רשמית: רן בן שמעון מונה למאמן נבחרת ישראל

המאמן הוותיק מונה לתפקיד מאמן הנבחרת | כל הפרטים

ההתאחדות לכדורגל הודיעה היום רשמית כי רן בן שמעון מונה לתפקיד מאמן נבחרת ישראל בכדורגל.

מזכירות ההתאחדות לכדורגל אימצה היום (חמישי) את החלטת הוועדה המקצועית ואישרה את רן בן שמעון כמאמן הנבחרת הבוגרת. ההחלטה התקבלה פה אחד במזכירות, שקיבלה למעשה את המלצת הוועדה המקצועית לאיתור מאמן לנבחרת שהמליצה על מינוי בן שמעון בחודש שעבר.

בן שמעון חתם על חוזה ל-4 שנים, עם אפשרות יציאה בעוד כשנתיים. סעיף היציאה יהיה שייך להתאחדות, והוא ימומש במידה והנבחרת תסיים מתחת למקום הרביעי במוקדמות מונדיאל 2026. משחקו הראשון של בן שמעון כמאמן נבחרת יהיה משחק ידידות בחוץ נגד נבחרת הונגריה שייערך ב-8.6.

רן בן שמעון אמר לאחר המינוי כי: “הפכתי חלום למציאות בפעם הראשונה כאשר זכיתי להיות שחקן נבחרת ישראל, עתה  מוגשמת שאיפה מקצועית  ייחודית להוביל את הנבחרת שלנו כמאמן. יש לי דרך ברורה ומטרות, הכל מתוך אמונה גדולה בתוצרת המקומית ובכדורגל שנציג. יותר מכל, אני, כולנו, מחכים למשחק הבית הראשון בו יתאפשר לנו ליהנות ממדינה שלמה שתהיה אתנו. זאת זכות גדולה, זאת אחריות עצומה, זאת משימת חיי”.

יו”ר ההתאחדות, שינו זוארץ, אמר לאחר החלטת הוועדה כי: ״לאורך כל הדרך הקפדתי לשתף את חבריי לוועדה המקצועית במחשבות ובתוכניות שלי לגבי מאמן הנבחרת. אני שמח שלאחר דיון ענייני הסכימו כולם להמליץ למזכירות על מינוי רן למאמן הנבחרת בארבע השנים הקרובות. רן הוא לא רק שחקן נבחרת ישראל בעבר, קפטן, אלא מאמן מצוין בזכות עצמו ונהנה כמובן מניסיון בהדרכת נבחרת בוגרת. הידע שלו, האמונה והתשוקה היו גורם מרכזי בהבעת האמון של הוועדה בו. יורו 2028 הוא היעד המרכזי ומכאן האמונה שלנו בעבודה ארוכת טווח. אני תקווה שבהקדם תתאפשר חזרת המשחקים הבינלאומיים לישראל כדי שהנבחרת תהנה מתמיכה אדירה של הקהל באתגרים הגדולים שלנו בליגת האומות מול איטליה, בלגיה וצרפת ובמוקדמות מונדיאל 2026״.

בן שמעון אימן בעונה החולפת את א.א.ק לרנקה מהליגה הקפריסאית. איתה הוא עושה עונה נהדרת, תוך שהוא מצעיד את הקבוצה שהייתה בתחתית הליגה למקום השני בטבלה, והוא אף הפסיד את האליפות במחזור הסיום. בן שמעון אימן בעבר לא מעט קבוצות, בין היתר הוא אימן את הפועל חיפה, מכבי תל אביב, הפועל תל אביב, בית”ר ירושלים ומ.ס. אשדוד. לבן שמעון יש גם ניסיון באימון נבחרות, כשאימן את נבחרת קפריסין בין השנים 2017 – 2020. הוא אימן את הנבחרת ב-23 משחקים, ניצח 5, הפסיד 14 ורשם עוד ארבע תוצאות תיקו.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן