נפרדו כידידים | נאפולי 1-1 אינטר

את המשחק בין האלופה היוצאת לאלופה הנכנסת אפשר לחלק לשתי מחציות. מחצית ראשונה השיטה של אינזאגי הצליחה לנטרל כמעט טוטאלית את ההתקפה של נאפולי, בעוד שלקבוצה מהדרום לא היה מענה לחץ האגרסיבי שעשתה אינטר בחצי שעה הראשונה. לאט לאט הקבוצה של קלצונה הצליחה להיכנס לעניינים ואף במחצית השנייה לתסכל את הקבוצה ממילאנו. נאפולי היא הקבוצה השלישית בלבד שאינטר לא מצליחה לנצח בביתה בליגה עד כה.

הקדמה

אינטר הייתה אחד הפייבוריטיות לזכייה בליגת אלופות השנה, אולם קרה משהו מפתיע והקבוצה של אינזאגי נעצרה במבצר האדום במדריד. אינטר ראתה את עצמה בשלב הבא, עד שבדקה ה86 ממפיס דפאיי כבש את השער השני במשחק והעביר את המשחק להארכה. ההלם משער הניצחון של ממפיס המשיך להכות בשחקני אינטר גם בהארכה, שבסופו של דבר הפיינליסטית סיימה את דרכה מוקדם מהצפוי. לעומת זאת, בליגה הקבוצה ממשיכה לדהור לעבר האליפות, הרצון של אינטר הוא לזכות באליפות נגד יריבתה המושבעת מילאן. בשביל שזה יקרה אינטר תצטרך לנצח את נאפולי החבולה.

נאפולי אף היא הודחה מליגת אלופות על ידי קבוצה ספרדית – ברצלונה. אחרי ה1-1 בבית, הנאפוליטנים קיוו להשכיח טיפה את הצרות בליגה ולהמשיך לרבע גמר. אך, גם פה זה לא היה המקרה, ברצלונה שלטה על נאפולי בכל אספקט במשחק. לקבוצה מדרום איטליה לא היו רעיונות, כאשר שני המצטיינים שלה אוסימן וחוויצ’ה כלל לא היו במשחק. כמו אינטר, גם נאפולי תראה את רבע הגמר מהבית. נאפולי, על מנת לחזור להיות בליגת אלופות הקבוצה תצטרך לנצח את אינטר בסן סירו, דבר שלא קרה בליגה מאז סמפטמבר 2023.

הרכבים 

מחצית ראשונה

את הסיכום אפשר לחלק לשתי מחציות, מחצית ראשונה ומחצית שנייה

סטטיסטיקה של המחצית הראשונה

 • נאפולי ואינטר היו שוות כמעט בהחזקת כדור ובמסירות ביניהן, נאפולי החזיקה 51% לעומת 49% של אינטר, בנוסף לכך נאפולי מסרה יותר מסירות עם 223 (86%), לעומת אינטר שמסרה 213 מסירות (87%). אינטר הייתה יותר מדויקת מנאפולי בכל אספקט במחצית הראשונה. גם במסירות.
 • אינטר הצליחה לתסכל את נאפולי שבעטה 0 בעיטת למסגרת בכל המחצית ומצב מסוכן אחד. אינטר בעצמה לא הגיעה להרבה מצבים איכותיים אך הייתה מסוכנת יותר והשער היה נראה עניין של זמן, וכמובן שהשער גם הגיע אבל אליו נגיע בהמשך.
 • כמה אינטר הייתה מחויבת? הקבוצה של אינזאגי הגיעה ל10 עבירות במחצית, כמו שמאמנה רוצה שחקני אינטר היו מאוד אגרסיביים והקשו על החיים של שחקני ההתקפה והקישור של נאפולי. לעומתה, נאפולי ביצעה שלוש עבירות בלבד, דבר שמראה על אנמיות שהייתה לקבוצה במחצית הראשונה.

במחצית הראשונה הקבוצה של אינזאגי הייתה יותר מחויבת והיה נראה שהיא מעוניינת יותר להחזיר את הכבוד האבוד שלה מהמשחק מול אתלטיקו. לעומתה, נאפולי נראתה כבויה, כאשר הכוכב הגדול שלה חוויצ’ה בעט את הבעיטה הראשונה שלו רק בדקה ה-48.

מחצית שנייה

לעומת המחצית הראשונה, במחצית השנייה הקבוצה של קלצונה התעוררה והחלה לשחק את המשחק שהמאמן שלה קיווה שישחקו, משחק מסירות מהיר בלי השהות. לעומתם, הקבוצה של אינזאגי לא למדה מהטעות המשחק הקודם ושוב אחרי שלקחה את ההובלה חזרה לאחור ואפשרה לנאפולי לחזור חזרה אל המשחק.

סטטיסטיקה מהמחצית השנייה:

 • כמו במחצית השנייה, גם במחצת הראשונה החזקת הכדור של נאפולי הייתה במעט יותר גדולה משל אינטר וכך גם המסירות
 • לעומת המחצית הראשונה, אינטר לא הצליחה להדוף את התקפת נאפולי אחורה שבעטה 7 בעיטות מתוכם שלוש היו אל המסגרת. ההבדל המשמעותי היה בכמות המצבים המסוכנים אליהם אינטר הגיע, או יותר נכון להגיד לא הגיעה. במחצית השנייה, הקבוצה של אינזאגי לא הצליחה לאיים באופן משמעותי על השער של מרט.
 • הקרן החמישית של נאפולי, היא זאת שהובילה לשער. מבחינתה של אינטר לספוג מנייחים הוא לא דבר מוכר, כאשר בכל המשחקים שלה בליגה ובצמפיונס הקבוצה ספגה רק שני שערים מנייחים עד המשחק.

השחקן המצטיין – מתיאו דרמיאן

המגן הימני בגיל 34 נראה כמו מי שהצליח להחזיר את עצמו לחיים אחרי עונות פושרות מאוד בקריירה. אינזאגי מאוד סומך עליו ונותן לו את המושכות לעומת שיש בקבוצתו את דנזל דמפריז שהוא לשל עצמו מגן מעולה. לפני הסטטיסטיקה נתמקד בשער שלו

השיטה של אינזאגי פשוט באה לביטוי בצורה מושלמת בשער הזה. שני המגנים של הקבוצה דימרקו ודרמיאן נמצאים במרכז הרחבה כמו עוד שני כנפי צד לגיטימים. באסטוני הבלם נמצא במקום דימרקו והוא זה שמבשל במסירה מצויינת לדרמיאן. המהלך הזה מסמן את האובולציה החדשה בכדורגל, שבה המגנים הם עוד שחקני התקפה לגיטימיים ולא רק שחקני הגנה. אם בעבר שפטו מגן על פי יכולות הגנה והתקפה, כיום יותר חשוב שלשחקן יהיה יכולות התקפה גבוהות מאשר יכולות הגנה.

נחזור לענייניו הסטטיסטיקה של השחקן המצטיין:

 • 84 דקות
 • שער אחד
 • 37 נגיעות
 • 18/21 מסירות מדויקות (86%)
 • 2 מסירות מפתח
 • 2/3 כדורים ארוכים
 • 5/9 מאבקי קרקע
 • 2/2 מאבקי אוויר
 • 2 הרחקות
 • 5 תיקולים
 • דריבל מוצלח

סיכום

מבחינת אינטר התיקו במשחק הוא לא יותר מעוד סתם מכה קלה בכנף, הקבוצה תהיה אלופה השנה ובהחלט בצדק. אינזאגי בנה פה קבוצה מודרנית, ממושמעת והכי חשוב ורסטילית מאוד. המאמן האיטלקי יצטרך להבין איך לשמר על היכולת מתחילת המשחק עד סופו, אפשר להגיד שב-20 דקות הראשונות וב-20 דקות אחרונות ראינו שתי קבוצות שונות לחלוטין. אם אינזאגי יצליח לשמר את היכולת של ה-20 דקות הראשונות לאורך כל המשחק, אינטר תהיה קבוצה שפוחדים לשחק מולה.

מנגד, נאפולי תמשיך לקוות לנס ולהשתחל לתוך הטופ ארבע, העונה הזאת היא לגיטמית ביותר אחרי ההצלחה בעונה שעברה והעזיבה של מאמן כל כך מוצלח. לקבוצה מהדרום יש מאמן טוב וסגל שחקנים מעולה, אחרי הירידה השנה לקרקע ועם רכשים נכונים נאפולי יכולה לחזור למה שהייתה. חשוב לציין, אחרי הפגרה הקבוצה של קלצונה תפגוש את אטלאנטה, הקבוצה מברגאמו נמצאת במקום השישי, 2 נקודות מעל נאפולי עם משחק חסר. מחד גיסא הפסד/תיקו במשחק הזה ויש סיכוי שנאפולי תצטרך להיות אך ורק בקונפרס ליג בעונה הבאה. מאידך גיסא, ניצחון ונאפולי תחלוף זמנית לפחות מעל אטלאנטה ותשאיר אור למאבקה על הליגה האירופית, ומי יודע אולי גם על מקום בליגת אלופות.

 

1 תגובה
 1. אלון פיאלקוב כותב

  סיכום טוב מאד אלעד,נהניתי לקרוא, תודה:)

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן