פיולי יעזוב את מילאן בתום העונה

המועדון הודיע למאמן ולסוכניו כי הם מעוניינים לסיים את ההתקשרות עימו. פיולי לא ימשיך בתום העונה, פונסקה צפוי להיות מחליפו

סטפאנו פיולי בן ה-58 הגיע למילאן באוקטובר 2019. המאמן שהגיע בתקופה קשה שמועדון הפאר לא זכה באליפות מאז 2011 הצליח להחזיר את הרוסונרי למסלול עם זכייה בסקודטו ב-2022. מעבר לכך, המאמן האיטלקי הצליח להחזיר את מילאן לליגת אלופות במשך ארבע עונות ברציפות כאשר בעונה שעברה אף הגיע עם המועדון לחצי גמר המפעל. לפני הגעתו, הפעם האחרונה בה מילאן סיימה בארבע הראשונות באיטליה הייתה בעונת 2012-13.

כעת, בתום עונה בה מילאן הודחה בשלב הבתים בליגת האלופות, ברבע גמר הליגה האירופית וממוקמת במקום השני בסרייה א’, בהנהלת המועדון הוחלט כי פיולי לא ימשיך על הקווים של הקבוצה בעונה הבאה. ההודעה הרשמית יוצאת רגע לפני המשחק האחרון לעונת 2023/24, על מנת שהאוהדים יוכלו לתת למאמן כבוד אחרון בסן סירו במשחק הבית הקרוב נגד סלרניטנה. המאמן האיטלקי מצטרף לעזיבות הגדולות בתום העונה של אוליבייה ז’ירו וסימון קיאר והרוסונרי יצטרכו בנייה מחדש של חלק מהסגל.

ככל הנראה, מחליפו של פיולי יהיה פאולו פונסקה הפורטוגלי, מאמנה הנוכחי של ליל. פונסקה החל את דרכו על הקווים בקבוצות קטנות בפורטוגל עד שהגיע ב-2013 לפורטו וזכה איתה בסופרקאפ הפורטוגלי. לאחר חוסר הצלחה בליגה הפורטוגלית עם פורטו, פונסקה עזב את המועדון והמשיך לפאסוס דה פריירה ולבראגה איתה הוא זכה בגביע הפורטוגלי ב-2016. לאחר מכן, הפורטוגלי הגיע לאמן את שחטאר דונייצק האוקראינית וזכה איתה בשתי אליפויות, שני גביעים ובסופר קאפ האוקראיני. בקיץ 2019 פונסקה הגיע לראשונה לכדורגל האיטלקי ואימן את רומא במשך שנתיים אך לא צלח להגיע להישגים משמעותיים עם הג’יאלורוסי. בעונה הנוכחית, המאמן הפורטוגלי אימן את ליל הצרפתית וסיים איתה במקום הרביעי בליגה אשר מקנה לה השתתפות בשלב המוקדמות של ליגת האלופות. כעת, פונסקה יחזור לכדורגל האיטלקי והוא צפוי לחתום על חוזה לשלוש שנים במילאן.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן