שנים קדימה ידובר על הדקה ה 99 | צ’לסי 4 – 3 מנצ’סטר יונייטד

משחק גדול באנגליה. אולי אחד המשחקים הגדולים באנגליה. מנצ’סטר יונייטד חזרה מהמתים והייתה במרחק נגיעה מניצחון גדול בסטמפורד ברידג’, עד אשר הגיעה לה הדקה ה 99, בה השדים האדומים הפכו להיות לקבוצה הראשונה בהיסטוריה של הפרמיירליג אשר הובילה עד הדקה ה 99:17 ובכל זאת הפסידה את המשחק.
התרסקות אדומה, התעלות רוחנית לכחולים.

1. גשם של טעויות

אל המספרים המטורפים של המשחק הזה נגיע אחר כך, אבל ראינו אמש שתי קבוצות שביסודות ההגנה שלהן יש כל כך הרבה סדקים שמביאים עימם את האפשרות הפוטנציאלית לכמות אדירה של טעויות.
כל מי שעוקב אחרי שתי הקבוצות האלו מכיר בסדקים ובחורים ב”חומות” ההגנתיות של שתי הקבוצות וזה היה די ברור עוד לפני שהמשחק התחיל, שאנו צפויים לקבל כמות גדולה של מצבים ובעיטות. שתי הקבוצות נשענות בעיקר על היכולת לצאת קדימה להתקפות מעבר, וזה מה שראינו אמש – מופע מחשמל של כדורגל על סטרואידים. משחק מרחבה לרחבה. התקפה רודפת התקפה.
ככל הנראה – המשחק הטוב ביותר בפרמיירליג העונה, ואולי אף בעונות האחרונות, וזה כאמור בזכות המבנה ההגנתי החלש של שתי הקבוצות, הנטייה שלהן לרוץ להתקפות מעבר ובעיקר כמות הטעויות האדירה ששתי הקבוצות בדרך כלל מבצעות.

האמת היא שרוב השערים שהובקעו אמש נגרמו נטו מבעיות קבוצתיות בכל הקשור למבנה ההגנתי או לטעויות אנוש קשות.
כבר בדקה ה 4 צ’לסי תפסה את יונייטד “עם המכנסיים למטה”.
בתחילת התקפת המעבר של הבלוז אפשר לראות את כל ההגנה של יונייטד יורדת אחורה ואת קאסמירו מסתכל לכיוונו של גלאגר ששועט עם הפנים לרחבה.

כמה שניות לאחר מכן, אפשר לראות את ההגנה האדומה מייצרת קו הגנה נמוך להחריד כשכל הרביעייה ההגנתית עומדת על קו החמש, כשקאסמירו שרק לפני מספר שניות הסתכל על גלאגר וזיהה את הפריצה שלו קדימה, איכשהו מצליח למצוא את עצמו במרחק גדול יחסית מהקשר המרכזי של צ’לסי שמצא עצמו לבד בלב הרחבה.

אנדרה אוננה היה צריך לעצור כדור שכזה, במיוחד אם הוא כבר הצליח לייצר מגע, אך מי שהאזין לפרק ספיישל שלי על מנצ’סטר יונייטד בתחילת העונה לבטח זוכר שהדלקתי את הנורה האדומה בכל הקשור לפרק היד של אוננה, שהוא פשוט חלש מדי ולא פעם גורם לכדורים פשוט להמשיך הלאה אל הרשת, דברים שלא היינו רואים אצל דה חאה לדוגמא.

צ’לסי זיהתה שיונייטד רדומה והמומה והמשיכה לדחוף קדימה אבל יונייטד התעשתה על עצמה ואחרי השער הראשון האדומים הצליחו לייצר כ 15 דק’ טובות של כדורגל דומיננטי שהכניס רוח ותקווה במפרשים של הספינה השוקעת של טן האח.

אך כאמור, שם המשחק אמש היה התקפות מעבר מתובלות בטעויות קשות.

בדקה 19 צ’לסי יצאה שוב להתקפת מעבר ומצאה שוב את ההגנה של מנצ’סטר יונייטד מחוררת לחלוטין.
בזמן שמיכאלו מודריק לקח את וואן ביסאקה (האומלל) לאחד על אחד, הארי מגווייר ורפאל וראן איכשהו הצליחו לייצר בור כל כך גדול בינם לבין המגן הימני שלהם.
מרחק של כמעט 10 מטר בין מגווייר וביסאקה (וראן קצת מאחורי מגווייר) וכאמור, בור אדום שחור במרכז ההגנה של הקבוצה.

מודריק הכניס בחוכמה את הכדור לקוקרייה שעשה תנועה נהדרת ב UNDERLAP (מעקף מבפנים) ואנטוני נגס בפתיון והכשיל את המגן הספרדי.

קול פאלמר, אולי הפנדליסט הטוב בכדורגל כיום, קבע 2-0 מהנקודה הלבנה.

כאן מתחילים השבחים לשדים האדומים.

במשחק שבקלות יכול היה להפוך לתבוסה, הבחורים של אריק טן האח הראו אופי גדול, הרימו את עצמם מהדשא הקר בלונדון, והתחילו לחזור אל המשחק בצעדים קטנים.
יונייטד התחילה לייצר גלי מומנטום התקפיים חיוביים ובנוסף הלחץ הגבוה של האדומים החל להיות יעיל, מה שמצד שני גרם לצ’לסי להיכנס בעצמה אל משחק הטעויות.

דקה 34.
קאייסדו מתנהל עם הכדור עם הפנים לשערו כשהוא בקו אחד עם הבלם בדיאשיל שלצידו כקו אחרון של ההגנה.
בדיאשיל עצמו נראה באותן שניות כמעט נונשלנט, ובמקום לעשות את הנדרש ממנו ולקחת כמה צעדים אחורה בכדי לייצר לקאייסדו זווית מסירה אלכסונית ובטוחה, בדיאשיל נשאר באותו קו עם קאייסדו שתחת הלחץ איכשהו בחר למסור כדור רוחב מסוכן אל הבלם שלו, ולא אל השוער שלו שמחכה לכדור ממש על קצה הרחבה.

מי שהריח את טיפות הדם שנוגעות לראשונה בקו המים הוא אלחנדרו “הטורף” גארנאצ’ו  שזיהה את ההזדמנות עם חושיו המפותחים וזינק עליה עם שיניים חשופות.
שער קליל לטורף.
מנצ’סטר יונייטד חזרה למשחק.

דקה 39. יש משחק.

מנצ’סטר יונייטד נישאת קדימה על רוחות המומנטום ההתקפי.
דיוגו דאלוט מקבל כדור על קצה הרחבה הכחולה, כשכל העיניים בכחול עליו.
אף אחד לא מסתכל על ברונו פרננדש שמתגנב מאחורי ההגנה הכחולה, כשמודריק שעמד באיזור הפורטוגלי יכול וצריך היה לרדת אחורה ולהשאר קרוב לקשר ההתקפי של האדומים. זה לא קרה וההרמה של דאלוט מצאה את הראש של פרננדש בתוך רחבת החמש כשהוא חופשי ומאושר. שיוויון במשחק.

מחצית שנייה. משחק חדש. שתי הקבוצות יצאו מחדר ההלבשה עם אותה גישה. מהר קדימה. לתקוף בכל הכוח. גלי מומנטום התקפיים שעולים ויורדים בכחול ובאדום.

דקה 67 – מהפך גבירותיי ורבותיי.

שוב יונייטד במעבר. אריק טן האח דיבר על כך שהכוח של הקבוצה שלו הוא בהתקפות מהירות דרך הכנפיים, ומשם הגיע השער החמישי במשחק.
אנתוני באחד ממשחקיו הטובים ביותר באדום עד כה לקח את קוקרייה לסיבוב והשאיר אותו מאחורה באחת הפניות, כשמהצד השני גארנאצ’ו דהר לו קדימה אל השטח הפתוח.
אנטוני זיהה את גארנאצ’ו ומצא אותו במרכז הרחבה עם מסירת טריוולה פנטסטסית, ומשם גארנאצ’ו נגח את הכדור באיטיות אל הרשת החשופה.
רוח הנעורים של מנצ’סטר יונייטד בשיאה.
ככה הקבוצה הזו אמורה להראות.
יש רוח ניצחון. יש תקווה.

אך כאמור, שם המשחק אמש היה טעויות. טעויות על גבי טעויות.
מסיבה לא כל כך ברורה בחר שופט המשחק להוסיף 8 דק’ של תוספת זמן ועמוק עמוק בתוכה, מנצ’סטר יונייטד שוב טעתה.
טעויות אינדיבידואליות. פטאליות.

נוני מדואקה לקח את דאלוט לאחד על אחד, גבר עליו די בקלות, חדר לרחבה, ספג את המגע והצליח לייצר פנדל לקבוצתו בדקה ה 99.
אפשר להאשים כמובן את דאלוט, אך האמת היא שאף חבר באדום לא גיבה אותו. לא שמר על השטח שמאחוריו.
לו ברונו פרננדש היה קורא את הסיטואציה ומבצע 4 צעדים אחורה, הוא היה עוזר לדאלוט וסוגר את השטח הריק שמאחוריו המגן הפורטוגלי.
לו הארי מגווייר היה קורא את הסיטוציה ומבצע 4 צעדים לכיוונו של דאלוט, הוא היה מייצר שם את החסימה.

שני שחקנים באדום יכלו לעזור לדאלוט, אך מנצ’סטר יונייטד היא קבוצה לחוצה.
וקבוצות לחוצות נכנסות לפאניקה מהר מדי ולכן כושלות פעם אחר פעם בקבלת ההחלטות בפעולות הפשוטות ביותר שעל כר הדשא.
4 צעדים של אחד השחקנים היו מונעים את הפנדל ואת ההפסד הכואב.

אל הנקודה הלבנה ניגש קול “קר כקרח” פאלמר ומשם הוא פשוט לא יודע איך להיכשל. 8 שערים לקול פאלמר מהנקודה הלבנה העונה.

שיוויון 3:3. איזה משחק גדול. פחד אלוהים ישמור.

מנצ’סטר יונייטד מחדשת את המשחק ומחליטה – אנחנו רוצים 3 נק’. אנחנו רוצים לנצח את המשחק.
עם שריקת הפתיחה כל השדים האדומים תוקפים את הרחבה של צ’לסי כשמאחור נשארים שניים.
יונייטד תוקפת בחמת זעם אך צ’לסי חוטפת את הכדור ויוצאת אל התקפת מעבר משלה.

דקה 110. כדור קרן לכחולים.

כולם עייפים. כולם נלהבים. כולם לחוצים.
כל האדומים סביב רחבת החמש ורק אחד קול פאלמר נשאר לו עומד לבדו בקצה הרחבה.
אלו הם דברים שאסור לעשות מול קול.

רגל שמאל הפנטסטית שלו, אולי הטובה בפרמיירליג… מונפת לה, הכדור נורה אל השער, פוגע כמובן בסקוט מקטומיניי, ככה בשביל להוסיף עוד קצת תסכול, זעם ועצב אל העונה הטרגית של השדים האדומים.
הכדור נושק לרשת.

השדים האדומים מתרסקים אל הדשא הקר והרטוב.
סטמפורד ברידג’ יוצא מגדרו.

2. על טעויות משלמים?

“זה היה משחק מדהים עבור האוהדים הנייטרלים, כדורגל פנטסטי עם הרבה איכות. מנצ’סטר יונייטד שלטה במשחק, אבל עשינו טעויות אישיות שעלו לנו בהפסד ואנחנו צריכים ללמוד מזה. כשאתה שחקן יונייטד אתה כבר צריך לדעת איך להתמודד עם המצבים האלה. נהניתי מאיך שהקבוצה שלי שיחקה, זה היה פנטסטי. שלטנו בכדור ובמשחק, אבל בתוך חמישה ימים איבדנו חמש נקודות וזה לא מקובל. צריך להיות לנו סטנדרט גבוה אם אנחנו רוצים להתחרות על בליגת האלופות״.

לזכותו של אריק טן האח ייאמר שנראה שבניגוד לשחקניו, הוא לא נלחץ מהמעמד.
הוא איכשהו נשאר רגוע, איכשהו מדבר על העתיד למרות שהחרב על צווארו, ואיכשהו מוצא את הדברים החיוביים אחרי משחק שריסק אמש כל כך הרבה לבבות אדומים.

אך ההווה של מנצ’סטר יונייטד מדאיג.
הקבוצה של טן האח נאלצה להתמודד העונה עם 225 בעיטות שנבעטו לשערה.
זו הכמות הגדולה ביותר שקבוצה נאלצה להתמודד ב 5 הליגות הבכירות באירופה!
זה נתון שממחיש עד כמה קל לחדור אל השליש ההגנתי של הקבוצה באדום.

באנגליה מדברים כבר על מחליפים פוטנציאליים, כשהשם הבולט במסדרונות יונייטד הוא זה של גארת’ סאות’גייט, אך האמת היא שכל כך הרבה נוסחאות נוסו במועדון הזה וכולן כשלו.

 • מוייס תחילה כהמלצה ישירה של אלכס פרגוסון. “אם על פרגי לא נסמוך אז על מי כן”, חשבו אז ביונייטד. אז חשבו.
 • לואי ואן חאל הגיע על תקן הרס”ר ההולנדי. האיש שיודע לייצר משמעת במועדון ולבנות אותו קדימה. כשל.
 • ז’וזה מוריניו הגיע על תקן “המנצח הגדול”. מאמן שמבסס את כל הפילוסופיה שלו על “נצחון ויהי מה”. לא בדיוק כשל, אבל פוטר
 • אולה הגיע על תקן “שחקן העבר שיצמיח שורשים שהוא כל כך מכיר” אבל גם הנורבגי איבד את חיוכו ומשרתו באולד טראפורד
 • ראלף רנגניק החליף את קאריק והגיע על תקן “אבי תורת הגגנפרסינג” אך גם הוא נפלט במהרה מהמערכת

ואז הגיע טן האח. האיש שפגש כבר את פוצ’טינו במשחקי ענק קודמים בשלב חצי גמר ליגת האלופות.
אריק טן האח הגיע למועדון על תקן “המאמן המבריק והדומיננטי שיחזיר לחיים את הכדורגל ההתקפי ביונייטד”.
מאמן שעשה דברים עצומים באייאקס – אם בהולנד ואם באירופה וכמאמן שזכה לשבחים רבים מכל קצוות המשחק, אך כמעט שנתיים עברו מאז מינויו וכרגע נדמה שאריק טן האח נמצא על קרח דק מאד, שעם עוד צעד אחד לא נכון, הוא יוכל להיזכר כמאמן שהעיף את כריסטיאנו רונאלדו וכשל בהזדמנות הגדולה הראשונה שלו.

למנהלים החדשים ביונייטד יש החלטות קשות מאד לקבל.

3. מספרים חברים. קצת מספרים.

מפת הבעיטות מספרת את סיפורו של משחק קצבי ונהדר.
28 בעיטות בכחול (3.02 שערים צפויים) אל מול 19 בעיטות באדום (1.47 שערים צפויים).
חשוב לזכור – צ’לסי קיבלה 2 פנדלים וכל פנדל נרשם כ 0.79 שערים צפויים בסטטיסטיקה.

בנוסף אפשר לראות את הפער העצום בכמות העבירות בין שתי הקבוצות.
יש שיגידו שיונייטד הייתה אגרסיבית יותר ולכן ביצעה פי 2 עבירות (15 מול 7), ויש שיגידו שהשיפוט היה ביתי יחסית וששני הפנדלים לדוגמא היו רכים. רכים מאד.

כפי שאפשר לראות ממפת החטיפות אמש (יונייטד דווקא בכחול משום מה), השדים האדומים רשמו סך של 18 חטיפות אל מול 8 בלבד של צ’לסי, מה שכן מראה על גישה מעט יותר אגרסיבית מצד האדומים.

בכל הקשור לתרומה התקפית, שלושת השחקנים שבלטו מעל כולם אמש היו כמובן קול פאלמר עם שלושער אדיר, 9 בעיטות ו 10 נגיעות בכדור ברחבת יונייטד, כשמהצד השני זכינו לראות צמד של הטורף גארנצ’ו שרשם 11 נגיעות בכדור ברחבת צ’לסי וגם משחק נפלא של אנטוני שסיים את המשחק עם בישול פנטסטי ומשחק נהדר על קו ימין עם 6/6 דריבלים.

במשחק המסירות ראינו את אנסו פרננדס משתלט על מרכז המגרש כשהוא מסיים את המשחק עם בישול, 13 מסירות אל השליש ההתקפי, 7/9 כדורים ארוכים ו 87% דיוק במסירה כשגם כאן קול פאלמר בולט מעל כולם עם 8 (!!) מסירות מפתח ו 8 מסירות אל השליש ההתקפי, כשבצד האדום ברונו פרננדש הצליח לייצר 3 מסירות מפתח ולרשום 9/12 כדורים ארוכים, כשגם דאלוט בלט והיה האמת נפלא עד הטעות האומללה בדקה ה 99.
גם לקאסמירו היה משחק טוב עם הכדור עם 84% דיוק במסירה והרמה אחת מדויקת, זאת למרות העובדה שהוא עדיין נראה מעט אבוד על המגרש בלא מעט רגעים מדאיגים.

הגנתית מנצ’סטר יונייטד כן הצליחה לייצר פעולות טובות לאורך רוב המשחק, אך כאמור כשמפסידים בדקה ה 100 אחרי שהובלת עד הדקה ה 99… המספרים האלו נעלמים להם באוויר.

אפשר לראות את סך הפעולות החיוביות בהגנה מצד ביסאקה, שהוא אולי המגן הטוב באנגליה באחד על אחד, אך בכל הקשור לעירנות ומיקום הגנתי, הוא כושל בכך פעם אחר פעם.
מארק קוקרייה סבל קשות מאנתוני והפסיד ב 4 דריבלים מולו.

4. המצטיינים

מעל כולם – קול פאלמר.

פאלמר הוא שחקן התקפה מאד מגוון, שבדרך כלל משחק יותר פנימה במגרש, אבל אתמול פוצ’טינו החליט שמאלו גוסטו לא יעלה גבוה על הקו בשביל לשמור על גארנאצ’ו (לא כל כך עבד לו) ולכן פאלמר כן נשאר יחסית קרוב לקו ברגעים לא מועטים לאורך המשחק, אך בזכות האינטיליגנציה שלו, פאלמר ידע היטב מתי הוא כן יכול לעזוב את הקו ולדחוף עצמו אל תוך ההאלף ספייס, וכך פוצ’טינו הרוויח את פאלמר פעמיים – גם כשחקן קו וגם כקשר התקפי לכל דבר.

פאלמר עושה עונה מטורפת בליגה האנגלית והוא ללא ספק עילוי כדורגל והעסקה הכי טובה שעשתה צ’לסי בשנים האחרונות, והיא עשתה לא מעט.
עם 16 שערים ו 8 בישולים, פאלמר הוא כוח שאי אפשר להתעלם ממנו.

את המשחק אמש הוא סיים עם:

 • שלושער
 • 9 בעיטות
 • 8 מסירות מפתח
 • 8 מסירות לשליש ההתקפי
 • 5/5 בבעיטות
 • 75 נגיעות בכדור
 • 10 נגיעות בכדור ברחבת היריבה
 • 3/6 הרמות
 • 2/4 כדורים ארוכים
 • 1/2 דריבלים

פאלמר אמר לאחר המשחק: “זה היה מטורף. כהשופט הוסיף שמונה דקות זה הרים אותנו. זה טירוף, לא ידעתי מה לעשות. אין דבר יותר טוב מלנצח ככה. שלושער זה שלושער. זה הראשון שלי ואני ממש שמח על זה. כשכבשנו פוצ’טינו אמר לנו ‘יש עוד שתי דקות, קדימה’. הוא תמיד מנסה להניע אותנו”.

ציון 10 עגול לילד שבורידיו זורם דם כחול.

מהצד השני – הכנפיים של השדים האדומים.

מנצ’סטר יונייטד משחקת מהיר ודרך הכנפיים שלה, ואמש אנטוני רשם את משחקו הטוב ביותר ביונייטד לטעמי כשהוא שרף את כנף ימין – התקפית והגנתית, כפי שאפשר לראות ממפת החום שלו אמש.

אנתוני סיים את המשחק עם:

 • בישול
 • 3 בעיטות
 • 2 מסירות מפתח
 • 58 נגיעות בכדור
 • 6/6 דריבלים
 • 1/1 הרמות
 • 3/3 כדורים ארוכים

מנצ’סטר יונייטד אמנם הפסידה אמש אך אולי הרוויחה סוף סוף את “תינוק ה 100 מיליון אירו” שלה.
ציון 8 לאנתוני.

בכנף שמאל זה היה גארנאצ’ו שהוכיח שוב אמש שהוא בנוי מחומר טוב. פוטנציאל לשחקן TOP.
מה שבולט הכי הרבה אצל הארגנטינאי זה העוצמות המנטליות שלו.
הוא תמיד רוצה לנצח והוא תמיד רוצה להיות זה שמנצח.
בדיוק כמו האיידול שלו – כריסטיאנו רונאלדו.
גארנאצ’ו הולך בצעדיו של הפורטוגלי, והוא אולי לא יגיע אל אותן פסגות אך הוא בהחלט לא חושש לעשות את צעדיו בדרך אל התהילה.
ציון 9 לגארנאצ’ו.

ראויים לציון:

 • אנסו פרננדס. משחק נהדר במרכז המגרש. דומיננטי ושקט עם הכדור. ציון 8.
 • קונור גלאגר. זה לא רק השער. זו תנועה בלתי פוסקת בין הרחבות ותרומה הגנתית והתקפית ברמה מאד גבוהה. ציון 7.5
 • ברונו פרננדש. דחף קדימה את הקבוצה, אך לצערו הוא לא תמיד מדויק. קצת יותר פוקוס ובזכותו יונייטד הורגת את המשחק. ציון 7.5

5. לסיכום

זה היה משחק הפרמיירליג הטוב ביותר שראיתי העונה.
תיקון. זה היה המשחק הטוב ביותר שראיתי העונה ואולי אחד ממשחקי הפרמיירליג הגדולים של השנים האחרונות.
בעולם כדורגל שנשלט על ידי הפילוסופיה האיטית והחולת שליטה של גווארדיולה ודומיו, פוצ’טינו וטן האח התמסרו אמש לקצב הגבוה של המשחק.
בכל רגע נתון הייתה התקפה. בכל רגע נתון קבוצה אחת שעטה אל עבר השער של היריבה.
זה היה משחק שהזכיר נשכחות בימים בהם הכדורגל שוחק בקצב גבוה יותר ומרחבה לרחבה.

פוצ’טינו ניצח ומגיע לו את כל הקרדיט על חילופים שניצחו את המשחק כשמדואקה נכנס בדקה ה 89 והיה זה שהתחיל את המהפך, אך מצד שני שאר המחליפים שלו לא תרמו דבר.

מהצד השני, אריק טן האח נאלץ להחליף אמש שני בלמים – האחד וראן שנפצע והוחלף על ידי אוואנס קשישא, שנפצע גם כן והוחלף על ידי קמבוואלה ינוקא.
מנצ’סטר יונייטד פצועה למשך עונה שלמה.
מישהו במחלקה הרפואית צריך להסביר טוב מאד מה לעזאזל קורה בתוך חדרי הטיפולים של הקבוצה.

תודה לשתי הקבוצות על לילה פרמיירליג נפלא.

תקציר:

 

7 תגובות
 1. אלון פיאלקוב כותב

  מדהים. הסיכום הטוב ביותר שראיתי למשחק כדורגל

 2. שילה כותב

  ניסים היקר, לא מבין איך אתה מאשים את ברונו אפילו חלקית בגול השלישי.

  בתמונה שאתה מראה ניתן לראות את כיוון הגוף של דאלוט – ישירות לנוני במקום להתקדם עוד שני צעדים קדימה ובמקום לתקוף אותו (כשיש מאחוריו שטח גדול וריק) הוא היה צריך לגרום לו להיכנס או למסור לכיוון האמצע.
  במקרה שיחקתי כדורגל אתמול וזה דבר ברור שיצא באיזו סיטואציה במשחק, אם אני השחקן ששומר ויודע שמכיוון אחד יש עוד שחקן שמגבה אותי אני אשמור יותר על הצד הריק.

 3. ניסים חליבה כותב

  חלילה האשמה, אבל כל מי שסביב דאלוט יכול היה לעשות יותר.

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

  היה משחק מטורף ואווירה משוגעת בביר גארדן! ניסים היה תענוג יוצא דופן לפגוש אותך.

 5. שלומי כותב

  משחק שכונה, טוב לצופה הנייטרלי
  אבל להגיד שזה המשחק הכי טוב שהיה בפריימרליג? לא מסכים
  משחק ברמה נמוכה מאוד, ועובדה…כל הגוליפ נבעו מטעויות קשות בהגנה

 6. האריה האנגלי כותב

  אחלה סיכום ניסים, יהיה גם לארסנל ליברפול וסיטי? יש מירוץ מעניין מאוד!

 7. בלוז כנעני כותב

  סיכום ממש טוב ומעביר את חווית המשחק.
  קול פאלמר טירוף

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן