קפיצת מדרגה: ג’ובאני מאנה בדרך לנאפולי

המנהל המקצועי של 'יובנטוס נקסט ג'ן' יעבור לנאפולי וימונה למנהל המקצועי במועדון.

המנהל המקצועי של יובנטוס נקסט ג’ן, ג’ובאני מאנה, בדרך להצטרף לנאפולי.

מאנה, בן ה-36, הגיע ליובנטוס ביולי 2019 לתפקיד המנהל המקצועי של קבוצת המילואים של המועדון – ‘יובנטוס נקסט ג’ן’, ומאז הוא מכהן בתפקיד.

על פי הדיווחים באיטליה, נשיא נאפולי, אורליו דה לאורנטיס, רואה במאנה כאיש שיבנה מחדש את הפרויקט של המועדון. דה לאורנטיס כבר יצר קשר עם מאנה והמנהל המקצועי כבר נתן את הסכמתו להגיע לנאפולי.

דה לאורנטיס מאוכזב מעבודתו של המנהל המקצועי הנוכחי בנאפולי, מאורו מלוסו, והוא מתכנן לעשות שינוי בקיץ הקרוב. דה לאורנטיס מעוניין לחדש את הצוות המקצועי במטרה לחזור בעונה הבאה למאבק על מקום בליגת האלופות, כשהוא כבר החל לתכנן את העונה הבאה בה צפוי לעמוד על הקווים מאמן פיורנטינה היום, וינצ’נזו איטליאנו.

דה לאורנטיס מוכן לתת למאנה את ניהול התחום הטכני-ספורטיבי בנאפולי לקראת העונה הבאה, כאשר הוא יעניק לו מרווח תנועה נרחב בשוק ההעברות, בקבוצת הנוער ובקבוצה הבוגרת.

כאמור, הסיכום בין הצדדים כבר קיים וכעת נותר לסגור את הפרטים האחרונים. במידה וההעברתו של מאנה תיפול, והאיטלקי יעדיף להישאר ביובה, בפנקס של נאפולי יש עוד שתי חלופות לתפקיד המנהל המקצועי בעונה הבאה. האופציה הראשונה היא פייטרו אקרדי, המנהל המקצועי של אמפולי, כאשר בפנקס של נאפולי נמצא גם שמו של שון סוגליאנו, המנהל המקצועי של ‘הלס ורונה’.

ג’ובאני מאנה נולד ב-1988, בעיר סלרנו שבאיטליה. הוא החל את דרכו בעולם הכדורגל בעונת 2013/2014, כמנהל המקצועי כמנהל מקצועי במועדון הכדורגל פורלי, מהליגה הרביעית באיטליה. לאחר מכן, בדצמבר 2014, נסע מאנה לשוויץ ומונה כמנהל המקצועי בקבוצת הכדורגל צ’יאסו. לאחר כחצי שנה, עזב מאנה את צ’יאסו, ועבר למועדון שוויצרי אחר – לוגאנו. מאנה היה בלוגאנו במשך 4 שנים, בהן הוא שימש במספר תפקידים מקצועיים במועדון. בחודש יוני 2019 עזב מאנה את לוגאנו, ובתחילת חודש יולי הוא מונה לתפקיד המנהל המקצועי של קבוצת המילואים של המועדון – ‘יובנטוס נקסט ג’ן’ (קבוצות הנוער של המועדון עד גיל 21 ועד גיל 23).

עבודתו של מאנה ביובנטוס זכתה להערכה רבה, ותחת ניהולו המקצועי לא מעט שחקנים עשו את ”קפיצת המדרגה” ועלו לקבוצה הראשונה. בין השחקנים שהצליחו תחת מאנה ניתן למצוא כמו ניקולו פאגיולי, פאביו מירטי, וסמואל אילינג ג’וניור.  חלק מהשחקנים ששופרו תחת מאנה עדיין בסגל של יובנטוס, כאשר לא מעט אחרים מושאלים לקבוצות בהן הם יוכלו להתפתח ולצבור ניסיון. כעת, המנהל המקצועי האיטלקי ככל הנראה יגיע לנאפולי, בניסיון להחזיר מחדש את הספינה למסלולה, ולהיות פקטור משמעותי שנה הבאה בסריה א’.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן