ריאל מדריד הנה אנחנו מגיעים | קריסטל פאלאס 4-2 מנצ’סטר סיטי

עוד משחק עוד רביעיה, סיטי צלחה משוכה נוספת בדמות קריסטל פאלאס, וקידמה את עצמה לפחות זמנית למקום השני. קווין דה בריינה שוב היה שם להציל את קבוצתו, השחקן הבלגי מוכיח בשנה הזאת כמה הוא חשוב עבור המועדון האנגלי. מהצד השני, למרות השער, משחק פחות טוב של הלאנד שממשיך לקבל ביקורות על יכולת פחות מרשימה בעונה האחרונה. וכעת, כל העיניים נשואות לברנבאו ביום שלישי הקרוב (9.4) במשחק מול ריאל מדריד, רבע גמר הצ’מפיונס ליג. סיטי משאירה את עצמה בתמונת האליפות, וחלום הטרבל השני ברציפות עדיין חי וקיים.

1. הקדמה

רגע לפני רבע גמר ליגת אלופות מול ריאל מדריד, מנצ’סטר סיטי יוצאת למשחק קשוח מול קריטסל פאלאס. במשחק הקודם נגד ה’נשרים’ באיתיחד הקבוצה של פפ איבדה שתי נקודות יקרות מפנדל בדקה ה-90 שאותו אוליסה תרגם לשיוויון 2-2. בחמישי האחרון, ראתה הקבוצה את ליברפול שוב מנצחת בדקות הסיום, והם מבינים, אסור לאבד שום נקודה אם רוצים לזכות באליפות רביעית ברצף.

2. הרכבים

 

3. סטטיסטיקה

 • מנצ’סטר סיטי שלטה ללא עוררין בקצב המשחק, 76% החזרת כדור, 759 (!!!) מסירות בסה”כ, לעומת קריסטל פאלאס שהחזיקה 24% בכדור ו202 מסירות בלבד. ניתן לציין, 508 מהמסירות הללו הגיעו בחצי של קריסטל פאלאס, נתון זה מראה בדיוק את הפילוספיה של פפ. המשוגע הספרדי אוהב לראות את הקבוצה שלו מחזיקה בכדור, אבל מבחינתו החזקת כדור זה בחצי של היריב, לשלוט בבית של היריב, לא לתת לו מנוח. הוא נהנה מהחזקת כדור אקטיבית, עם קו גבוה.
 • סיטי למרות רביעית השערים לא הגיע לXG גבוהה במיוחד 1.85 לעומת 1.27 של פאלאס, ה’נשרים’ יכלו לעקוץ את הקבוצה של פפ עם טיפה יותר יעילות. מבחינתה של סיטי 4 שערים משמונה בעיטות למסגרת, יעילות של 50% בבעיטות, נגד ריאל מדריד היעילות הזאת מאוד תוכל לעזור.
 • 3 עבירות בלבד ביצעה סיטי, אומנם הקבוצה יותר שולטת בכדור ופחות צריכה את האלמנט של עבירות. אבל מצד שני הקבוצה לא הייתה שם מבחינה פיזית, ולא הראתה קשיחות למול 13 העבירות של קריסטל פאלאס.

4. מפת התקפות ובעיטות

מבחינת המשחק של מנצ’סטר סיטי, רוב המשחק התמקד בצד אחד, בצד של גריליש ושל קווין דה ברינה. המצד השני אוסקר בוב וחוליאן אלברז שהצטרף יותר ימינה  לא היו במשחק בכלל. כתוצאה מכך, סיטי הלכה רק לאגף שמאל, בידיעה שלפחות במשחק הזה, הצד הזה יוכל ליצור יותר מאשר צד ימין.

סיטי התקיפה כ-70% דרך האמצע וכנף שמאל, לעומת 30% בלבד דרך צד ימין. הקבוצה הרגישה שדרך צד שמאל ניתן ליצור יותר מצבים מצד ימין, ולכן ניתבה את מצביה דרך אגף שמאל.

גם במפת הבעיטות ניתן לראות שרוב הבעיטות הגיעו דרך כנף שמאל/האמצע של הקבוצה. הקבוצה של פפ לא הצליחה לייצור מצבים מסוכנים דרך כנף ימין, כאשר בוב ואלברז נגעו בכדור ביחד פחות מדה בריינה ברחבת היריב (8 לעומת 10). כתוצאה מכך, רביעית השערים של סיטי החלו דרך כנף שמאל של הקבוצה.

5. טעויות לא מחויבות של סיטי

אומנם, המשחק נגמר בתוצאה של 4-2 לטובת סיטי, אבל המשחק יכל להסתיים אחרת, כאשר בדקה ה-36 רודרי איבד כדור לג’ורדן איו בדריבל שטותי, ואיו בעט את הכדור למשקוף. בעיטה שהולכת טיפה יותר למעטה הייתה גורמת למשחק להראות אחרת לגמרי. טעות נוספת של רודרי אירעה רגע לפני הסיום, כאשר מסירה מרושלת שלו הגיעה לאורטגה שבדריבל נאה הצליח להשתחרר מהלחץ. טעות נוספת הגיעה כאשר המשחק היה גמור בדקה ה-80 מאקנג’י. בפועל הטעויות האלה לא הובילו לשער, אבל מול קבוצה כמו ריאל שמריחה מקילומטרים טעויות, זה יכול להיות בעוכריה.

במפת טעויות ניתן לראות רק שניים מהשלושה שנרשמו לעיל, בעקבות כך, שהטעות של רודרי לא עלתה באיבוד כדור/מצב לשער של פאלאס ולכן לא נרשם בסטטיסטיקה, אבל זאת טעות ששוער בעל משחק רגל פחות טוב משל אורטגה לא יוכל לחפר עליה. משחק פחות טוב עבור רודרי, שכמובן כמעט לרוב המצטיין של הקבוצה.

6. קו הלחץ הגבוה של פפ

במשחק מול קריסטל פאלאס הקו הגנה של סיטי היה מאוד גבוה, כאשר השחקן האחרון רובן דיאז עמד ממש על קו המחצית של ה’נשרים’. קו הגנה גבוה יכול להיות מאוד מועיל, היות וזה מצמצם את השטח של הקבוצה היריבה, וגורם לה לטעויות. אבל, כמו במשחק כאן, הקבוצה יכולה להיות חשופה להתקפות מעבר. השער הראשון של פאלאס נכבש בזכות הקו הגבוה של שחקני מנצ’סטר סיטי. במשחק מול ריאל מדריד, קו ההגנה הזה יכול להוות המון בעיות לקבוצה של פפ, אולם, המאמן הספרדי הוא מאוד חכם וכנראה ישנה טקטיקה בשביל להימנע מטעויות כאלה.

כאן ניתן לראות את הקו ההגנה הגבוה של מנצ’סטר סיטי, כאשר רובן דיאש השחקן האחרון של מנצ’סטר סיטי עומד לפני קו החצי. איו מזהה את השטח הריק שנוצר, עושה תנועה על גבו של ג’ון סטונס. הגינאי שיותר מהיר מדיאז וסטונס מצליח להגיע לכדור שנשלח אליו, ובאחד על אחד מול אורטגה כובש בלי בעיה. וכל המהלך הזה בגלל הקו ההגנה הגבוה שעמדה בו סיטי, נגד ריאל מדריד קו גבוה זה מכת מוות.

7. שחקן מצטיין – קווין דה ברינה

כמו תמיד, איש המאני טיים, מגיע במאני טיים. הג’ינג’י האהוב על כולם, שוב עושה את זה עם צמד ובישול ונותן לפפ סיבה לחייך. השניים שהלכו ביחד מתחילת דרכו של המאמן הספרדי, ממשיכים יד ביד, והיום במאסטר קלאס נוסף נותן לפפ הנחת רווחה לקראת המשחק בליגת אלופות

הסטטיסטיקה של השחקן

 • 89 דקות
 • 2 שערים (XG 0.09!)
 • בישול
 • 98 נגיעות
 • 60/74 מסירות מדויקות (81%)
 • 4 מסירות מפתח
 • 2/11 קרוסים
 • 2/2 כדורים ארוכים
 • 3 יצירת מצבים גדולים (מטורף הג’ינג’י הזה)
 • 2/5 קרבות קרקע
 • 1/1 קרבות אוויר
 • 26 איבודי כדור
 • 2 תיקולים
 • ציון: 10

משחק מושלם של שחקן מושלם.

8. סיכום

למרות משחק לא טוב יחסית למה שהתרגלנו מסיטי, הקבוצה התכולה המשיכה להראות יעילות ויציבות, ובסופו של דבר קווין דה בריינה אחד סידר עוד 3 נקודות לקבוצה של פפ, ומקום שני באופן זמני לפחות עד משחקה של ארסנל נגד ברייטון. עכשיו הקבוצה תצא לאחד ממשחקי החוץ הקשים ביותר שיש כיום באירופה נגד ריאל מדריד בברנבאו, הקבוצה הלבנה עדיין לא הפסידה משחק העונה במקדש המדרידאי, אבל אם יש קבוצה שמסוגלת להנחיל הפסד ראשון זאת מנצ’סטר סיטי. ה’סיטינזס’ עדיין נותרו בשלושה מפעלים כאשר חלום הטרבל השני ברציפות עדיין חי וקיים.

 

1 תגובה
 1. מיכאל קוכמן כותב

  קצר, קולע, מעניין.
  איכותי = בולרז.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן