עדכון: אין החלטה בדיון הערעור של מכבי ת”א – הפסק דין עובר לדיינים

היום התקיים הערעור בבית הדין של ההתאחדות בנושא הפחתת הנקודה למכבי תל אביב בעקבות אירועי הדרבי, כשבמרכז הערעור נמצאת טענתם של אנשי הקבוצה: “הזיקוק שהושלך למגרש לא פגע בבלמה של הצהובים, דריק לוקאסן”.

בסיימו של אותו דיון, הציע ראש הרכב השופטים, נשיא בית הדין העליון, עדי זרנקין כיעל מכבי ת”א ותובע ההתאחדות עו”ד גלעד בגרמן, להגיע לפשרה ולהסכמה על עונש אחר שהוצע – כי במקום הפחתת נקודה בפועל, העונש יומר להפחתת נקודה על תנאי.

לאחר שחזרו הצהובים מהתייעצות, בהרכב שכלל את: שלום מטלון, דניאל אסרף (מטעם משרדו של עו”ד מורן מאירי), יעל מרגלית וגל מזרחי – החליטו פה אחד- “כי אין הסכמה מצידו של התובע לקבל את הפשרה”. עם חידוש הדיון שהתקיים היום בבית הדין של ההתאחדות, הצטרף היועץ המשפטי של ההתאחדות – עמית פינס, שביקש לקבל פסק דין בנושא: ״אנחנו נמצאים בנקודת זמן בה עיני כולם נשואות לבית הדין. מצטער שאני מקשה, אבל אנחנו זקוקים לפסק הדין ומבקשים את ההנמקות״. מכאן ההחלטה עוברת לידיים של בית הדין העליון שימסור את החלטתו בהמשך.

בתום דיון שערך כשעה וחצי ולאחר שבמכבי ת”א טענו כי ההליך פגום וכי התובע עושה “איפה ואיפה”, ראש הרכב השופטים בבית הדין העליון, עו”ד זרנקין, ביקש ממכבי ת”א ומהתביעה להגיע להסכמה שתמיר את עונש הפחתת הנקודה של הצהובים לעונש על תנאי בלבד. הדיון הגיע לסיומו, הצדדים התייעצו, אך לבסוף התחוללה דרמה בבית הדין העליון: בניגוד למכבי ת”א, היועץ המשפטי של ההתאחדות סירב להמלצת השופטים להמיר את עונש הפחתת הנקודה לנקודה על תנאי. השופטים יימסרו את החלטתם בימים הקרובים.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן