נגמר? צ’אבי שוקל להישאר בברצלונה

על פי מספר דיווחים בשעות האחרונות בספרד המאמן הקטלוני שוקל מחדש את החלטתו לעזוב ועשוי להישאר בתפקידו גם בעונה הבאה

בינואר 2024 זעזע צ’אבי הרננדס את עולם הכדורגל כשהודיע שיעזוב את תפקידו כמאמן ברצלונה בסיום העונה.

באותו היום משהו השתחרר, וברצלונה שיחקה כדורגל מרהיב בעודה בלתי מנוצחת, אך כל זאת עד השבוע. בשבוע האחרון ספגה ברצלונה מכות קשות בליגה ובליגת האלופות כשהפסידה בברנבאו 3-2 בדקות הסיום בהפסד שלמעשה גמר את מאבק האליפות והובסה בביתה 4-1 בדרך החוצה מהצ’מפיונס אך עם זאת, בברצלונה דוחפים חזק מאוד להישארותו של המאמן.

מי שמנהל את המאבק להשאיר את צ’אבי הוא לא אחר מנשיא ברצלונה, ז’ואן לאפורטה. לאפורטה לוחץ ומנסה לשכנע את צ’אבי להישאר, כל זאת למרות ההצהרה שלו מלפני מספר חודשים.

לאפורטה דוחף להישארות צ’אבי ממספר סיבות.

ראשית, מהרגע בו צ’אבי הודיע על עזיבתו, ברצלונה יצאה לריצה בלתי מנוצחת עד יום שלישי ושיחקה את הכדורגל הטוב ביותר שלה העונה.

שנית, בעקבות הכשל הכלכלי אין לברצלונה תקציב בלתי מוגבל למינוי מאמן ולכן היא תעדיף למנות מאמן מקומי – צ’אבי או רפא מרקס – ולחסוך כסף.

ג’רארד רומרו העיתונאי הקטלוני מחזק את הדיווחים הללו ומוסיף: ״אני חושב שההישארות של צ׳אבי תהפוך למציאות בשעות הקרובות. צ׳אבי ביקש לעשות שינויים בסגל בקיץ ואם הוא יקבל אותם, הוא ישאר.”

העיתונאית מרתה רמון גם כן לא שללה את הדיווחים וציינה: ״צ׳אבי ביקש להיפגש עם ההנהלה לבחון המשכיות. הוא מעוניין בהתחייבות שתהיה אפשרות לשפר את הסגל בקיץ.”

לעומתם, הלנה קונדיס טוענת שההישארות רחוקה מהמציאות: ״ההחלטה של צ׳אבי לעזוב לא השתנתה, אבל הוא מוכן להקשיב ללאפורטה לראות מה יש לו להציע. כרגע אין פגישה מתכוננת.”

רדיו סר פירשו את דרישות צ’אבי וחיזקו את דבריה של הלנה קונדיס: ״צ׳אבי יודע שהבקשות שלו לא ריאליות וזה יסלול את הדרך החוצה.”

טוני חואנמרטי האמין הגיב על הדברים הללו:

“בהנהלה רוצים שצ׳אבי ימשיך אבל לא מאמינים שהוא במצב להכתיב תנאים. יצטרכו פשרה בין הצדדים אם הם רוצים להמשיך. ואם לא, רפא מארקס הוא אלטרנטיבה. מאמן זר פחות נמצא על הפרק כרגע בגלל החשש שלא יכנס לפייר פליי ושלא יוכלו לאפשר לו להביא את מי שהוא רואה לנכון. בהנהלה יודעים שהקיץ לא יהיה חיזוק משמעותי. צריך נס כדי לחזור לפייר פליי של 1:1.”

למרות כל הפרשנויות השונות, נראה שמתיישר קו בקטלוניה לגבי מספר דברים:

  • הנהלת ברצלונה דוחפת להישארות צ’אבי.
  • צ’אבי ישקול הישארות במידה ויקבל את החיזוקים שהוא דורש.
  • ברצלונה תתעדף מאמן מקומי (צ’אבי או רפא מרקס) על פני מאמן זר בעקבות הבעיות הכלכליות, ולכן צ’אבי נותר בראש רשימת המועמדים.

 

1 תגובה
  1. סימון כותב

    צ’אבי מאמן מצויין הוא החזיר קבוצה מפורקת למאבק האליפות ואף זכה בה ואילו השנה הוא תיאורטית עדיין במאבק
    ויסיים במקום השני לדעתי אין טוב ממנו לאימון ברצלונה

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן