פנקס הסקאוט | מנצ’סטר יונייטד

נראה כי מאז שסר אלכס פרגוסון עזב את השדים האדומים, מנצ’סטר יונייטד לא מצליחה להתרומם בחזרה למקומות אותם הכירה בתקופתו. לאחר עזיבת הסקוטי היו הבלחות מדי פעם, הגיעו פיגורות לעמוד על הקווים ולשחק באולד טראפורד במדים האדומים, אך למעט תארים בודדים, הקבוצה ממנצ’סטר נמצאת בברוך ממנו היא מתקשה לצאת. על רקע הדיווחים בהם סר ג’ים רטקליף אמור להיכנס כמשקיע במועדון, התקציב הפעם יהיה מושפע מאוד מכניסתו למערכת. בפינת ‘פנקס הסקאוט’ ניקח קבוצה אחת בכל פעם וניתן לה המלצות לשלוש עמדות שונות שלדעתנו אותה קבוצה צריכה את החיזוק. השחקנים נבחרו על סמך מקורות תקציב הרכש ושווי השוק המשוער של השחקנים.

יתרת תקציב ההעברות בהסתמך להשקעת ג’ים רטקליף בהתאם לחוקי הפייר פליי: כ-103 מיליון אירו.

מגן ימני:

למנצ’סטר יונייטד יש בעיה בעמדת המגן הימני. בעוד וואן ביסאקה טוב בצורה יחסית הגנתית הוא כמעט ולא תורם התקפית, נוסף לדאלוט שאמנם יוצא יותר קדימה אך החלק ההגנתי אצלו לקוי. חסר לקבוצה את מה שיש ליריבה העירונית, מנצ’סטר סיטי: את השחקן שיעשה את תפקיד קייל ווקר, שידע לתת תפוקה התקפית כמגן, אך גם לסגור טוב בהגנה ולפעמים, גם להיות בלם כשצריך.

ואלה שמות:

לוטשראל חירטרוידה (פיינורד): חירטרוידה בן ה-23 היה קרוב מאוד בקיץ לר.ב לייפציג אך זה נפל ומי שנהנתה מהמגן זו הקבוצה מרוטרדם בה גדל. ההולנדי מאוד פיזי ומהיר, השחקן שבעיני הכי מזכיר את קייל ווקר ובחצי עונה במדי פיינורד הספיק לתרום ארבעה שערים ושני בישולים בכל המסגרות. מאוד ורסטילי ויודע לסרוק את השטח כשהוא מחפש שטחים פנויים להיכנס אליהם בהצטרפויות. בהגנה, מצליחים לעבור אותו רק 0.25 פעמים למשחק, כשהוא מנצח מעל 65% מהמאבקים מולו בליגה ההולנדית, כש-78% מהמאבקים בגובה מוצלחים. העוצמות שלו יכולות לבוא לידי ביטוי בפרמייר ליג, ליגה שהפיזיות שלה מורגשת בכל מאבק על כדור. שווי השוק של חירטרוידה נע בין 26-38 מיליון אירו.

חואן פוית’ (ויאריאל): פוית’ נחשב לאחד השחקנים היציבים ביותר העונה במדי הצוללת הצהובה שמוצאת את עצמה ערב כתיבת שורות אלה, עם מאמן שלישי לעונה ובמקום ה-13 בטבלה. המגן הימני, שהחל את הקריירה כבלם, נחשב לשחקן מאוד טכני עם הכדור עם 1.69 דריבלים מוצלחים למשחק. כמו כן, היכולת שלו לשחרר כדורים ארוכים קדימה למטרות יכולות לנצל את המהירות שיש ליונייטד באגפים, בין אם אנתוני, גרנאצ’ו, ראשפורד או פליסטרי ישחקו כשהוא עומד על ממוצע של 53.8% כדורים ארוכים מוצלחים למשחק. פוית’ מכיר את הליגה האנגלית מאחר ושיחק בטוטנהאם בעברו וההסתגלות שלו לקבוצה בה משחקים מספר ארגנטינאיים, כמו גם הכרת השפה, יכולה להקל עליו ולסגל אותו בצורה מהירה יותר לקבוצה. שווי השוק של פוית’ עומד על כ-25-30 מיליון אירו.

אודילון קוסונו (באייר לברקוזן): הבלם מחוף השנהב התחיל את השנה השלישית שלו במדי הקבוצה הגרמנית ותחת אלונסו, נראה כי הבלם הפך להיות אחד הבלמים הבולטים בליגה, כשהוא שולט באגף הימני כמעט בעצמו ומשחרר את הווינג-באק ג’רמי פרימפונג למשימות ההתקפיות. אך כל זה לא עוצר בעדו כדי להצטרף גם בעצמו, כשהוא מוביל כדור מעמדת הבלם הימני לעבר רחבת היריבה, לפעמים מבלי שיעצרו אותו. היכולת שלו לשחק במיקום שנע בין הבלם למגן נותן לאלונסו לשחק איתו בצורה מגוונת מאוד בהגנה, תוך כדי שהוא תורם להתקפה, דבר שלא יזיק לשדים האדומים של טן האח. שווי השוק של הבלם מחוף השנהב נאמד בין 19-36 מיליון אירו.

חואן פוית'. הלחימה שלו תעזור ליונייטד? (קרדיט: Sky Sports)
חואן פוית’. הלחימה שלו תעזור ליונייטד? (קרדיט: Sky Sports)

ווינגר ימני:

בעיית הכנפיים של מנצ’סטר יונייטד פוגעת בה. בעוד ראשפורד נמצא בכושר רע, פליסטרי לא בשל מספיק וסאנצ’ו נמחק מהתכניות, נשארו בסגל של טן האח אנתוני, שההסתגלות שלו לפרמייר ליג לא נראית כרגע במקום הנכון וגרנאצ’ו, שחקן מלא פוטנציאל אך יש לו עוד הרבה מה לשפר. הכנף הימני, העמדה של אנתוני, זועקת לחיזוק, שחקן יותר תכליתי שיודע להגיע למצבים ומנגד, גם ליצור לאחרים.

ואלה שמות:

דוניאל מאלן (בורוסיה דורטמונד): עוד לפני כתיבת שורות אלו, מאלן הוזכר כמועמד למנצ’סטר יונייטד. מאלן ההולנדי, ווינגר ימני שיודע לשחק גם כחלוץ נחשב לשחקן מהיר מאוד ובנוסף גם תכליתי מאוד. אמנם העונה הוא ללא בישולים בליגה, אך הוא עם שער בכל שלושה משחקים מעמדת הכנף הימנית ומאז ההגעה לדורטמונד, הוא מעורב בגול כל 2.34 משחקים. מאלן יכול להביא את התכלס שחסר לאנתוני ובעצם להשלים את החסר של הברזילאי. שווי השוק המוערך של מאלן נע בין 35-38 מיליון אירו.

ניקו גונזאלז (פיורנטינה): מאז חזר מפציעה, ווינגר פיורנטינה הפך לאחד השחקנים החמים בליגה האיטלקית. את העונה הנוכחית התחיל בטירוף ומאזנו עד עכשיו עומד על 9 שערים ו-2 בישולים כשהוא משחק בפחות מ-70% מדקות הקבוצה. הארגנטינאי אוהב לשחק קרוב לרחבת היריב והוא עם ממוצע של 7.04 נגיעות ברחבת היריבה. שוויו המוערך של הארגנטינאי עומד על 29-40 מיליון אירו.

קרישנסיו סאמרוויל (לידס): ייתכן וחלקכם לא שמעתם עליו, אבל סאמרוויל חורך את הצ’מפיונשיפ העונה עם 10 שערים ו-6 בישולים ב-19 משחקים בסך הכל. הווינגר ההולנדי מקבל הרבה יותר דקות העונה כשהפך לאחד השחקנים הכי חשובים במערך של הקבוצה מיורקשייר. שחקן מאוד תכליתי וממוקם כעת במקום השלישי בטבלת מלך השערים של הליגה ובמקום החמישי בטבלת מלך הבישולים, כשאפילו נבחר כשחקן המצטיין של האוהדים לשנת 2023. נוסף לכל זה, הוא מוביל את הצ’מפיונשיפ ביצירת מצבים לבעיטה, המעידים כמה הוא שחקן מסוכן באזור רחבת היריב. הבעיה הכי גדולה: אוהדי לידס לא יסלחו לו על מעבר ליריבה השנואה ממנצ’סטר, אבל מצד שני להגיד לא להצעה כזו תהיה משימה מאוד קשה. שוויו של סאמרוויל נאמד בין 13-18 מיליון אירו.

קרישנסיו סאמרוויל. ישבור לאוהדי לידס את הלב? (קרדיט: Sky Sports)
קרישנסיו סאמרוויל. ישבור לאוהדי לידס את הלב? (קרדיט: Sky Sports)

חלוץ:

הבעיות בחוד של מנצ’סטר יונייטד חמורות. מרסיאל מחוק, ראשפורד כמו שנכתב למעלה לא נמצא בכושר לו טן האח מצפה והתקוות נתלות ברסמוס הוילונד, חלוץ בן 21 שבעונה שעברה תשעה שערים במדי אטאלנטה הספיקו כדי לשלם עליו מעל 70 מיליון אירו בקיץ. יונייטד חייבת חלוץ בשל, שיוכל לשחק גם לצד הוילונד אבל גם לקחת לו את המקום בהרכב במידת הצורך.

ואלה שמות:

סרהו גיראסי (שטוטגרט): החלוץ של שטוטגרט נמצא בחלום. כשהוא דורס את הבונדסליגה עם 17 שערים ובישול ב-14 משחקים בלבד, החלוץ הצרפתי שמייצג את גינאה נמצא עם סעיף שחרור נמוך מאוד בגובה 17.5 מיליון אירו בינואר הקרוב. יונייטד הוזכרה כמועמדת והגעה של חלוץ עם עוצמות, גובה (1.87 מ’) וסיומת כמו שלו יכולה לעשות פלאים להתקפה האנמית של השדים. מצד שני, זו חצי עונה שהזכירה הרבה שמות שנתנו מספרים דומים בעבר, אך קרסו בהמשך הקריירה. במונחים של יונייטד, 17.5 מיליון אירו זה כסף קטן, ששווים את לקיחת הסיכון. התחרות על גיראסי גבוהה ואם יונייטד תצליח לשים עליו את היד ראשונה, במדד ה-Value For Money, לקבוצה של טן האח יש יותר מה להרוויח מלהפסיד פה.

מהדי טארמי (פורטו): אפתח בכוכבית *טארמי לא נמצא בעונה הזוהרת בחייו. אחת הסיבות לכך היא חוסר הרצון של פורטו לשחרר אותו בקיץ, כשהוא נמצא בשנת חוזה שמסתיים בעוד כחצי שנה. טארמי חלוץ מטרה אמיתי, תתנו לו את הכדור והוא כבר ידע מה לעשות איתו: למסור לחבריו להתקפה, להשתמש במשחק גב כדי לשמור על הכדור והכי חשוב, לסיים עם הכדור ברשת. האירני של פורטו בן 31, נמצא בעונות השיא בקריירה שלו ואם יצליח להרים את הרמה שלו רגע לפני הירידה הטבעית בעוד מספר שנים, שני הצדדים יהנו מהפירות. שוויו של טארמי נע בין 18-23 מיליון אירו אך בעקבות החוזה שלו ייתכן ויהיה אפשר להשיג אותו בפחות.

סרהו גיראסי. יכבוש גם באדום של יונייטד? (קרדיט: Football365)
סרהו גיראסי. יכבוש גם באדום של יונייטד? (קרדיט: Football365)

דומיניק סולנקה (בורנמות’): ומשחקן שלא נמצא בעונה הזוהרת בחייו לשחקן שלא מפסיק לזהור העונה. סולנקה פורח בבורנמות’ וכבר נמצא עם 8 שערים ובישול ב-16 הופעות כשהוא מעורב במעל 40% משערי הדובדבנים. מאוד מסוכן מול השער, בעיקר בתוך הרחבה כשהוא עם 56% מהבעיטות שלו שהולכות למסגרת, כשהוא כובש עם רגל ימין הדומיננטית 7 שערים ושניים נוספים עם רגל שמאל, אחת מהן מחוץ לרחבה במשחק מול ברייטון. חלוץ מאוד רב גוני, שיודע ללחוץ, יכול להתאים לפילוסופיית המשחק של המאמן ההולנדי. שווי השוק של סולנקה עומד על 22-25 מיליון אירו.

2 תגובות
  1. Yonatan כותב

    פגז💫
    אהבתי מאוד את ההמלצות אבל לדעתי הם צריכים קצת יותר רמה בעמדת החלוץ.

  2. אייל כותב

    יופי של כתבה

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן