עוד אקזיט בדרך לחשבון הבנק של הלוזונים?

מכבי פתח תקווה הפכה בשנים האחרונות לגרסה הישראלית של רדבול זלצבורג/דורטמונד בכל הקשור לפיצוח ומכירת שחקנים החל מהכוכב המקומי מנור סולומון, דרך ליאל עבדה ועד עידן טוקלומטי שתהיו בטוחים שיעזוב אותם בקיץ הקרוב או לכל המאוחר בזה שאחריו.
בנוסף למקומיים הקבוצה ייצאה מספר כישרונות זרים שכבר עכשיו משאירים חותם בחו”ל או יעשו זאת בעתיד, כמו לאמק באנדה שהולך כנראה להיות מקור מפתיע לעוד אקזיט מפתיע של הלוזנים אחרי שמכרו אותו ב- 1.8 מיליון יורו בקיץ האחרון.

שחקן הכנף הזמבי בן ה-22 שיפגוש את הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, טנזניה ומרוקו בשלב הבתים באליפות אפריקה, הבקיע עד עכשיו שני שערים ובישל 5 נוספים ב- 15 משחקים בכל המסגרות העונה עבור לצ’ה מהסרייה א’, כולל שער ב- 2:2 מול מילאן ושני בישולים מול פיורנטינה.
האתר “טרנספרמרקט” מעריך את שוויו ב- 6 מיליון יורו, עלייה של 50% מהעדכון הקודם לפני כחצי שנה.

בנדה נחשב לאחד הדריבליסטים הטובים ביותר בליגה האיטלקית עם 2.7 דריבלים מוצלחים למשחק שמהווים 52% הצלחה (מקום שני בליגה האיטלקית אחרי מתיאס סולה מפרוזינונה) והשיא היה במשחק מול פרוזינונה ב- 16.12 אז הצליח ב- 10 מתוך 15 דריבלים שניסה, שיא לשחקן יחיד בסרייה א’ העונה.
כרגע הוא במקום השלישי בשערי ליגה בקבוצתו (2) ומלך הבישולים שלה (4) מה שעוזר ללצ’ה להיות כרגע במקום סביר מבחינתה – המקום ה- 12 במרחק שבע נקודות מהקו האדום.

במסגרת מכירתו מכבי פ”ת מחזיקה ב- 15% מהרווח העתידי בו יימכר בנדה, לשם הדוגמא אם הוא יימכר ב- 6 מיליון יורו הקבוצה ממלאבס תקבל 900 אלף יורו.
אם הוא יימכר ב- 7.4 מיליון הקבוצה תקבל יותר ממיליון יורו, וייתכן שאליפות אפריקה מרשימה תוביל לכך שהוא יעבור לקבוצה גדולה יותר בינואר או בקיץ.
האם משם יגיע כסף באופן מפתיע ללוזונים ?

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן