטיסטיקה כאן, ריאל מדריד הגיעה לשלוש בעיטות בהתקפות מעבר. אם יש דבר אחד שכולם יודעים על ריאל מדריד מאז ימי מוריניו, ברגע שתתן לריאל מדריד שטח לרוץ אתה בסכנה. ה’לוס בלאנקוס’ הם חיות טורפות בכל הקשור להתקפות מעבר. סלטה ויגו בעיקר במחצית השנייה נתנה לריאל מדריד שטחים לרוץ, ואין קבוצה שיותר מסוכן מריאל מדריד.

 • ניתן לראות בטבלה שריאל מדריד בצוותא עם אתלטיקו היא הקבוצה שהכי הרבה כובשת במעברים, שישה כאלה. נתון מדהים יחסית לקבוצה גדולה שנמצאת במצב תקיפה לרוב. בנוסף, נתון זה מראה כמה ריאל מדריד מעדיפה לוותר לפעמים על הכדור ולהגיע למשחק פתוח ולמעברים. וכשיש לך קשרים כמו וואלורדה, קאמבינגה, מודריץ וברהים המעברים בהחלט יכולים להיות קלים יותר.
 • טעות נוספת של סלטה ויגו הייתה להוביל את ריאל מדריד ל 12 קרנות. ריאל היא הקבוצה שכובשת הכי הרבה ממצבים נייחים, גם כן לפי הטבלה אפשר לראות עם עשרה כאלה. ככל שתוביל את ריאל ליותר מצבים נייחים כך יש לך סיכון בהגעה למצבים נוספים. וכמובן, שיש לריאל מדריד בלם משוגע כמו רודיגר זה הופך את הנייחים למצבים מסוכנים אף יותר. בשני השערים הראשונים שהגיעו מקרנות רודיגר היה מעורב ועלה ראשון לכדור. בשניהם לצערו השער לא נרשם על שמו.

 • כמו שנרשם לעיל, במחצית השנייה ריאל לא ניסתה להחזיק בכדור ונתנה לסלטה ויגו להרגיש אותו. החזקת הכדור של סלטה ויגו הייתה אופטית ותו לא. הקבוצה לא הצליחה לייצר מצבים מסוכנים, ללא בעיטות למסגרת. לעומתה ריאל פשוט טסה על המגרש עם הסילונים שיש לה בהרכב. רפא בניטס פשוט נפל למלכודת שריאל מדריד טמנה לו כמו עכבר שרץ לגבינה.
 • הבעיה אתמול בריאל הייתה החוסר חדות מול השער, הקבוצה של אנצ’לוטי יכלה לסיים בקלות בעוד שערים אך ברגע האמת מול השער בעטה למרכז השער ולא הצליחה לסכן את שערו של גוייטה. ריאל הצליחה במחצית השנייה לנצל רק הזדמנות אחת מארבעת ההזדמנויות המסוכנות אליהן היא הגיעה. למרות ה4-0 ריאל יכולה לצאת בתחושת פספוס.
 • שיטת הכדורגל העקרוני של אנצ’לוטי שוב עובדת, ריאל מדריד עבדו לפי פילוסופיית משחק אחת – “קחו את הכדור ותהנו, רק אל תשכחו מעברים זה הכל”. השחקנים של ריאל נעו בחופשיות על כר הדשא בלי הגדרות של תפקידים ובלי מיקומים ושרטוטים, פשוט לרוץ ולעשות את מה שהם יודעים הכי טוב, לשחק כדורגל.

 

 • מפת החום של ריאל מראה כמה שחקני ריאל פשוט נהנו על המגרש, הם היו בכל מקום. מה שלא מאפיין את ריאל זה ההגעה המסיבית מצד ימין, לרוב המשחק של ריאל מדריד מופנה שמאלה לעבר וויניסוס שלשם בורח גם ג’וד וגם רודריגו. במשחק הזה ריאל יצרה מצבים משני האגפים וזה לזכותו של לוקאס וואסקז שהיה אתמול במשחק מצויין.

 

 

 • גם הנתונים פה מראים, ריאל מדריד ניסתה היום מצד ימין לרוב, כשצד שמאל של וינסיוס היה יותר רגוע משהיה בדרך כלל. דבר זה הוא סימן טוב לריאל שאפשר וצריך לבנות את המשחק לא רק על צד שמאל אלא גם על צד ימין.
 • ריאל מדריד עושה את הדבר הכי נכון שיש, ההתקפות של קבוצה מגיעות דרך הצדדים של הקבוצה ולא דרך האמצע, כ-45% (!!) מההתקפות של ריאל הגיעו דרך צד ימין בעוד שדרך צד שמאל 32% אחוז. משתמע מכך שריאל מדריד הגיעו דרך הצדדים ב77% מהזמן כשרק 23% מההתקפות מגיעות דרך המרכז.
 • נתון מפתיע נוסף מגיע ממפת הבעיטות של ריאל 7% בלבד הגיעו דרך אגף שמאל, האגף הדומיננטי של ריאל, בעוד ש30% הגיעו דרך אגף שמאל נתון בהחלט מרשים שמראה כמה ורסטילית ההתקפה של קרלו אנצ’לוטי.
 • לעומתה, סלטה ויגו לא הגיעה לבעיטות דרך כנף ימין למרות שרוב ההתקפות הגיעו משם, גם דרך אגף שמאל הבעיטות כמעט ולא הגיעו משם.

 

 

 • כמה המצבים של ריאל היו איכותיים? ריאל הגיעה ללא פחות מ79% מהבעיטות ברחבת השש עשרה של הקבוצה. להזכיר ריאל בעטה 25 בעיטות, רק שישה מהם הגיעו מחוץ לרחבה. הנתון הזה מראה כמה ריאל הייתה מסוכנת מאוד אך, מצד שני כמה חשופה הייתה סלטה ויגו. ושוב ניצחון טקטי במיוחד במחצית השנייה של קרלו על רפא.

מצטיין המשחק – הקוסם לוקה מודריץ

בגיל 38 הדברים שהקוראטי עושה זה פשוט מופע קוסמות. הסטטיסטיקה שלו פשוט מדהימה. אני אעשה לכם ספויילר לסטטיסטיקה – ללוקה מודריץ היו לא פחות משישה חטיפות, הזה הרגיש כאילו לוקה מושך שחקנים להגיע אליו לרגלים אבל זאת גאונות.

יש מספר דברם מתוחכמים בכדורגל, מסירות, הימצאות במרחב ומיקום. כל אלה פעולות שמאפיינות שחקני התקפה וקישור. אך יש גם חוכמה הגנתית וזה למודריץ’ היה בשפע אתמול, הקוראטי ידע איפה לעמוד וקרא את המהלך שני צעדים קדימה, דבר שאפשר לו לחטוף כדור בקלות, באלגנטיות ואף להעביר את הקבוצה ממצב הגנה למצב התקפה במהירות שיא. תזכרו יש חוכמה התקפית ויש חוכמה הגנתית.

ועכשיו לסטטיסטיקה של הגאון:

 • 83 דקות
 • 120 נגיעות (כן קראתם נכון)
 • 86/91 מסירות מדוייקות (95%)
 • 8 מסירות מפתח
 • 6/14 הרמות (שניים הובילו לשער)
 • 5/5 מסירות ארוכות
 • 2 יצירת מצבים גדולים
 • 1/1 דריבל מוצלח
 • 7/8 קרבות קרקע
 • 6 חטיות
 • 4 תיקולים
 • 9.7 ציון בסופה סקור.

רק לפני כמה ימים ראקיטיץ’ דיבר על כמה מודריץ חשוב ללה ליגה בכלל ולריאל מדריד בפרט, ואתמול (ראשון) נוכחנו לגלות עד כמה חברו לנבחרת צדק והנה הציטוט:

“מה אני יכול להגיד על לוקה מודריץ’? ראשית, אני מצטער שאני כל כך רחוק ממנו. יש לי מזל ואני חושב שלכולנו, להנות מאדם כמוהו. זה קצת מעציב אותי שזה נראה שהוא צריך להוכיח את זה כל יום, הוא לא צריך לתת לנו שום דבר אחר, מה שאתה צריך לעשות זה ליהנות לצפות בו.”

“לחבריו לקבוצה, לריאל מדריד, לאוהדים שלו ולנשיא שלו, יש הון עצום ליהנות מלוקה. אני חושב שגם כל האוהדים של הלה ליגה והכדורגל בכלל. אני מקווה שהוא ימשיך, כמעט בלתי אפשרי לדמיין את ריאל מדריד או הלה ליגה בלי לוקה, אבל הוא זה שצריך לקבל את ההחלטה.”

“הוא יודע שאני אוהב אותו כמו אח גדול. חווינו כל כך הרבה דברים ביחד. הוא חלק מהמשפחה שלי, חלק ממני. זה יהיה תענוג להמשיך ולהנות מהקסם שלו ומההתנהגות שלו, מהחיוך שלו.”

ראקיטיץ’ כל מה שנותר לי להגיד לך זה שאתה צודק. בהחלט אוהדי ריאל מדריד נהנים פה מאחד השחקנים הגדולים שהיו בעשור האחרון. ואני אישית מקווה שזה ימשיך לפחות לעוד שנה אחת.

שימו עין – לוקאס וואסקז

איש הצללים של ריאל, זה שאף אחד לא שם לב אליו אבל כשהוא משחק הוא נותן 100% מעצמו, נולד וגדל כמדרידיסטה. אתמול הספרדי נתן את אחד המשחקים הטובים שלו במדי ריאל מדריד ולהלן הנתוניםף

 • 90 דקות
 • 91 נגיעות
 • 3 חסימות
 • 5 תיקולים
 • 4 מסירות מפתח
 • הזדמנות גדולה אחת
 • 8/9 מאבקים מוצלחים
 • 2 בעיטות מחוץ למסגרת
 • בעיטה אחת למסגרת
 • 3/3 דריבלים מוצלחים

 

אז עד כמה לוקאס וואסקז לא מוערך, לקחתי את המשושה של השחקן לעומת המשושה של קארבחל. בכל פרמטר וואסקז לא נפל מקארבחל העונה, יש לציין מדובר בממוצע וככל שהדקות עולות ככה הנתוני מתהפכים בהתאם. אבל, אפשר להבין שלוקאס וואסקז הוא באמת מיוחד, ובדבר הXG אחוזון של 94.8% גבוהה מאוד. בהחלט כל הכבוד לאיש הצללים של ריאל.

אפשר לאהוב אותו אפשר לשנוא אותו – וינסיוס הוא שחקן מאני טיים

ישנם שחקנים שיש עליהם שני סוגי אוהדים, אלה שאוהבים אותו ומגנים עליו ואלה ששונאים אותו ומחפשים כל טעות שלו. וינסיוס הוא אחד כזה, מצד אחד הכישרון מדבר מבעד עצמו הוא מדהים עם הכדור, יכולת מסירה טובה והכי חשוב שיפור ניקר בקבלת ההחלטות. אבל וינסיוס לעיתים מקבל על עצמו יותר מדי, מנסה דריבלים בכוח, מתעצבן מהר, אפשר בקלות להוציא אותו מהמשחק.

לגבי הדבר הראשון וינסיוס יש לו ביטחון עצמי ולעיתים אובר הוא מאמין בעצמו כל כך שהוא חושב לעצמו בראש: “אני שחקן נפלא נפלא, תן לי צ’אנס ואני אוכיח לך את זה”. רק שלעומת גרי מהפיג’מות וינסיוס כן מראה את זה על הדשא.

 

אז נכון שויניסיוס טיפה מפוזר ולפעמים מאבד את הראש, אבל הנתון הזה לא פחות ממרשים. מכל שחקני ההתקפה של ריאל מדריד וברצלונה, ויני הוא עם הכי הרבה פעילויות התקפיות מוצלחות פר 90 דקות עם 8 כאלה במשחק, נתון מאוד מרשים לשחקן שמנסה לפעמים יותר מדי.

וינסיוס הוא שחקן של מאני טיים ומוכיח את זה כל משחק מחדש, בשבעת המשחקים האחרונים שלו הברזילאי אחראי על לא פחות מ-7 שערים בריאל, זאת אומרת שבחודשים המכריעים וינסיוס עם מעורבות של שער למשחק

 

מברוק לארדה גולר

ואסכם עם כל הכבוד לארדה גולר על שער נהדר שלו, רואים שלטורקי יש ביטחון והוא כן שייך לרמות הגבוהות ולא רק המשחק הזה מוכיח אלא ברוב המשחקים שקיבל דקות הוא לא פחד לקבל את הכדור והצליח לעשות פעולות שכמעט הובילו לשער אז מברוק ארדה. וגם נציין את הבישול המדהים של דני סבאיוס, בין שלושה שחקנים הספרדי הצליח להעביר מסירה מרשימה לארדה גולר.

 

 

 

4 תגובות
 1. דן כותב

  מעולה

 2. דוד כותב

  משחק מטורף, סיכום מטורף!!!

 3. ספיר כותב

  שמעו לא יודע אם זה רק אני אבל הסיכומים האחרונים שלכם זו פשוט רמה חדשה, הצבתם רף חדש למתחרים שלכם (יש כאלה בכלל?).
  באמת, תרחמו עליהם. גם הגדולים ביותר, אין סיכוי שזו היתה הרמה שלהם בשנה הראשונה…אני מעריץ שלכם.

 4. ליאון כותב

  סיכום משחק ברמה הגבוהה ביותר!
  תודה לכם

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן