פנרבחצ’ה תעזוב את הליגה הטורקית?

היום תיערך ישיבת חירום של הנהלת המועדון הטורקי לגבי עזיבה אפשרית בעקבות האירועים החריגים במשחק האחרון נגד טרבזונספור

לפני כשבועיים פנרבחצ’ה ניצחה 3-2 את טרבזונספור במשחק חוץ קשה. עם שריקת הסיום אוהדי טרבזונספור פרצו למגרש ותקפו את שחקני היריבה. האם נראה את קבוצת הפאר עוזבת את הליגה בעקבות התקיפה?

הליגה בטורקיה מספקת לנו דרמות גדולות. מבחינת כדורגל, שתי היריבות הגדולות מאיסטנבול בעונה גדולה ובמאבק אדיר על התואר. גלאטסראיי מוליכה את הטבלה עם 81 נקודות, פנרבחצ’ה שנייה עם 79 נקודות וכאשר נותרו עוד שמונה מחזורים, שתי הקבוצות בדרך לשבור את שיא הנקודות. מחוץ לכדורגל, הדרמות גדולות עוד יותר. בדצמבר האחרון, נשיא אנקרגוצ’ו פארוק קוצ’ה ירד בסיום המשחק מול ריזספור לדשא והכה את השופט בפניו. מעבר לנשיא הקבוצה, אנשי צוות נוספים בעטו בשופט חליל אומור מלר כאשר הוא שרוע על הדשא. לאחר האירוע הקשה נשיא המועדון פרש והכדורגל הטורקי הושבת לשבוע.

ב 17 במרץ, האירוע הגדול באצטדיון פרפרה פארק בטרבזון. פנרבחצ’ה מנצחת בדקה ה87 משער של באטשואיי ועם שריקת הסיום מאות אוהדי טרבזונספור פורצים למגרש, חלקם עם חפצים חדים ומנסים להכות את שחקני פנר. מועדון הפאר הטורקי הודיע ברשתות החברתיות כי ישקלו צעדים לגבי הישארות בליגה והם מוכנים לעבור לליגה במדינה אחרת גם אם זה להתחיל בליגה הכי נמוכה. היום, יום לפני המשחק מול אדאנה דמירספור, ישיבת הנהלה קריטית עם ההחלטה, האם להישאר בליגה או לעזוב?

יום לאחר המשחק נשיא המועדון עלי קוץ’ קיים מסיבת עיתונאים בנושא והתפטר מתפקידו כנשיא קרן איגוד המועדונים ויצא בביקורת כלפי ההתאחדות והמדינה. “אם צריך, נרד לליגה הנמוכה ביותר. נמות יום אחד ולא נמות כל יום. ההתאחדות הייתה צריכה להגיד שהמשחק לא צריך להימשך. אנחנו מכירים את הכוח הפוליטי והבירוקרטי של היריבה, יכול להיות שבהתאחדות היססו. הכישלון הוא של האחראי הגדול ביותר לאירוע. זה יצא משליטה. היחס שפנרבחצ’ה קיבלה במדינה הזו אינו מקובל. כולם יודעים מה עברנו. מה היינו עושים אם רק אחד היה עושה לינץ’ בשחקן כדורגל? היינו מכים את הראש בקיר. זה יהיה הסוף אנחנו אומרים, אבל זה לא נגמר. התחלנו להפוך למדינה שמנרמלת אלימות”. הנשיא גם שלח מסר לאוהדים ולשחקנים שצריך להיות עכשיו מאוחדים. “בואו נעמוד לצד המועדון שלנו. כולם ביחד. הקורבן של אמש הוא מועדון הספורט פנרבחצ’ה. שחקני הכדורגל שלנו הגנו על עצמם מפני לינץ’, משפחותיהם היו מודאגות. קומץ מהמאבטחים שלנו הם קורבנות. הקורבן הגדול ביותר הוא האוהדים שלנו, הם היו מודאגים”. 

עד כה, לא ידוע האם יש ליגות שמוכנות לקבל את פנרבחצ’ה והאם המעבר אפשרי ויש לחכות להצהרה שתצא מישיבת החירום היום.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן