על פרשת דרכים | ההתלבטות של ריאל מדריד בחלק האחורי

הבלאנקוס מחכים להחלטתו של נא'צו האם לעזוב את המועדון או להישאר לעונה נוספת ובהתאם לכך האם להחתים בלם נוסף לקראת העונה הבאה. שמו של לני יורו, היהלום הצרפתי בן ה-18 של ליל נמצא על הכוונת של פלורנטינו פרז כבר תקופה ארוכה והוא מצידו מעדיף את ריאל מדריד על פני כל מועדון אחר. על ההתלבטויות, הספקולציות והתרחישים לקראת חלון ההעברות בעמדת ההגנה של אלופת אירופה הטרייה לקראת הקיץ הקרוב.

גופי התקשורת הספרדיים מספרים כי ריאל מדריד עדיין מחכה לראות אם המשא ומתן עם נאצ’ו פרננדס, קפטן הקבוצה, יוביל לעזיבתו לאחר 13 שנים בלבן.
נכון לימים אלו הקבוצות הסעודיות אל-קאדיסיה של מיצ’ל ואל-איתיחאד של בנזמה הן הפייבוריטיות לקלוט אליהן את הבלם הספרדי. לאחר שהקדיש מחשבות רבות להחלטתו, בגיל 34 רצונו של הקפטן הוא להתחיל הרפתקה לאחר הקריירה המפוארת שלו במועדון הלבן כשהעדפתו היא ללכת לכסף הסעודי שיכלול חתימה על חוזה מנופח. מנגד, הבלאנקוס הציעו לנאצ’ו הצעה לחידוש החוזה לעונה נוספת במועדון עדיין עומדת על הפרק ותישאר בתוקף עד ה-30 ביוני.  לפי הדיווחים במדריד, אם נאצ’ו ישלים את מעברו לסעודיה לפני תאריך זה, ריאל תפעל באופן מידי לבצע את החתמתו של לני יורו, שהוא עצמו מעונין מאוד במעבר למועדון הפאר הספרדי אך טרם נוצר קשר עם קבוצתו, ליל, באופן רשמי.

הילד רוצה ללבוש לבן

לני יורו, ככל הנראה הבלם המבטיח ביותר בכדורגל האירופי לגילו (18), הוא אחד השחקנים הצעירים המבוקשים ביותר ביבשת. מועדונים גדולים בצרפת ואנגליה מחזרים אחריו לא מעט, אך לבלם רצונות משלו והוא רוצה יותר מכל – לעבור לריאל מדריד. ההעדפה הזו של יורו היא כמובן נכס גדול שמשחק לטובת הלבנים, והיא דבר שמוכר גם למועדונים הגדולים האחרים אשר מעונינים בשירותיו של הצרפתי, שמחכים להתפתחות האירועים בגזרת הבלאנקוס בכליון עיניים. פ.ס.ז’, ליברפול ומנצ’סטר יונייטד הן שלושת הקבוצות שהראו הכי הרבה עניין ביורו וע”פ התקשורת המקומית גם נפגשו איתו, אבל כרגע לריאל מדריד יש יתרון בולט על פני כל יריבה אחרת בכל הקשור למאבק על שחקנים, בין אם זה יורו או כל שחקן אחר. העשור האחרון הביא את ריאל מדריד לפסגת השאיפה של כל שחקן כדורגל, כשבגולת הכותרת כמובן ניצבים שישה גביעי ליגת האלופות, שהפכו אותם ליעד המועדף עבור כל הכדורגלנים ובעיקר עבור הצעירים יותר, שרואים כיצד אלופת אירופה מרכיבה סגל שבנוי רובו משחקנים צעירים מבטיחים. לפני 20 ימים ראינו את הדוגמא הטובה ביותר לכך והיא כמובן חתימתו של קיליאן אמבפה במועדון חלומותיו.

בניית תשתית שחוזרת על עצמה

בריאל מדריד ישנו תסריט חוזר שעובד בכל פעם מחדש כאשר המועדון מעוניין בשחקן מסוים. ככל הנראה גם במקרה של יורו התסריט יחזור על עצמו וכך הוא עובד:
ג’וני קלפאט, ראש מערך הסקאוטינג של ריאל מדריד, פונה לשחקן ומחזר אחריו. הוא מציג לו את המועדון, החזון שלו וכיצד השחקן יכול לקחת חלק בו. בנוסף, הוא מזמן את השחקן למתקני הקבוצה וכמובן חושף בפניו את החוזה המפואר שהוא עתיד לקבל במידה והוא יבחר לעבור. בדרך כלל, השחקן מסתנוור מהפאר ומהיוקרה של מדריד ומשתוקק לעבור למועדון. לאחר מכן, בכדי לאפשר את המעבר באופן חלק, השחקן מתבקש להיות מעורב באופן אקטיבי במשא ומתן עם מועדונו כדי להקל על המבצע, כלומר, להצהיר בפומבי – אני רוצה לעבור לריאל מדריד. בנוסף, עליו לדחות כל הצעה אחרת ממועדונים שונים וזאת כדי להימנע ממכרזים על השחקן. על השחקן להבהיר למועדון הנוכחי שלו שהחלטתו לחתום במדריד היא נחרצת, ושכדי לעשות זאת הוא מוכן להמתין עד שיגמר לו החוזה.
וזה עובד כל פעם מחדש.
זה עבד עם בלינגהאם בעונה שעברה, וזה עבד עם אמבפה השנה.
והנה לכם סקופ – זה יעבוד גם עם לני יורו.

ליל צריכה את הכסף

בריאל מדריד יודעים שכאשר יתחילו לדבר על הסכומים עם ליל, המחיר אותו הם ידרשו ינוע בין 50-60 מיליון יורו – כך מדווחים בצרפת. במדריד לא יהיו מוכנים לשלם סכום שכזה על בלם והם ינסו לשכנע את הצרפתים למכור את יורו בסכום של 35-40 מיליון, שהוא ככל הנראה הגבול שמוכנים לשלם במדריד על בלם שנותרה לו רק שנה אחת מהחוזה שלו. במידה והשיחות הללו יתרחשו בין המועדונים, ככל הנראה שסוכנו של יורו יפעל כמתווך בניהם וינסה להוציא לפועל את העסקה כמה שיותר מהר.
אם לשים את הדברים על השולחן – ליל חייבת למכור את יורו בקיץ הזה. בהתחשב בעובדה שהוא יחשב כשחקן חופשי ב-30 ביוני 2025 ובמיוחד לאור הקשיים הכלכליים שעוברים כל המועדונים בצרפת עקב משבר זכויות הטלוויזיה בליגה לאחר עזיבתו של אמבפה (ישנה הפחתה דרסטית בחוזי זכויות השידור מ-800 ל-450 מיליון). לני יורו הוא הנכס היקר ביותר של ליל ואסור יהיה לה לשחרר את השחקן בחינם מבלי לקחת את הנתח ממכירתו.

שינוי סדרי העדיפויות

בתחילת העונה שעברה המחשבה הראשונית והכלכלית של מדריד הייתה דומה לזו של החתמת אמבפה – לחכות עד הקיץ הבא עד שהחוזה שלו יסתיים ולהחתים אותו בחינם.
אבל הפציעות הקשות של מיליטאו ושל אלאבה שינו את סדר העדיפויות, עוד לפני שנאצ’ו בכלל שקל את עזיבתו. הבלת”ם במחסור של בלמים הכריח את הבלאנקוס לחזק את מרכז ההגנה שלה, אף על פי שרצתה לחזק הקיץ דווקא את עמדת המגן השמאלי שלה, שם אלפונסו דייויס שמועמד להגיע למועדון, נמצא בעמדה דומה מאוד לזו של יורו. דייויס נסע למדריד מרצונו ובאיירן מינכן לא יכלה לעשות יותר מידי כדי למנוע זאת. הגרמנים כמובן ינסו לקבל את 35 מיליון היורו שריאל מדריד הציבה כגבול אותו הוא מוכנה לשלם על המגן, ולא ירצו לאבד אותו ב’חינם’ בקיץ הבא בו הוא מסיים חוזה. בכל מקרה, יכול מאוד להיות שבעונה הבאה נראה תרחיש שפרלן מנדי לא מחדש חוזה בריאל מדריד (ההצעה שקיבל נכון להיום לא עונה על ציפיותיו), עוזב את המועדון בחינם ושדייוויס מגיע במקומו בחינם. הבלאנקוס מצידם עדיין מחכים לתשובות ממנדי ונאצ’ו בכדי לשקול את צעדיהם בנוגע לרכש בקיץ הנוכחי.

 

המחסור בבלמים

בחזרה ליורו. אם נאצ’ו יעזוב, הבלמים הזמינים של אנצ’לוטי יהיו רודיגר, מיליטאו, אלאבה וצ’ואמני, אם כי גם אנצ’לוטי וגם צ’ואמני עצמו מעדיפים שישחק במרכז השדה. רפא מרין ככל הנראה לא יישאר כבלם גיבוי בעונה הבאה וע”פ הדיווחים באיטליה, הוא סיכם את תנאיו בנאפולי, כך שהסיטואציה מעמידה את ריאל עם 3 בלמים רלוונטים. בהתחשב בעובדה שבעונה בה מדריד תתחרה בשבעה מפעלים ועשויה לשחק 70 משחקים, נראה כי האופציה להחתים בלם מרכזי היא לא פחות מהכרחית, בטח ובטח כשמיליטאו רק לאחרונה חזר לכשירות ואלאבה עדיין לא במצב שהוא יכול לשחק.

רגע, אבל מה אם נאצ’ו ישאר?

נאצ’ו הוא החתיכה שיכולה להשלים את הפאזל או שמא להשאיר אותו כמעט שלם, ללא החתיכה האחרונה.
כעט רק נותר להמתין ולראות האם נאצ’ו יבחר להמשיך במדריד או לעזוב, כשבמידה והוא עוזב מדריד כאמור תפעל להחתים את יורו עוד הקיץ.
בהנהלת המועדון רואים בו חלק מהעתיד האסטרטגי של הרכבת סגל צעיר לטווח הארוך, ובמדריד ממהרים להשוות אותו לרפאל וראן, איתו יש לו קווי דמיון רבים בין אם זה בפן הפיזי או אם זה כי שניהם צרפתים.
אופציות אחרות ששוקלים במדריד הן להחתים אותו ולהשאיר אותו בהשאלה לעונה בליל או לבקש ממנו להישאר לעונה אחרונה בצרפת כדי לסיים את החוזה שלו, אופציה שיש בה סיכון שהשחקן ישנה את דעתו ויעדיף ללכת למועדונים אחרים שמחכים לו בזרועות פתוחות.

3 תגובות
  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

    כתב ממש טוב

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

    אחלה כתבה

  3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

    בואנה הלני יורו הזה קופי של הבלם הברזילאי של ריאל….

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן