קוקטייל קטלני – זהבי פוגע במכבי ת”א?

בכל הדתות מדברים בצורה כזו או אחרת על “מירוץ החיים”, הכוונה לזה שכולם נכנסים לסוג של שגרה של בית 》לימודים/עבודה 》משפחה/חברים וחוזר חלילה.

המירוץ הזה שוחק את האדם הן נפשית והן פיזית ועל כן פסיכולוגים ממליצים מידי כמה זמן (אינדיבידואלית לכל אדם) לעצור ולנוח, מנוחה יכולה להיות סתם יום בבית בו אתה לא עושה כלום/משחק בפליסטיישן/ חופשה בקיץ באי טרופי או כל מה שעולה על בדימיון.

ואם כבר דיברנו על מירוץ, בשני האחרון מכבי חיפה הכתה את מכבי ת”א שוק על ירך עם ניצחון 0:2 שיחד עם הורדת הנקודה ע”י בית הדין בבוקר שלאחר מכן פתחה מחדש את מירוץ האליפות ושם את מכבי חיפה במקום הראשון בפעם הראשונה לעונת 23/24. הניצחון של דגו וחניכיו התאפשר גם בעזרת שח מט טקטי שלו על מאמן הצהובים רובי קין אבל גם ולדעתי בעיקר בגלל ששחקן צהוב אחד לא עצמו כבר תקופה לא קצרה – אתם בטח מבינים שאני מדבר על הפיסטולרו הישראלי ערן זהבי.

חשוב לזכור שזהבי עדיין מלך שערי הליגה עם 11 שערים ב- 20 משחקים (ו- 21 שערים ב- 33 משחקים בכל המסגרות העונה) אבל כבר תקופה לא קצרה בכלל, בתכלס בתזמון מאוד מפתיע זה החל אחרי שאלון מזרחי “ניחס” את זהבי, ששחקן ההתקפה בן ה- 36 הוא לא עצמו אחרי שלא כבש ב- 9 מתוך 10 המשחקים האחרונים (יוצא הדופן הוא הדרבי התל אביבי שם הוא תמיד יתן 120%).

על המגרש רואים שהוא סוחב את עצמו על אדי הדלק האחרונים, זה נראה הוא תשוש פיזית עקב האינטנסיביות המטורפת שנכפתה על הליגה שלנו (רואים אצל לא מעט שחקנים שהם פשוט מתמוטטים פיזית כי לא רגילים ובצדק לכזו אינטנסיביות) ויחד עם הגיל המתקדם שלו והרצון הלא נגמר שלו תמיד להיות על המגרש ולא משנה, מה נוצר קוקטייל קטלני בו הוא לא רוצה לרדת מהמגרש ובמקביל נראה שהוא לא מבין שזה צריך לקרות לטובתו ובעיקר לטובת הקבוצה.

בקיץ כשרובי קין מונה למאמן הייתה לי מחשבה שעקב היותו חלוץ אדיר בעברו הוא ידע לנהל פיגורה כמו זהבי שדומה לו וגם ידע לשים אותו על הספסל כשצריך, אך לצערם של האוהדים הצהובים זה לא קורה.                          קין היה צריך להבין כבר לפני כמה משחקים שזהבי עייף ושהוא חייב להפוך אותו לפחות זמנית לשחקן ספסל או אולי אפילו שלא יהיה בסגל למשחק או שניים אבל נראה שזה לא אפשרי, להערכתי משתי סיבות:

1. לקין אין את האומץ לעשות דבר כזה.

2. זהבי כל כך שולט במכבי ת”א (אם תרצו כמו נוייר בבאיירן) שאין מאמן שיכול להזיז אותו מההרכב.

עקב כך עם כל הצער שבדבר כרגע עם זהבי על המגרש הצהובים כאילו משחקים ב- 10 שחקנים משריקת הפתיחה.
נכון שאת פגרת המלחמה אף אחד לא צפה, אבל לקין היה על הספסל פיתרון גם אם זמני בדמות דור תורג’מן שיכל לקבל יותר דקות וגם יכל לפתוח יותר.

יש לציין שבפגרה דאגו מנספורד וקין לפתרון לטווח קצר ולטווח הארוך בעניין הזה. לטווח הקצר הם הביאו את יונס מלדה שיכול לשחק הן כחלוץ והן בכנפיים, אבל אני מאמין שהוא הגיע יותר כמחליף לדור תורג’מן שכל הסימנים מראים שהוא הולך להימכר בקיץ הקרוב ותמורת סכום גבוה.

לטווח הארוך הם רכשו את אלעד מדמון שיגיע רק בקיץ, החלוץ הצעיר בן ה- 19 הראה בעונה המלאה הראשונה שלו שהוא קורץ מחומר אחר מאשר השחקן הממוצע ולא סתם יש לו 9 שערים עד עכשיו.
מדמון הוא חלוץ בהגדרה אבל הוא משחק גם בכנפיים ויודע להיכנס מצידי המגרש לרחבה עם הדריבל שלו, ואם לא הוא חדרה הייתה כבר עכשיו בפער בלתי אפשרי  לסגירה מהקו האדום.
הכישרון של מדמון ניכר לעין, אבל במקביל הוא עדיין לא מלוטש עקב גילו הצעיר ומה יהיה יותר טוב אם בקיץ הוא יתאמן יחד עם המבקיע הטוב ביותר שהיה לישראל בדור האחרון שבטוח יעזור ויתן לו טיפים.

נראה שבקיץ אנחנו נראה סוג של טקס העברת השרביט בו האריה הזקן ערן זהבי יכשיר את הגור הצעיר מדמון כדי שבקרוב הוא ינהיג את מכבי ת”א.
מצד שני אם יש שחקן אחד בישראל שיכול לגרום למה שכתבתי מקודם להיזרק לפח זה זהבי.

העונה של מכבי ת”א עוד רחוקה מסיום שכן מכבי ת”א מתחרים בשלושה מפעלים העונה – הליגה, גביע המדינה והליגה האירופית.
כדי לזכות בליגה/גביע מכבי ת”א תהיה חייבת את זהבי בשיאו וכדי שזה יקרה ייתכן מאג שהוא פשוט חייב לנוח.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן