רשמית: ענאן חלאיילי חתם בסן ז’ילואז

הקבוצה הבלגית הודיעה על רכישתו של השחקן ממכבי חיפה | כל הפרטים

ענאן חלאיילי חתם בסן ז’ילואז.

הקבוצה הבלגית הודיע היום (שני) רשמית על החתמתו של הכישרון הישראלי הצעיר. שחקנה של מכבי חיפה נרכש על ידי סן ז’ילואז תמורת 7.5 מיליון יורו, והוא חתם בקבוצה הבלגית ל 4 שנים – עד לקיץ 2028.

על פי הפרסומים, שכר הבסיס של השחקן בעונתו הראשונה בבלגיה יהיה 300,000 אירו, כאשר עם מענקי אליפות והעפלת המועדון לאירופה יוכל החוזה לצמוח ולהגיע לשכר של 450,000 יורו. כמו כן, כל שנה חוזהו צפוי להשתדרג ב-100,000 אירו לעונה, ואם ישלים את מלוא ארבע עונותיו במועדון, כפי שנכתב בחוזה, שכרו בעונה האחרונה יהיה 600,000 אירו לפני מענקים שונים.

מכבי חיפה הרוויחה לא מעט מעסקת חלאיילי, שכן הסכום אותו ישלם המועדון הבלגי לירוקים מהכרמל עומד על 7.5 מיליון אירו. מיליון אירו מתוכם יעברו לשחקן עצמו, כאשר המועדון מהכרמל יקבל את היתר. מעבר לסכום הנאה של 6.5 מיליון אירו שתשלשל לקופתה, חיפה תזכה גם ל-15% ממכירה עתידית של השחקן, ואם ימשיך בכושרו הנוכחי, מכירתו העתידית תכניס סכום נאה למועדון.

השחקן עצמו אמר לאחר החתימה: “אני שחקן מהיר מאוד ובעל כוח פיזי חזק. הליגה חשובה לי מאוד אני מקווה שנצליח בעזרת השם ונזכה בתארים, אני שמח להיות כאן ואתן את הכול. בעזרת שיחקתי נגד הקבוצה הזו בעבר יש להם קבוצה מצוינת, מאוד רוצה לעזור להם להגיע להצלחה אנחנו נתמוך ונחזור להגיע לגבהים חדשים, הליגה הבלגית היא ליגה קשה מאוד. כל השחקנים והקבוצות חזקים מאוד בעולם ואני מרגיש שאני מתאים לליגה הזאת אני אקח כל מה שיש לי כדי לשמח את הקהל, יש לנו קהל מאוד חזק הם יעזורו לנו מאוד ואנחנו רוצים לשמח אותם כמה שיותר, כמה שיותר”.

חלאיילי ביקר בבלגיה לפני כחודשיים להתרשמות מהמועדון, ואז הוא גם עבר בהצלחה את הבדיקות הרפואיות. אין ספק שחלאיילי הוא אחד השחקנים הישראלים הבולטים העונה, כאשר הוא תופס מקום של קבע בהרכב של מסאי דגו ומוביל את הקבוצה לעונה נהדרת. הוא כבש העונה 11 שערים ו-5 בישולים ב-43 משחקים בכל המסגרות בעונתו הראשונה בלבד בבוגרים. כעת מגיעה קפיצת המדרגה עליה חלם השחקן, והוא ינסה להרשים גם בבמה האירופאית.

אגב, בהסכם בין שחקן ההתקפה למכבי חיפה הוכנס גם סעיף מיוחד עליו חתם חלאיילי, לפיו במידה והשחקן יחזור לשחק בארץ – הוא יוכל לשחק רק במדים הירוקים של חיפה. אם חלאיילי ירצה לשחק בקבוצה אחרת, היא תאלץ לשלם פיצויים של חצי מיליון אירו למועדון. הסעיף שהוכנס מעניין במיוחד כיוון שרק בחודש ינואר האחרון החתימה חיפה את גדי קינדה, לו היה סעיף דומה מול בית”ר ירושלים. במקרה של קינדה, טענו הירוקים כי לסעיף אין כל משמעות, כך שהכנסתו להסכם עם חלאיילי הוא מהלך קצת מוזר.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן