עדכון | בית”ר ירושלים, מכבי ת”א ומכבי חיפה יעמדו לדין

תובע ההתאחדות החליט להעמיד את הקבוצה מהבירה לדין על 2 משחקים, את מכבי ת"א עקב התפרעות קהל ואת הירוקים מהכרמל עקב גזענות, התפרעות וביזוי המערכת השיפוטית - בעקבות דבריהם של דגו ורפאלוב לאחר המשחק נגד ריינה.

לאחר מחזור נוסף בליגת ‘ONE ZERO’ שהסתיים לו, אנחנו בדרך לעוד העמדה לדין של מספר קבוצות בשל התפרעויות אוהדים, גזענות ואירועים נוספים.

תובע ההתאחדות עו”ד גלעד ברגמן החליט להעמיד לדין את בית”ר ירושלים לאחר המשחקים מול מכבי פתח תקווה ומכבי תל אביב (התנהגות בלתי הולמת של קהל, התפרעות אוהדים והתפרצות לשדה המשחק), את הצהובים מת”א על התפרעות אוהדים מהמשחק בטדי ואת מכבי חיפה על התפרעות אוהדים, קריאות גזעניות והעלבה/ביזוי של המערכת השיפוטית במפגש מול בני ריינה – בדברים שנאמרו בתקשורת מפיהם של מסאי דגו מאמן הקבוצה, והשחקן ליאור רפאלוב.

העמדת בית”ר ירושלים לדין

בדו”ח מהמשחק מול מכבי פ”ת נכתב: “בדקה ה-38 נזרקה כוס מהחלק הצפוני של היציע שאוכלס על ידי אוהדי בית”ר לכיוון שחקן מכבי פ”ת. הכוס לא פגעה. בדקה ה-40 היו קריאות הינדי מ**** כבשים מצד למעלה מ-כאלף אוהדי בית”ר. בדקה ה-67 היו קריאות ‘שיישרף לכם הכפר’, ‘שועפט עולה באש’ מצד למעלה מ-כאלף אוהדי בית”ר”.

על המשחק מול מכבי ת”א נכתב: “בדקה ה-6 נשמע קול נפץ של חזיז ביציע המזרחי של אוהדי בית”ר, בדקה ה-40 התלוננו אנשי מכבי ת”א שנזרק חפץ מהיציע המערבי של אוהדי בית”ר ופגע במאמן הקבוצה רובי קין (השופטים לא ראו את התקרית ואנשי הספסל לא הראו או הציגו את החפץ שפגע). מנהל האירוע לא הכיר את הנושא ואת זריקת החפץ”.

עוד נכתב: “בדקה ה-60 הושלך בקבוק מים גדול כמחאה על שריקת השופט לעבירה נגד בית”ר. הבקבוק לא פגע באיש ולא גרם לעצירת המשחק. כחצי שעה אחרי סיום המשחק כשהשחקנים וצוות השיפוט היו בחדר ההלבשה, התפתחה מהומה הכללה זריקת חפצים בין קומץ אוהדי בית”ר שהיה על הדשא לבין קומץ אוהדי מכבי ת”א שהיו ביציע הדרומי”.

השופט הגיע לכר הדשא לאחר שהמשטרה כבר פיזרה את האוהדים והוסיף: “בבדיקה שקיימתי מול מנהל האירוע מטעם בית”ר, הוא דיווח לי שלאחר שהאוהדים התפזרו הם אישרו לקומץ אוהדי בית”ר לעבור דרך כר הדשא ולהחזיר את ציוד העידוד שברשותם למחסן שנמצא בשטח האצטדיון. בזמן מעברם דרך הדשא החלה התגרות בין קבוצות האוהדים והחלה זריקת חפצים וביין היתר לטענתו מוטות של דגלים ומשענות של כיסאות פלסטיק. לדבריו כוחות האבטחה והמשטרה הפרידו והרחיקו את האוהדים ולדבריו אף נעצרו מספר אוהדים בשל האירוע”.

* מכבי ת”א עומדת לדין עקב האירוע המדובר בסיום המשחק בטדי בין אוהדיה לקהל בית”ר.

העמדת מכבי חיפה לדין

בדו”ח נכתב: “בדקה ה-38 נעצר המשחק ל-2.5 דקות בעקבות אבוקות ופירוטכניקה שנורו מחוץ לאצטדיון ונחתו בתחומי המגרש ובסמוך לשחקני הקבוצות ועוזרי השופט”. (אין זו הסיבה שהקבוצה עומדת לדין).

“בדקה ה-40 בזמן העצירה המדוברת אוהדי מכבי חיפה שרו ‘תורידו נקודות, ניאו-נאצים’, ובדקה ה-43 נזרקו כוסות לכר הדשא מיציע מכבי חיפה ונשמעו נהמות לעבר שחקן כהה עור של הקבוצה המארחת. בתוספת הזמן של המחצית הראשונה סעיד בסול מחה לאחר שנכנס לתחומי המגרש ואמר ‘על המצפון שלכם’ לשופט הרביעי אוהדי אסולין”.

עוד צוין: “במהלך המחצית השנייה במספר מקרים, כאשר הכדור היה אצל עבדאללה ג’אבר חלק מאוהדי מכבי חיפה נהמו. בדקה ה-61 בעצת שופט הרביעי ובשיתוף פעולה עם המשקיף, הופעל השלב הראשון בנוהל קריאות גזעניות כאשר הכרוז הקריא מסר לאוהדים בנושא. לאחר מכן הופסקו הנהמות ועד לסיום המשחק לא נשמעו נהמות או קריאות גזעניות מצד הקהל”.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן