מ-3 יוצא 1 | מארסיי תכריע בין גרינווד, סאנצ’ס ואנקטייה

לאחר השהיית העסקה בין מנצ'סטר יונייטד למארסיי על מייסון גרינווד, אדי אנקטייה ואלכסיס סאנצ'ס נכנסו לפנקס של הצרפתים | כל הפרטים

לאחר עונה פושרת ברמה המקומית עם מקום 8 בליגה הצרפתית, אולימפיק מארסיי מחפשת חלוץ חדש לשורותיה.

לאחרונה דווח על התקדמות משמעותית במגעים בין המועדון הצרפתי למנצ’סטר יונייטד על החתמתו של מייסון גרינווד, שעתיד היה לחתום על חוזה של חמש שנים במועדון עד 2029. אך בעקבות דברי ראש עיריית מארסיי, המועדון משנה כיוון ובוחן אפשרות להחתים חלוץ אחר.

אלכסיס סאנצ’ס, הצ’יליאני הוותיק ואדי אנקטייה הצעיר סומנו כאופצייה ממשית להגיע לקבוצה הצרפתית בקיץ הקרוב. הצ’יליאני סיים את חוזהו באינטר מילאנו בתחילת הקיץ ונמצא כעת ללא קבוצה, ולאחר עונה מוצלחת בה זכה באליפות איטליה עם אינטר, הוא אופציה שמעניינת מאוד את מארסיי.

סאנצ’ס בן ה-35, הזכור מימיו בברצלונה ארסנל ואינטר, שיחק בעבר במועדון הצרפתי. לאורך עונת 2022/23 הוא שותף ב-35 משחקי ליגה במדי הכחולים, בהם כבש 14 שערים ובישל 3 נוספים. החלוץ הוותיק סיים את אותה העונה כמלך שערי הקבוצה, כשהוא כובש 18 שערים בכל המסגרות.

במקביל, מארסיי בודקת את האפשרות להביא את אדי אנקטייה, החלוץ בן ה-25 של ארסנל. על פי הדיווחים האחרונים אנקייטה נמצא במגעים מתקדמים עם מארסיי ועתיד לסגור בקרוב את תנאיו האישיים במועדון.

אנקטייה גדל במועדוני הנוער של ארסנל וזכה לדקות משחק ראשונות בקבוצה הבוגרת לאורך עונת 2017/18. לאורך 7 שנים שיחק האנגלי בקבוצה, במהלכם הושאל לחצי עונה בליידס מהליגה השנייה. אנקטייה כבש בעונה החולפת 6 שערים בכל המסגרות כהוא מבשל 3 נוספים. החלוץ האנגלי פתח ב-10 משחקי ליגה בלבד, דבר שהוביל אותו להביע ביקורת רבה על ראשי המועדון ומיקל ארטטה בפרט. בשל חוסר בדקות הוא עתיד לחפש מועדון אחר שיעניק לו זמן משחק משמעותי יותר.

אנקטייה עתיד לעזוב את המועדון האנגלי עם זכייה בגביע האנגלי ושתי מגני קהילה. הוא כבש 38 שערים ב-168 הופעות, וייצב את מעמדו כחלוץ שראוי לפתוח ולקבל דקות משחק רבות יותר במועדנים אחרים. יהיה מסקרן לראות מה יחליטו ראשי מארסיי, ומי מתוך שלישיית גרינווד, סאנצ’ס או אנקטייה ייכנס לעמדת ה-9 בקבוצה בעונה הבאה.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן