סוף סוף זה נכנס

אחרי שנה לא פשוטה דרווין נונייז מתחיל להראות בליברפול מה הוא יודע לעשות

בקיץ 2022 כשליברפול שילמה על חלוץ בנפיקה ונבחרת אורוגוואי דרווין נונייז סכום עתק של 75 מיליון יורו כולם ראו בזה סוג של קריאת תיגר על רכש החדש של מנצ’סטר סיטי ארלינג האלאנד בסגנון “לכם יש חלוץ על, אז גם לנו יש”.

בדיעבד אפשר לומר בעדינות שזה לא הלך לפי התוכניות…
בעונה שעברה שהייתה רעה לליברפול שסיימה רק במקום ה- 5 ואמנם נונייז שהיה אמור מחליפו של מאנה בחוד סיים אותה עם מספרים סבירים לעונת בכורה בליגה חדשה ואינטנסיבית – 15 שערים (9 מהם בליגה) ו- 4 בישולים ב- 42 משחקים בכל המסגרות.
אבל המחיר העצום וההייפ שהיה סביבו היו לו לרועץ שכן הם הציבו לו רף מאוד גבוה בייחוד כשהאלנד שסומן מההתחלה כמתחרה העיקרי שלו סיים כמלך שערי הליגה עם 36 שערים.

לא עזרה גם העובדה שהוא נתפס אז בנבדל כמו שכטר בימי השיא שלו כמו גם החמצות הזויות ממצבים טובים או מול שערים כמעט ריקים (לי זכורה במיוחד ההחמצה מול ברנטפורד).
עם זאת יאמר לזכותו שהיו לו רגעים גדולים כמו במשחק הראשון מול ריאל בשמינית גמר ליגת האלופות שהיה משחק רע קבוצתית של האדומים אבל הוא סיים אותו עם שער גדול בעקב.
שתבינו, הוא סיים את העונה שעברה עם מדד XG של 12.15 שערים בליגה ז”א אומרת שהוא הבקיע 3 שערים פחות ממה שהיה צריך מה שמעיד כאלף עדים על ניצול מצבים גרוע.

נראה שבקיץ נונייז וקלופ הבינו את זה והאורוגוואי עבד קשה על הצעד הראשון שלו (כדי לא להיתפס בנבדל) ועל התיאום שלו בין שאר שחקני ההתקפה.
העונה בנוסף גם הביאה איתה שינוי מסויים בתפקוד שלו על המגרש.
בעונה שעברה הוא תופקד לרוב בכנף שמאל אחרי פציעותיהם של דיאז וז’וטה והיה לא רע שם, אבל העונה הוא סוף סוף חזר לעמדת החלוץ המרכזי אחרי שהשניים החלימו והוא סוף סוף מתחיל לממש את הפוטנציאל שלו עם 12 שערים ו- 7 בישולים ב- 28 משחקים העונה במדי ליברפול ונבחרת אורוגוואי.
גם המדדים הסטטיסטיים שלו מתחילים להתיישר בהתאם לדג’ עד כה מדד השערים הצפויים שלו עומד על 5.03 כשהוא הבקיע 4 שערי ליגה אבל בבישולים הסיפור אחר לגמרי ולטובה, מדד ה- XA שלו עומד על 0.98 ונונייז עומד עד עכשיו על 4 בישולים בליגה (מלך הבישולים של ליברפול יחד עם סלאח).
מה שמדהים הוא שכל הבישולים העונה במדי ליברפול (5) הלכו לסלאח
הוא שיפר את האספקט באופן מרשים ורואים את זה גם במפת החום שלו, הוא הרבה יותר עובד מחוץ לרחבה (אם כי זה עדיין האזור העיקרי בו הוא נמצא) ומתנהג כמו סוג של חלוץ מזוייף לפעמים.

היום (שבת) ב- 14:30 יש לו הזדמנות לעזור לקלופ לטפס לפסגת הפרמיירליג לראשונה מאז עונת 21/22 אז הם נלחמו עם סיטי ראש בראש עד המחזור האחרון.
בקיץ אחרי שליברפול עברה השתלת מנוע בחוליית הקישור, היא טיפלה בבעייה הכי חמורה שלה, בכך שהיא קנתה שחקנים אבל במקרה של נונייז היא פשוט הייתה צריכה לתת לו את הזמן שלו כי כולנו שכחנו שהוא עבר מבנפיקה שם הוא הכיר את השפה, התרבות וסגנון המשחק למדינה עם אקלים שהוא בראש וראשונה קר יותר וזה משפיע לפחות בהתחלה על שחקנים שמגיעים ממדינות עם אקלים חם יותר כמו נונייז, כשגם מחסום השפה שלו היווה בעיה
עכשיו אחרי שנה של התאקלמות בכל התחומים רואים שהוא הגיע לעונה הזו מוכן יותר, נחוש יותר ובעיקר חד יותר.
מחר מול האלנד שממשיך להפציץ בלי הכרה יש לו הזדמנות לגבור על החריג הנורווגי בפעם הראשונה מאז מגן הקהילה שם הוא כבש והאלנד החטיא מול שער ריק.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן