סלטה קדימה – אחרי שנה קשה בצ’לסי פייר אמריק אובמייאנג פורח במארסיי

אחרי האפיזודה הקשה הקשה בבלוז הרבה חשבו שאובמייאנג ילך לסעודיה כדי לעשות עוד כמה שקים של כסף לפני סוף הקריירה, אבל הוא בחר להראות שכוחו עדיין במותניו ועד עכשיו ההחלטה הזו משתלמת לו ולמארסיי בגדול.

בהסתכלות על הקריירה שלו, אפשר לקרוא לאובמייאנג “המשקם” כי הוא מגיע לקבוצות ועוזר להרים אותן.

זה החל בדורטמונד שם מילא את החלל אחרי עריקתו של לבנדובסקי לבאיירן, המשיך בארסנל אחרי שז’ירו עזב לצ’לסי והמשיך בברצלונה שם בעונה ללא חלוץ הוא כבש 13 שערים כולל צמד בקלאסיקו.
לכאורה זה היה אמור להימשך גם בצ’לסי אליה נמכר בקיץ 2022 כי ברצלונה הייתה זקוקה נואשות למזומנים, אבל זה לא עבד כי טוכל שהאמין בו והביא אותו פוטר מהר וגראהם פוטר שהגיע במקומו לא סמך עליו וככה הגאבוני סיים את הקדנצייה בבלוז עם 3 שערים ושני בישולים בלבד ב- 21 משחקים בכל המסגרות כשברובם הוא היה מחליף.

בקיץ כולם הבינו שהוא יעזוב עכשיו רק היה נותר לו לבחור טוב טוב את היעד, שכן עוד קצת פחות מחודש הוא יהיה בן 35 וזה החוזה הגדול האחרון שלו.

כמובן שרצו שמעות על סעודיה אבל אובמיינג דחה אותם שכן הוא רצה להראות שעדיין יש לו מה לתת בכדורגל האירופי.
היו גם שמועות על קאמבק לברצלונה אבל הם התבררו כלא מבוססות בעליל.

בסוף אובמייאנג בחר לחזור לצרפת אחרי 11 שנה וחתם ל- 3 שנים במארסיי (שהייתה אז תחת שרביטו של מרסליניו) שהתחמשה בקיץ ב- 9 שחקנים במטרה לסיים לפחות שוב כמו בעונה הקודמת ברביעייה הראשונה כי לקחת את האליפות מפסז’ זו משימה כמעט בלתי אפשרית.

בהתחלה אובמייאנג כמו כל מארסיי היה חלש ועל אף שכבש צמד במוקדמות ליגת האלופות מול פנאתנייאוקס המשחק נגרר לפנדלים שם מארסיי הפסידה (הוא לא זכה לבעוט כי היה הבועט החמישי) ונשרה לליגה האירופית לבית קשה במיוחד יחד עם ברייטון ואייאקס, משם הדרומיים (הכינוי של מארסיי) המשיכו להידרדר מרסליניו פוטר וג’נארו גאטוסו נקרא אל הדגל.

ג'נארו גאטוסו אחרי החתימה במארסיי - הצית את הלהבה מחדש בקבוצה
ג’נארו גאטוסו אחרי החתימה במארסיי – הצית את הלהבה מחדש בקבוצה

תחת האיטלקי הקשוח אובמייאנג נדלק מחדש.

זה החל מול אייאקס אז כבש שלושער (שהיה הראשון שלו מזה בערך שנה וחצי אז כבש מול ולנסיה) בינהם שער עוצר נשימה במספרת שאני מאמין שיבחר לשער העונה בליגה האירופית.
אגב גם במשחק הראשון מול אייאקס הוא כבש אבל “רק” צמד.

משם זה המשיך לשערים מול ראן, ליון ולוריין ולפתע מארסיי מצאה את עצמה במקום ה- 6 במרחק של שתי נקודות בלבד מהמקום ה- 4 בו סיימה בעונה הקודמת.
אובמייאנג עומד כרגע על 12 שערים (מהם 5 בליגה) ו- 7 בישולים ב- 23 משחקים בכל המסגרות והוא מלך הבישולים של מארסיי ושל הליגה הצרפתית.

השערים עזרו למארסיי לסיים במקום השני בבית שלה אחרי ברייטון ולהיות מוגרלים בפלייאוף למפגש מול שחטאר שהראתה העונה בליגת האלופות שהיא לא פראיירית בכלל.

נראה שהשינוי על הקווים היטיב עם אובמייאנג שנראה כעת משוחרר ושמח יותר על המגרש.

השלושער מול אייאקס כולל שער המספרת המרהיב
השלושער מול אייאקס כולל שער המספרת המרהיב

מבחינת המערך גאטוזו עשה שינוי של מעבר מ- 4 בלמים ל- 3 בלמים, וכשחושבים על זה לעומק, המערך הזה שיחרר את שחקני הקו מייקל מוריו/ג’ונתן קלאוס ורנאן לודי לתמוך בהתקפה מה שמוריד עומס מהקשרים ורטוט והאריט שיכולים להתרכז בלהזין את אובמייאנג בכדורים (האריט הוא המבשל המוביל לאובמייאנג עם 3).

נראה שפייר עשה את הבחירה המוצלחת ביותר והוא נהנה עד הגג במארסיי.
לאליפות כאמור זה לא יספיק אבל זכייה בליגה האירופית היא בהחלט יעד ריאלי לשאוף אליו כמו גם זכייה בגביע הצרפתי.

בנוסף אולי אובמייאנג גם יתקרב לשיא שלו בצרפת שעומד על 21 שערי ליגה ו- 14 בישולים.

במקרה כזה הוא יעשה המון סלטות על אדמת צרפת, אך אין חשש מכך שהוא יסבול מסחרחורת.
חגיגת השערים מבחינתו זה משהו טבעי.

אובמיינג חוגג במארסיי

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן