ערב הסעודית, היריבות עם מסי ומונדיאל 2026 | כריסטיאנו רונאלדו מדבר

“ביקורת? תמיד תהיה”; “היריבות עם מסי הסתיימה”; “השנתיים האחרונות גרמו לי להפסיק לתכנן קדימה ויותר לחיות את הרגע”;

כריסטיאנו רונאלדו הגיע למסיבת העיתונאים רגע לפני המשחק במוקדמות היורו נגד סלובקיה והתייחס לסוגיות מעניינות ביותר.

על המשחקים מול סלובקיה ולוקסמבורג:

“אנחנו מאוד רוצים לנצח ב-2 המשחקים האלה אנחנו יודעים שאם ננצח במשחקים האלה אנחנו מעפילים ליורו 2024 באופן מעשי. אלו יהיו שני משחקים טובים. מנקודת המבט שלי מדובר במשחקים קשים בייחוד המשחק הקרוב מול נבחרת סלובקיה כיוון שמשחקי חוץ הם בדרך כלל מסובכים יותר, אבל הנבחרת טובה ובקמפיין הזה עדיין לא הפסדנו משחקים נבוא לנצח גם מול סלובקיה במשחק החוץ הקרוב וגם מול לוקסמבורג במשחק הבית בידיעה ששני אלו יקרבו אותנו להפעלה ליורו.”

על היריבות מול ליונל מסי:

“היריבות הזו הסתיימה, אבל זו הייתה מציאות טובה שהצופים די חיבבו. לא כל מי שאוהב את כריסטיאנו צריך לשנוא את מסי או להיפך שנינו שיננו את היסטוריית הכדורגל וזוכים לכבוד בכל העולם שזה הכי חשוב. הוא עושה את הדרך שלו וממה שראיתי הוא עושה דברים טובים (צוחק) ואני עושה את הדרך שלי. המורשת של שנינו ממשיכה ותמשיך, אבל אני לא רואה את היריבות ביננו כיום. בסופו של יום וגם אמרתי זאת בעבר, חלקנו את הבמה המשותפת הזו במשך 15 שנים אני לא אומר שאנחנו חברים אבל אנחנו קולגות ואנשים מקצועניים שמכבדים אחד את השני.”

היריבות הגדולה בקלאסיקו. ניימאר משקיף.
היריבות הגדולה בקלאסיקו. ניימאר משקיף.

הביקורת על הליגה הסעודית:

“ביקורת? ביקורת זה דבר טבעי, לאיזה ליגה אין ביקורות ובעיות? יש בכל מקום ביקורת, כלי הליגה בערב הסעודית, בפורטוגל ובספרד. שעברתי לליגה הסעודית כולם טענו שאני משוגע, מסתבר שהמשוגע הזה כבר לא כל כך משוגע. זה נורמלי לשחק בליגה הסעודית וכשחקן אל-נאסר כבר 8 חודשים ידעתי שזה מה שיקרה. זה זכות גדולה עבורי להיות מי ששינה את התרבות לא רק של המדינה אלא גם של הכדורגל במדינה הזו, העובדה שמגיעים לפה כוכבים רבים עושה אותי גאה. הייתי החלוץ ואני גאה בזה. מה שאני הכי רוצה עבור הליגה הסעודית זה שהיא תמשיך להתפתח בשביל שבשנים הבאות תהיה ליגה בכירה יותר.”

על ההשוואה בין הנבחרת הזו לנבחרת ב-2003:

“לא, זה לא עניין של טובה יותר או חלשה יותר, זה כן פשוט תקופה אחרת. אני גאה בעצם השאלה על 2003, שכן אני נמצא בנבחרת כבר 20 שנים וזה מראה על אריכות הימים שלי בכדורגל”.

כריסטיאנו במדי אל-נאסר (תמונה: CNN)
כריסטיאנו במדי אל-נאסר (תמונה: CNN)

850 שערים בקריירה, לאן תגיע?

“850 הובקעו, עכשיו אני חושב להגיע ל-860. אני מסתכל קרוב, לא ממהר, ברור לי שהמטרה שלי היא להמשיך ולשחק כדורגל טוב. יש לי שאפתנות לכבוש שערים ולהגיע להישגים, שאפתנות תמיד תהיה לי גם במועדון שלי וגם הנבחרת. החיים דינמיים, איני יודע”.
על הביקורת בנוגע לזימונים של הנבחרת בקמפיין:
“אני בנבחרת כבר 20 שנה, לא היה זימון שלא יצר איזשהי מחלוקת וזה תמיד קורה ויקרה, בין אם מדובר ברוברט מרטינס או פרננדו סנטוס לא משנה מי נמצא בעמדת המאמן, עלינו לתמוך בהחלטות של המאמן, אנחנו משחקים למען המדינה שלנו וצריכים להתמקד במטרה המשותפת שלנו להעפיל ביחד ליורו 2024. המאמן צריך לקחת החלטות ותמיד יהיו מחלוקות בנושא.”

במשך שנים רבות, הבקעת המון שערים. למעשה 18 שנים אתה כובש 17 שערים או יותר, השנה האחרונה הייתה פחות טובה בשבילך, מה אתה אומר?

“לאורך הקריירה המספרים שלי גבוהים, כל כך גבוהים שלפעמים נראה ש-10, 15, 16, 17 הם מספרים שלא מספיקים. אבל זה מה שהרגלתי את כולם. עשיתי את זה אני תמיד שמתי ברפרטואר שלי את כיבוש השערים, אני לא רוצה להתעסק במה שהיה בעבר. אני מרגיש טוב עכשיו, עשיתי עבודה טובה והכנה קשה לעונה וזה מניב פרי. אני חושב שהעונה אני אבקיע יותר מ-17 שערים. יש לי את הביטחון בזה כי התחלתי די טוב, וכפי שאמרתי אני חושב שעבורי הזמן היה המפתח עבורי. בשנה שעברה לא הייתה לי קדם עונה טובה (עם מנצ’סטר יונייטד) וניסיתי להחזיק מעמד. בלי שום קשר, צריץ להבין שבעונה יש תמיד עליות ומורדות, אני מקווה שזה יקרה בצורה נורמלית וטבעית. כרגע אני נהנה, אני די שמח שדברים חיובים הולכים טוב ואני ממשיך את המומנטום הזה, בהזדמנויות רבות אמרתי שאני שואף תמיד יותר גם בגיל 38 שנים וחצי ואחרי 850 שערים”.

מונדיאל 2026, מעניין אותך?

“בכנות, אתה יודע שזו קריירה קשה, גם אני אהיה מאוד כנה לגבי זה. תשאל מה אני בימים אלה, אני אדע להגיד. בעצם, השנתיים האחרונות גרמו לי לחשוב קצת אחרת. חשבתי בדרך אחת אבל קרו דברים גם ברמה מקצועית וגם רמה אישית שגרמו לי לחשוב אחרת. היום אני חושב איך יש לחיות את החיים הרגע ולא חושב לטווח ארוך. עם עצמי אני חושב לטווח קצר כי הכל יכול לקרות מרגע אחד לאחר דבר אחד משנה הכל אז זה יכול להיות מצער. כרגע טוב גם במועדון וגם בנבחרת, אני חושב כרגע על יורו 2024. אני רוצה שהנבחרת שלי תעשה קמפיין טוב בטורניר הזה, ואחר כך מי יודע, החיים דינמיים”.

כריסטיאנו בגביע העולם בקטאר (תמונה: Doha News)
כריסטיאנו בגביע העולם בקטאר (תמונה: Doha News)
תודה רבה לנועם ברדא מייסד האתר כריסטיאנו רונאלדו ישראל על התרגום הנהדר לראיון המאד מיוחד הזה של הפנומן הפורטוגלי.
3 תגובות
  1. Yonatan כותב

    תעשה אולי פודקאסט הכנה לקראת ליגת האלופות, סיקור הבתים, מפתיעה, מאכזבת וכו’…

  2. שון כותב

    המלך של הכדורגל!

  3. בעל דעה כותב

    האחד והיחיד!

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן