“שתי הקבוצות הטובות ביותר הגיעו לגמר ליגת האלופות” | קרלו אנצ’לוטי מתכונן לגמר

מאמן ריאל מדריד ערך אימון פתוח לקראת גמר ליגת האלופות, ובו הוא השיב על כל השאלות החשובות לקראת משחק הגמר.

מאמן ריאל מדריד, קרלו אנצ’לוטי, ערך היום (שני) אימון פתוח לעיתונאים, בה הם צפו באימון ושאלו את המאמן האיטלקי שאלות. האימון הפתוח נערך לקראת גמר ליגת האלופות, שיתקיים ביום שבת הקרוב באצטדיון וומבלי.

“בוקר טוב”, פתח אנצ’לוטי את האימון. “אתם מוזמנים לעקוב אחר היום שלנו באימונים ואני מקווה שתוכלו ללמוד משהו”.

על ההכנות למשחק הגמר אמר אנצ’לוטי: “משחקי הגמר ששיחקתי בהם תמיד זהים. המטרה היא להיות ‘,הגיבור’ במשחק הכי חשוב של העונה. זה הגמר התשיעי שלי אם סופרים גם כשחקן. שלושה בתור שחקן ושישה כמאמן, תמיד יש אושר וחרדה אבל אני נהנה מזה.”

על היריבה הגרמנית בגמר אמר המאמן: “דורטמונד היא קבוצה איכותית עם שחקנים מנוסים. מה שהכי אהבתי היה הגישה שלהם מול פריס סן ז’רמן והרצון שלהם להגיע לגמר הזה. זה מה שהכי מדאיג אותנו. שתי הקבוצות הטובות ביותר הגיעו לגמר ליגת האלופות. קבוצות רבות כבר בחופשה ויצפו במשחק בטלוויזיה, אבל אנחנו לא. אני רוצה להיות מוכן לכל ההיבטים שנתמודד איתם בגמר. דורטמונד היא קבוצה אדירה בהתקפות מעבר, יש להם התקפה חזקה בכל ההיבטים משחק קשה מי שיעשה דברים טוב יותר ינצח”.

“המהפך החל ויש צעירים שלוקחים יותר אחריות”, אמר אנצ’לוטי ביחס לתהליך ההצערה וההיפרדות משחקנים ותיקים. “המועדון עושה עבודה טובה מאוד בעניין הזה. הגיעו צעירים איכותיים והם מבינים היטב מהי ריאל מדריד.  אני חושב שההיבט הבסיסי של החיים שלנו הוא היחסים בין אנשים זה הדבר הכי חשוב, וזה תמיד תלוי בכבוד לאדם זה מה שאני רוצה לעשות כי אני מרגיש טוב לעשות את זה אני מקווה שהשחקנים והאנשים שעובדים יכולים. אני מבין שהקשר האישי חשוב יותר מהיחסים המקצועיים.”

על ניהול חדר ההלבשה אמר המאמן האיטלקי: “אני לא פסיכולוג אבל יש לי ניסיון. הקשר האישי הוא הדבר הכי חשוב. אני מתייחס לאנשים בכבוד. אנחנו מדברים על היבטי כדורגל, אבל גם על החיים האישיים. אני עם השחקנים שלי יותר מאשתי והילדים שלי”.‌‌

“אמונה תפלה לפני הגמר? קצת. זה נורמלי ולא משהו מיוחד. אנשים אמרו לי שזה מביא מזל רע אם אני לא באמונות טפלות”.

על הנפילה של באייר לברקוזן בגמר הליגה האירופית בשבוע שעבר אמר המאמן כי: “לכל משחק יש סיפור משלו, ואני רוצה לברך אותם ואת המאמן שלהם, אבל זה משחק אחר עם מאפיינים טקטיים אחרים שבו הטוב יותר היא זו שניצחה.‌‌”

אנצ’לוטי נשאל מה הוא מתכנן לאכול לפני משחק הגמר: “מה אני אוהב לאכול? ברוקולי, סלמון, פסטה זה מה שאני אוכל.”

על סוגיית השוער שיפתח בגמר ליגת האלופות אמר המאמן: “לשני השוערים שלנו מגיע לשחק בגמר. ללונין הייתה עונה מדהימה, וכולנו יודעים את האיכות שלו, אני חושב שאקבל את ההחלטה לפני המשחק. אחד מהם ישחק והשני יהיה על הספסל כמובן.”‌‌

על השינויים וההתאמות שעברה הקבוצה העונה בשל פציעות של שחקנים אמר אנצ’לוטי: “כשקורטואה נפצע החתמנו את קפה והיה לנו גם את לונין שלא שיחק הרבה, אבל הוא תרם הרבה לקפה. השחקנים ניצלו את ההזדמנות שלהם אני מודה לטשואמני, ששיחק כבלם ולא כל כך אהב את העמדה, או לקמאבינגה שלא אהב לשחק כמגן”.

המאמן דיבר גם על הבעלים פלורנטינו פרז: “הוא מאוד רגוע ומאוד בטוח בעצמו לבלות איתו לפני המשחקים האלה זה מאוד נחמד.”‌‌

לסיום נשאל המאמן האם יש לו דחף לנצח את הגמר: “כן, להמשיך לזכות בליגת האלופות זה עוד מוטיבציה”.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן