נקודה נוספת הופחתה ממאזנה של בית”ר ירושלים

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל החליט היום (שני) להוריד נקודה נוספת ממאזנה של בית”ר ירושלים.

ההחלטה מגיעה בעקבות החלטת תובע ההתאחדות להעמיד את הקבוצה לדין תחת סעיף של “התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות”, לאחר אירועי המשחק של בית”ר נגד מכבי חיפה. במהלך המשחק הדליקו האוהדים אמצעים פירוטכניים ביציע, השליכו אמצעים פירוטכניים לשדה המשחק והשליכו מצתים לשדה המשחק ופגעו בעוזר השופט.

כנגד המועדון עמד עונש על תנאי של הפחתת 3 נקודות במקרה של התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות. במהלך הדיון שהתקיים בשבוע שעבר דרש התובע להוריד נקודה ממאזן הקבוצה בגין האירועים. היום, כאמור, אימץ בית הדין את המלצת התובע פה אחד והודיע על הפחתת נקודה אחת ממאזן הקבוצה.

בית הדין לא חסך ביקורת על הקבוצה, לאחר שלטענתו הקבוצה לא עושה מספיק פעולות כנגד אוהדיה המתפרעים: “ראוי היה להפעיל את עונש התנאי במלואו, אולם החלטנו לקבל את עמדת התובע ולמרות היעדר כל פעולה אקטיבית מצד הנאשמת כלפי האוהדים המתפרעים לגזור את עונשה לקולא”.

בנוסף להפחתת הנקודה ספגו הירושלמים קנס בגובה של 49,500 ש”ח. בסיום פסק הדין חזרו הדיינים ואיימו על ביתר כי: “אם אוהדי הקבוצה המתפרעים לא יתעשתו במהרה ולא ישכילו לשנות את דרכם, ולא תראה הנהלת הקבוצה כל מאמץ למגר תופעות אלו, עלול הדבר להוביל בפעם הבאה בו תעמוד הנאשמת לדין להפעלת העונש המותנה הפסוק כנגד הנאשמת ולהפחתת שתי הנקודות הנוספות”.

לאחר הפחתת הנקודות ירדה הקבוצה למקום ה-11 עם אותו מספר נקודות של הפועל חדרה שממוקמת מתחת לקו האדום במקום ה-13, המקום שמוביל לירידת ליגה בסיום העונה.

זוהי הנקודה החמישית שיורדת ממאזנה של בית”ר ירושלים העינה, זאת לאחר הפחתת 4 הנקודות בתחילת העונה בגין אירועי גמר גביע המדינה מהעונה שעברה.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן