פפ וטן האח במסיבת עיתונאים לקראת גמר הגביע

רגע לפני גביע הגביע האנגלי, התיישבו מאמני שתי הקבוצות למסיבות עיתונאים בה הן דיברו על כל הנושאים שעל סדר היום.

הפעם האחרונה בה נפגשו שתי קבוצות שנה אחר שנה בגמר הגביע האנגלי התרחשה לפני למעלה מ-100 שנה. אז היו אלה ק.פ.ר ובלקבורן מחר (17:00), יפגשו סיטי ויונייטד לשחזור הגמר הקודם מהשנה שעברה. רגע לפני הגמר התיישבו פפ וטן האח למסיבת עיתונאים בה דיברו על הדרבי המתקרב והרצון לזכות בתואר.

מאמן מנצ’סטר יונייטד, אריק טן האח, דיבר תחילה במסיבת העיתונאים:

“מה שסובב את המועדון הזה, זה זכייה תארים. ועכשיו יש לנו הזדמנות טובה לזכות באחד”, פתח טן האח. ” בעשר השנים האחרונות, המועדון הזה לא הצליח לזכות בשתי תארים בשנתיים”.

טן האח, שזכה בעונה שעברה עם יונייטד בתואר גביע הליגה האנגלי, ירצה לשפר את ההישג ולזכות בגביע נוסף, בכיר יותר, שנה אחר שנה במנצ’סטר: “כל משחק אני רוצה לנצח, נקודה. אני מרוכז במשחק הזה כמו שאני מרוכז בכל משחק אחר, אני יודע כמה המשחק הזה חשוב, מדובר בקרב על תואר”.

טן נשאל האם זכייה בגביע תוכל לכפר על העונה אותה חוותה יונייטד: “לא”, השיב המאמן, “אבל מדובר בגמר הגביע האנגלי, האירוע הגדול ביותר – ואנחנו כאן. אפילו בעונה בה לא הכל הלך כמו שרצינו אנחנו שם. יש לנו הזדמנות וזה לא הולך להיות קל אבל אנחנו חייבים ללכת על זה ואנחנו נלך על זה”.

יונייטד שסיימה במקום ה-8 בטבלה תקווה לסיים את השנה עם טעם מתוק ולזכות בתואר בו לא זכתה מאז עונת 2015/16: “אנחנו חייבים להאמין, כמו שהאמנו בעונה שעברה, וכמו שאנחנו מאמינים מול כל קבוצה גדולה אותה אנחנו פוגשים. בגמר בעונה שעברה שיחקנו כדורגל מדהים, ואני מצפה לאותה יכולת גם בשבת”.

כששמועות על פיטוריו מתחילות לרחף באוויר, נשאל טן האח על תחושותיו והאם הגמר הקרוב יהיה משחקו האחרון בשדים האדומים: “אין לי מה לומר. אני רק מתרכז בלעשות את העבודה שאני צריך לעשות, שהיא דבר ראשון לנצח בשבת, ולאחר מכן להמשיך לעבוד על הפרויקט, חייב להמשיך לעבוד על הפרויקט. הגעתי לכאן כדי לזכות בתארים. בשבת יש לנו הזדמנות שהשגנו ביושר, שהרווחנו ועבדנו עלייה כקבוצה, ועכשיו אנחנו חייבים ללכת עליה. כמו בכל שנה בסוף העונה נסתכל לאחור ונראה איפה אנחנו נמצאים בפרויקט. יש דברים שנצטרך לשנות, דברים שנשמר, שחקנים שיבואו או כאלה שיעזבו, כרגע אנחנו מרוכזים בשבת בהזדמנות שלנו להביא גביע”.

הגמר שמהווה שחזור של הגמר הקודם מהשנה שעברה, יהיה המפגש החמישי בין שתי הקבוצות בעידן טן האח, כשבארבעה מתוך חמשת המשחקים הקודמים הפסידה יונייטד. טן האח הביע את דעתו על המפגש הקודם שנערך בין שתי הקבוצות העונה: “אני חושב שהיינו מאוד תחרותיים במפגש השנה באולד טראפורד, עד להחלטת הוואר. זאת הייתה החלטה קשה, שאף אחד לא הבין, לא ראינו דבר דומה לזה בכל העונה באתיחאד”.

לקראת סיום דיבר טן האח על מרקוס רשפורד שלא זומן לסגל אנגליה ליורו הקרוב, וששותף רק ל-24 דקות משחק בשתי המשחקים האחרונים: “הוא נראה טוב. אלו עליות ומורדות שיש בקריירה של שחקן, ירידה שכזאת יכולה להביא לך בוסט, ואני רואה את זה באימונים. יש לו מוטיבציה גבוה מאוד והוא רוצה לדבר עם הרגליים, יש לו אינטליגנציה גבוה, וקריירה גדולה. אני בטוח שהוא עוד יעבור את זה ויכבוש שערים רבים בעתיד”, ראשפורד כבש את שערו האחרון בליגה בתחילת מרץ יקווה לשוב ולכבוש מול סיטי, מולה כבש 6 שערים לאורך הקריירה.

מיד אחרי טן האח עלה למסיבת העיתונאים פפ גווארדיולה:

פפ יקווה להוביל את סיטי לניצחון שלישי על היריבה המרה באותה עונה, דבר שלא קרה מאז 1970: “המחשבה שאנחנו יכולים לזכות שנה אחר שנה בדאבל היא תחושה מדהימה וחשובה. הגביע האנגלי לבדו הוא תואר מיוחד. וומבלי, האוהדים שלנו, ללכת ללונדון. השחקנים יודעים שמדובר במשחק האחרון של העונה ונהיה חייבים לתת את הכל. התרשמתי מהיכולת של השחקנים באימונים האחרונים. החברה מפוקסים, כולם רוצים להיות מעורבים ואנחנו נתן את הטוב ביותר שלנו ללא ספק. אני צריך לקבל כמה החלטות קטנות, לגבי ההרכב”.

לאחר סיטי כבשה בגמר בשנה שעברה כבר לאחר 13 שניות מהפתיחה, נשאל פפ כמה חשוב יהיה לפתוח את המשחק בצורה מהירה: “מה עם סיום המשחק? משחק כדורגל נמשך בערך 95-96 דקות. כל דקה חשובה. ברור כשאתה פותח מהר, השער הראשון הוא חשוב מאוד. יונייטד היא תמיד יונייטד. בליגה ברור שהיינו יותר טובים מהם, אבל במשחק אחד, ובטח מול יונייטד שהראתה יכולות טובות נגד הטופ 6 בליגה העונה, ובמשחקים חשובים, הם תמיד שיחקו טוב, יהיה קשה. אנחנו מכבדים המון את יונייטד, ותמיד כיבדתי מאז שהגעתי לכאן. בעשור האחרון היינו טובים יותר, אבל מבחינת היסטוריה זו הקבוצה הטובה באנגליה”.

על התחושות בחדר ההלבשה אמר פפ: ” דיברנו ביננו והשחקנים יודעים ומרגישים את זה, זה הולך להיות משחק שונה לחלוטין ממשחק בפריימרליג, בטוח. לפני שבוע חגגנו אליפות בליגה, וזה כמובן יכול לתת לך תוספת על הביטחון. אבל גרוע מכך – זה יכול לתת לך את ההיפך הגמור ולגרום לך להיות רגוע מדי”. 

פפ התייחב למעמדו של מאמן היריבה – אריק טן האח: “במועדונים כאלה גדולים כמו סיטי ויונייטד, אם אתה תנצח ברור שתכנס לבעיה. בלי סודות, אני אומר לך אחרי כל מה שעשינו אם לא אנצח, אני אהיה בצרות. טן האח הוא לא הנושא הגדול, הוא עשה דברים טובים מאוד ויש לי כבוד עצום כלפיו, מה שהוא עשה בעבר ועבור יונייטד. אני לגמרי מסכים ומקשיב לטענות שלו כלפי כשירות הסגל, כל הסגל לא היה זמין רוב העונה, היו להם הרבה פציעות. אתה חייב להיות כשיר, כשיר, כשיר, אחרת אתה לא יכול להשתמש בשחקנים שלך. יש להם בעיות רבות, וכשזה קורה המאמן סובל הרבה. לדעתי יש להם קבוצה טובה, אבל הבעיות, הפציעות שלהם, זה חיסרון עצום. יש להם שחקנים מבריקים בחלק הקדמי, גרנאצ’ו, רשפורד, הוילונד וכמובן ברוננו פרננדס, כשיש אצלו את הכדור, הכל קורה”.

לסיום, התייחס פפ לשחקן היריבה – ברונו פרננדש: “ההשפעה של ברונו היא יוצאת מן הכלל, בלתי יאומן. היום ראיתי כמה משחקים שלהם ואמרתי לעצמי, ‘היצירתיות של הבחור הזה היא בין הטובות שראיתי’. יש להם ניסיון והכל. אם אנחנו היינו מאבדים כל כך הרבה שחקני הגנה, היינו בצרות דומות”.

1 תגובה
  1. סקאוזר אוכל שדים אדומים כותב

    שהקרחת הטובה ביותר תנצח

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן