קול יכול – קול פאלמר מצית את הדמיון של אוהדי צ’לסי

האנגלי הצעיר שהגיע לצ’לסי וכובש אותה בסערה.

לכל דבר בעולמנו יש זמנים טובים וזמנים רעים. בתקופות הפחות טובות, נדמה שלא משנה אלו מעשים ופעולות ייעשו, לא יעזור הדבר והמצב יישאר כמו שהוא. תחושה שהעולם כולו נגדך. לפעמים, כל מה שצריך במקרים כאלו זה לקבל מילה טובה, טפיחה על השכם או להרים את עצמך בכח. במקרה של צ’לסי, זה הבן אדם הנכון במקום ובזמן הנכונים.

קול פאלמר הוא תוצר מחלקת הנוער של הקבוצה התכולה ממנצ’סטר, אליה הצטרף בגיל 8, עבר בכל קבוצות הגילאים וכחצי שנה לאחר יום הולדתו ה18, ערך את הופעת הבוגרים הראשונה שלו במדי הקבוצה.

במקביל לצמיחתו באקדמיה של סיטי , האנגלי הצעיר עבר בכל הנבחרות הצעירות של אנגליה וביולי השנה זכה עם הנבחרת עד גיל 21 ביורו. בנובמבר השנה קיבל את זימון הבכורה שלו לנבחרת הבוגרת לקראת המשחקים נגד צפון מקדוניה ומלטה, נגדה גם כבש את שערו הראשון במדי שלושת האריות.

מנצ’סטר סיטי

פאלמר היה חלק מהקבוצה האדירה של פפ שזכתה השנה בטרבל, אך בגיל 21, הוא השתוקק לשחק כדורגל באופן קבוע ולקבל יותר דקות. בשלוש עונות עם הקבוצה הבוגרת, הוא קיבל מקום בהרכב הפותח רק בשלושה משחקי פרמייר ליג תחת המאמן הספרדי. כעת בצ’לסי, הוא יותר מהכפיל את הכמות בשלושה חודשים בלבד.

הייתה תחושה כי בסיטי הוא חוסה בצילם של כוכבי העל שמשחקים לצידו, ובשביל להראות את יכולותו האמיתית היה עליו לעבור למקום שמאמין בו ושיאפשר לו להיות שחקן מוביל. יש לציין שההחלטה לעזוב את סיטי היא לא עניין של מה בכך עבור כל שחקן, שכן היא הקבוצה הטובה בעולם כיום ומפלצת שזוללת תארים, ולכן ניתן להסיק שפאלמר ידע שזהו הצעד הנכון ביותר עבורו על מנת לממש את מלוא הפוטניאל הגלום בו.

לפני המפגש בין סיטי לצ’לסי בחודש נובמבר השנה, שבו פאלמר כבש והמשחק הסתיים בתוצאה שכל אוהד ניטרלי אוהב, 4:4, נשאל פפ על עזיבתו של השחקן וכך הגיב: “קול פאלמר הגיע וקיבל על עצמו לעשות תהליך עם הקבוצה, ואז אחרי שנה או שנתיים אמר ‘לא, אני לא רוצה לשחק כאן, אני לא הולך לשחק’. אבל אמרתי ‘ריאד [מחרז] עוזב, אתה הולך לשחק ולקבל הזדמנות כאן,’ והוא אמר ‘לא, אני לא הולך לשחק כאן, אני רוצה לעזוב’, אז אמרתי ‘בסדר, עזוב’. הוא קיבל מה שהוא רצה. זה טוב בשבילו. הוא שחקן צעיר, כישרון ענק אחרת הוא לא היה כאן. הוא בחור נחמד ומשחק ממש טוב.”

בנוסף, באותה מסיבת עיתונאים נשאל גווארדיולה האם מנע אי פעם מעבר של שחקן לאחת היריבות הגדולות בפרמייר ליג. על כך השיב הספרדי: “לעולם, לעולם לא. אני נותן את דעתי למועדון והם מחליטים אם ההעברה מתאימה לשני הצדדים ולשחקן. למה? אני חושב שזה אומר שאתה מועדון קטן אם אתה לא מוכן למכור למועדונים גדולים, אין לנו העדפה למי למכור, אנו מקבלים החלטות לטובת כל שלושת הצדדים; השחקנים וגם מועדונים, וגם סוכנים לפעמים. אז באמת שזו לא בעיה. הם רוצים ללכת לצ’לסי או יונייטד או ליברפול, מה הבעיה? הם שמחים להיות שם, המועדון מרוצה מההעברה. המועדון השני מרוצה מהסכום מהכסף שהם מוציאים, זה בסדר”.

פאלמר חוגג
(קרדיט תמונה:eurosport)

צ׳לסי

בקיץ האחרון הגיע פאלמר לצ’לסי תמורת 42.5 מיליון ליש״ט, כחלק ממהפכת הצעירים של הבעלים טוד בוהלי והמאמן מאוריסיו פוצ׳טינו. לארגנטינאי היסטוריה לא קצרה בטיפוח כשרונות אנגליים צעירים כגון דלה עלי, קיירן טריפייר ואף הארי קיין, ושמו של פאלמר מצטרף לרשימה זו. יש להניח שהרקורד של פוצ׳טינו כמאמן שמטפח ומאמין בכשרונות צעירים היווה גורם משמעותי בהחלטתו של השחקן לחתום בשורות הבלוז.

מאז עבר לצד הכחול של לונדון, אין ספק שהשחקן מוכיח שהוא אחד ההעברות הבולטות והטובות ביותר שנעשו בחלון ההעברות של הקיץ האחרון. מן הרגע הראשון ניתן היה לשים לב להשתלבות של פאלמר בקבוצה ובאמונה שהמאמן נותן בו. למרות שהקבוצה נמצאת במקום ה10 בטבלה ועוברת עליה עוד עונה רעועה, ניתן לראות שהשחקן מהווה נקודת אור בוהקת שיוצאת מתוך החושך. פאלמר מוביל העונה את צ’לסי עם 8 שערים וארבעה בישולים בפרמייר ליג, והוא ראשון בליגה במעורבות שערים לשחקנים בני 21 ומטה. למעשה, רק לשחקן אחד מבין כל השחקנים בחמש הליגות הבכירות באירופה שנמצאים בקבוצת הגיל הזו יש מעורבות ביותר שערים, וזהו כמובן ג’וד בלינגהאם האדיר. עוד נתון שמוכיח כמה פאלמר משמעותי לקבוצה זה שהוא כבש וגם בישל ב4 משחקי פריימר ליג, והוא מוביל את הליגה בנתון זה. אין ספק שלאנגליה יש עתיד בהיר עם השניים האלו.

על השחקן

פאלמר הוא שחקן התקפה עם רגל שמאל נהדרת שיכול לשחק ככנף כחלק משלישיית התקפה או כקשר התקפי מתחת לחלוץ. יש לו יכולת בולטת לשבור את הקו האחורי של היריב עם מסירה, במיוחד עם כדורים מסובבים שהולכים פנימה. בנוסף, הוא הראה את יכולתו ליצור הזדמנויות לשחקנים שחותכים ללא כדור לתוך הרחבה מהצד הנגדי, תוך שבירה של קווי ההגנה של היריבה .כלומר, הוא יעיל במיוחד בעמדה בה הוא משחק בין קיצוני ימני לקשר 10, כלומר במקום שנקרא Half Space, שבה הוא יכול להכניס הגבהות מסובבות פנימה עם רגל שמאל החזקה שלו. זהו מצב  אידיאלי עבור שחקנים שנעים ללא כדור מהצד השמאלי הפנימי. בכך שפאלמר נכנס לכיוון אמצע המגרש, הוא יוצר מצב בו לצ’לסי יש יתרון במרכז השדה. לפאלמר גם יכולת גבוהה בהכנסת כדורים על הקרקע. הוא יודע לזהות מצב בו ישנם רווחים בין שני הבלמים או בין המגן לבלם, ולהכניס את הכדור בדיוק רב. לשחקן יש מודעות גבוהה גם שהוא ללא הכדור לתנועה של חבריו, וכאשר מגיע אליו הכדור הוא יודע בדיוק איזה מהלך לעשות.

כאשר האנגלי מקבל כדור באגף , הוא יחפש לבצע פעולות שמבוססות על יכולת הכדרור שלו. ההעדפה שלו היא לתת למגינים לסגת אחורה ופחות להתקדם לעברם, בדומה לג’ק גריליש. כאשר היריב שמולו מתחייב לשמירה עליו, הוא יחפש להעביר את הכדור לרגלו השמאלית ולהשתמש בה כדי לתת הגבהה מסוכנת לרחבה או כדי לבעוט לשער. אלמנט בדריבל בו יכול השחקן להשתפר הוא השמירה על הכדור. כשהוא מקבל כדור והיריב לוחץ אותו מבפנים החוצה, הוא נוטה לפעמים לאבד את הכדור. היכולת לשמור על הכדור, במיוחד במשחק של מסירות מהירות ליד קו החוץ, היא יכולת חשובה מאוד לשחקנים שמשחקים כקיצוניים.

לאוהדים יש סיבה טובה להיות אופטימיים
(קרדיט תמונה: The Coaches’ Voice)

היבט נוסף בו פאלמר יכול לבצע שדרוג הוא יכולת הבקעת השערים שלו. במשחק פתוח רוב השערים שלו מגיעים כשהוא מזיז את הכדור בזריזות מימין לשמאל ושולח בעיטה מהצד הימני לכיוון הפינה השמאלית של השער. על מנת להשתפר בתחום זה, עליו לנסות בעיטות לעבר הצד הקרוב יותר של השער, ובכך הוא יפתיע את השוער אשר יצפה שפאלמר יבצע את הניסיונות הנוחים לו. כמו כן, כאשר הוא משחק מתחת לחלוץ, הוא מחפש דבר ראשון את המסירה לחבריו. זוהי יכולת נהדרת, אך עליו לחפש את השער יותר ממצבים אלו ולהשתמש ביכולת שינוי הכיוון המצוינת שלו על מנת לעשות זאת.

צד נוסף ששווה להזכיר במשחקו של האנגלי הוא הצד ההגנתי. הוא יכול ללחוץ על היריבה בחוכמה ובאגרסיביות. למרות שהוא לא זה שזוכה מחדש בכדור ברוב הפעמים, הוא תומך בלחץ הגבוה באינטנסיביות, דבר שפוצ’טינו ככל הנראה ישאף להכניס לקבוצה לאורך זמן. הלחץ שלו בא לידי ביטוי בצורה המיטבית כאשר הוא לוחץ את הכדור לכיוון קו החוץ, ועוצר את המהלך מלהתקדם מעבר לכתפו הפנימית.

לסיכום, יש להניח שככל שישחק יותר ויקבל דקות ברמה הזו ונגד שחקני עילית, פאלמר ישפץ את יכולותיו הקיימות וישפר את אלו הלוקות בחסר. עם הגב של מאמן שמאמין בו וקהל אוהדים שהתאהב, השמיים הם הגבול עבור השחקן, שאם ימשיך בכושרו הנוכחי, ללא ספק יהיה חלק מהחבורה האנגלית שתיסע ליורו בקיץ הקרוב. לאוהדי צ’לסי בהחלט יש סיבות להיות אופטימיים.

7 תגובות
 1. סתיו כותב

  אחלה להב שבעולם, צריך לכתוב עליו הרבה יותר כישרון סווופר מעניין פאלמר

 2. דרור כותב

  בואנה, להב, איזה כתבה הפצצת.

 3. עידו123 כותב

  שחקן הגנתי והתקפי מצוין, עתיד מזהיר לבחור

 4. דור כותב

  כתיבה נהדרת, נהניתי מאוד!!

 5. רוי אלפסי כותב

  שמח שבין כל הבלינגהאם פדרי אמבפה והולאנד אתם גם כותבים לנו על כאלה שחקנים שחד משמעית מגיע להם. הביצוע של הכתבה גם מעולה כי הוא חידש לי, ריתק אותי, נגמר לי מהר מדי. אין עליכם אוהבים אתכם שתהיה לכם שנה מוצלחת מעל לכל דמיון.

 6. רועי כותב

  כתבה אש!! מתי כתבה על דארווין מיונז?

 7. רועי כותב

  כתבה אש!! מתי כתבה על דארווין מיונז?

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן