ראסינג סנטאנדר בדרך לעלות ליגה | קיקה סטיין בראיון

המאמן הספרדי הותיק התיישב לראיון קצר על עונתו הראשונה על הקווים ועל ראסינג סנטאנדר שמנסה להעלות חזרה ללה-ליגה

קיקה סטיין (65), שאימן בעבר את ברצלונה, בטיס ו-ויאריאל, החל את קריירת האימון שלו בתור מאמן צעיר חסר ניסיון בראסינג סנטאנדר אז בליגה השנייה. כבר בסוף העונה הראשונה שלו בקבוצה בעונת 2001/2002 הצליח להעלות אותה לליגה הבכירה.

אמנם מאז עונת 2012/2013, בה ירדה הקבוצה לליגה השנייה, מדשדשת סנטאנדר בין ליגת המשנה לליגה השלישית. אך כיום כ-11 שנים מאוחר יותר נראה כי הירוקים לבנים בדרך חזרה ללה ליגה כשהם ממוקמים במקום הרביעי בטבלה 2 נקודות מהמקום השני המוביל לעלייה בטוחה.

סטיין התיישב לשיחה קצרה בה דיבר על הקסם בעלייה אותה הנהיג בתקופתו;

“אחד המפתחות הכי חשובים שהיו לנו אז, היה שילוב הצעירים. שחקנים כמו חוסה מורטון (כובש שער העלייה), פאבלו סיירה ומהדי נפתי בשילוב עם שחקנים שידעו לתרום בחלק ההתקפי כמו רודולפו בודיפו וחאבי גררו שעשו את ההבדל וידעו לכבוש את השערים, אך ללא ספק זו בעיקר הייתה המחויבות של רוב הצוות”.

הגעתו של קיקה סטיין למועדון כמאמן אלמוני הפתיעה אוהדים רבים.

קיקה סיפר על כך ואמר:

“ההגעה שלי לספסל הייתה הפתעה, בגלל שבהתחלה לא ידעתי אפילו איך להעביר אימונים, אבל המצב במועדון איפשר והקל על ההגעה שלי. ההנהלה פנתה אליי בגלל שהקבוצה התקשתה בטבלה, כמעט שירדה ליגה, ומשם התחלנו לעבוד”.

הוא הוסיף ואמר, “התחלנו להשתפר ממש אחרי ארבעה חמישה ימים, התחלנו לנצח. אני זוכר שתוך עשרה ימים מלהיות מקום רביעי לפני הסוף הצלחנו לטפס למקום רביעי בטבלה, ושם החזקנו מעמד כמעט כל העונה”.

סטיין נשאל על האם הוא מזהה דמיון בין סנטאנדר של היום לעומת שלו:
“בסנטאנדר הזאת יש 2 או 3 שחקנים שמשחקים ממש טוב, אני חושב שהקבוצה של היום משחקת הרבה יותר טוב מזאת שהייתה לנו. אלו היו השנים שרק התחלתי, הייתי מאוד חשוף אבל עדיין לא הצלחתי לעשות את כל מה שרציתי. אני לא יודע אם זה היה בגלל חוסר הניסיון שלי, זו בהחלט הייתה חוויה מאוד קשה ודורשת. ניסנו למוצא את האיזון בהגנה ורק אז חשבנו התקפה”.

הוא נשאל על איך הוא רואה את סנטאנדר של היום:

“סנטאנדר הזאת היא אחת הקבוצות שמשחקות הכי טוב בחוץ, יש לה הכי הרבה איכויות”.

כיום ראסינג סנטאנדר היא מלכת השערים בליגה השנייה בספרד עם 54 כיבושים אך מתקשה לשמור על יציבות כשספגה 47 שערים לאורך העונה.

סטיין המשיך ואמר, “יש כאן אסופה של שחקנים שיש להם את הרמה הגבוהה להיות בצמרת והם עושים את ההבדל, וגם עכשיו בטוחים בעצמם”.

לבסוף נשאל סטיין אם הוא מאמין שסנטאנדר יכולה לעלות לליגה הבכירה ולשחזר את ההישג:

“אני חושב שזה אפשרי, אפשר להעלות, נצטרך לראות אם הם יצליחו גם בלי לשחק בפלייאוף, אני לא פוסל את זה וזה יהיה בהחלט יוצא דופן. לשחק בפלייאוף זה כמו הגרלה, אבל הם מצליחים מאוד, יש מאמן מצוין ולאט לאט הקבוצה הזו יכולה לגדולה בצורה המושלמת”.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן