שש שנים לאחר ההרשעה: רוביניו ייכנס לכלא

כוכב העבר הברזילאי ייכנס לכלא ל-9 שנים לאחר שהורשע באונס קבוצתי | כל הפרטים

לא מעט שחקנים ברזילאים הסתבכו עם החוק בשנים שלאחר הקריירה שלהם. המקרה המפורסם האחרון הוא סיפורו של דני אלבס, שעדיין מחכה לתוצאות הערעור שלו, אבל הוא ממש לא היחיד. לא מעט כוכבי עבר ברזילאים נעצרו והורשעו במגוון עבירות, מעבירות מס דרך סמים וחומרים אסורים ועד לאונס.

כוכב העבר הברזילאי, רוביניו, נכנס השבוע גם לרשימה המפוקפקת. שחקן העבר הברזילאי, שרשם 100 הופעות במדי נבחרת ברזיל, כולל השתתפות בשני מונדיאלים, עשה קריירה מפוארת ושיחק בלא מעט קבוצות ברחבי אירופה. הוא שיחק במילאן, ריאל מדריד ומנצ’סטר סיטי כשהוא כובש בסך הכל 180 שערים ב-540 משחקי רשמיים.

באוקטובר 2020 חתם רוביניו בקבוצה הברזילאית סנטוס, קבוצת נעוריו. הוא חתם על חוזה ל-5 חודשים, תמורת שכר מינימום של 270 דולר בחודש, על מנת להתחשב במצבה הכלכלי הקשה של הקבוצה. לאחר כשבו בלבד, שוחרר רוביניו מהקבוצה עקב מחאה מצד האוהדים והספונסרים של הקבוצה, מכיוון שהברזילאי הורשע באונס צעירה בזמן ששיחק במילאן ב-2013.

אמש(חמישי), למעלה מעשור אחרי הפרשה ושש שנים לאחר ההרשעה, בית המשפט בברזיל החליט כי רוביניו יירצה את העונש שנגזר עליו, 9 שנות מאסר. בשנת 2013 התלוננה צעירה אלבנית כי רוביניו אנס אותה כחלק מאונס קבוצתי במועדון לילה בעיר מילאנו. בשנת 2014 נעצר רוביניו והוגש נגדו כתב אישום. בחודש נובמבר 2018, הורשע רוביניו בעבירה של אונס ונגזר עליו תשע שנות מאסר. החוק האיטלקי מתיר לעבריין מורשע לא לרצות את עונשו עד תום הערעורים, וכך למרות ההרשעה – רוביניו נותר חופשי. בחודש דצמבר 2020, דחה בית המשפט באיטליה את ערעורו, והותיר את הרשעתו על כנה יחד עם העונש של תשע שנות מאסר. למרות ההחלטה של בית המשפט, רוביניו הצליח לחזור למולדתו ברזיל, לה אין הסכם הסגרה עם איטליה, ובכך הוא ניצל מעונש המאסר.

אלא שכעת, כאמור, התערב בית המשפט הברזילאי והחליט לכלוא את שחקן העבר בבית הכלא במדינה. רוביניו ייחל כעת לרצות את עונש המאסר הארוך שנגזר עליו, ולמעט אפשרות של שחרור מוקדם הוא יישאר בין הסורגים עד לשנת 2033. לאורך כל הליך המשפט טען רוביניו כי הוא חף מפשע, ובמהלך השבוע שעבר הוא גם טען בראיון כי: “לעולם לא הכחשתי שהתנשקנו, זה היה הדדי. המתלוננת רצתה להמשיך עם גברים אחרים ואני הלכתי הביתה. עובדה שה-DNA שלי לא נמצא עליה. ראיתי מה קורה באיטליה בזמן שהייתי שם. אני עייף מלשמוע סיפורים על גזענות שם. זה היה ככה בעבר וזה ממשיך עד היום. אותם אנשים שלא עושים כלום עם הגזענות שם אלו אותם אנשים שמאשימים אותי. אם הייתי איטלקי ולבן, כל הסיפור היה מתנהל אחרת בוודאות”.

נשיא ברזיל, לולה דה סילבה, התייחס לנושא בשבוע שעבר: “רוביניו הורשע באיטליה והוא צריך לרצות את עונשו כאן. אני מקווה שהוא ישלם מחיר על מעשיו. כל אדם שמשתתף באונס קבוצתי צריך לשבת בכלא. יש לו יותר מזל מ-99 אחוז מהברזילאים, כי הוא הרוויח המון כסף והפך לאדם מפורסם, הוא לא היה צריך להסתבך בצורה כזו”.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן