תוצרת אמריקה | ה-MLS פותחת עונה

ב-22 בפברואר, תצא לדרך העונה החדשה ב-MLS, ליגת הכדורגל הבכירה של ארצות הברית וקנדה

העונה החדשה בליגת ה-MLS תצא לדרך ב-22 בפברואר בלילה שבין רביעי לחמישי בשעה 03:00 שעון ישראל, כאשר אינטר מיאמי וליאו מסי יארחו את ריאל סולט לייק למחזור הפתיחה בליגת הכדורגל הבכירה בצפון אמריקה

קצת היסטוריה:

בשנת 1988, הבטיחה פדרציית הכדורגל של ארצות הברית לפיפ”א, בתמורה לזכות לארח את מונדיאל 1994 להקים ליגת כדורגל מקצוענית שתתפקד כליגה הבכירה במדינה.

ה-MLS תוכננה במקור להתחיל לשחק בשנת 1995 עם 12 קבוצות, אך הנהלת הליגה הודיעה בנובמבר 1994 שתעכב את ההרצה שלה עד שנת 1996 והחלה עם 10 קבוצות בשני מחוזות. במחוז המזרחי: קולומבוס קרו, די.סי. יונייטד, ניו איגלנד רבולושן, ניו יורק מטרוסטארס וטמפה ביי מיוטיני ובמחוז המערבי: קולורדו ראפידס, דאלאס ברן, קנזס סיטי וויז, לוס אנג’לס גלאקסי וסן חוזה קלאש.

הליגה הצליחה למשוך בשנותיה הראשונות כמה מכוכבי נבחרת ארצות הברית ששיחקה במונדיאל 1994 וביניהם אלכסי לאלאס, טוני מאולה, אריק ווינאלדה ועוד שחקנים זרים כמו חורחה קמפוס ממקסיקו וקרלוס ולדרמה הקולמביאני.

בעונותיה הראשונות סבלה הליגה ממספר צופים נמוך מאוד, והיה ניכר לראות זאת עקב העובדה ששמונה קבוצות מתוך העשר ששיחקו באותה התקופה ב-MLS, שיחקו באצטדיונים של קבוצות פוטבול, וברובם היו יותר מ60,000 מקומות ישיבה. הקרחות ביציעים נראו גם מהטלוויזיה, השחקנים שיחקו על הדשא בעל סימוני הפוטבול האמריקאי, והכדורגל בארה”ב היה נראה מאוד לא מקצועני.

הנהלת הליגה התנסתה בכמה שינויים בחוקי המשחק בשנותיה הראשונות בניסיון לבצע “אמריקניזציה” לליגה, בעקבות כך שרוב מהצופים האמריקאים ראו בכדורגל כספורט זר. כמה משינויים אלה הושאלו מליגת ה-NASL המקורית שקדמה ל-MLS, מכדורגל מכללות ומכדורגל בתיכונים.

ב-MLS יישמו את השימוש בפנדלים מיוחדים כדי להכריע משחקים שהסתיימו בתוצאת תיקו. כל קבוצה קיבלה חמישה ניסיונות כאשר הציבו שחקן כ-32 מטרים מהשער כשיש לו חמש שניות לרוץ, לגבור על השוער היריב ולכבוש. ניצחון בבעיטות העונשין הקנה נקודה אחת לקבוצה המנצחת ולא שלוש נקודות.

ב-MLS השתמשו גם בשעון ספירה לאחור, כמו בכדורסל, ולא בשעון ספירה סטנדרטי, כאשר השעון הושהה במצבים בהם המשחק לא שוחק על פי שיקול דעתו של השופט. המחציות הסתיימו כשהשעון הגיע ל-0:00, במקום לחכות לשריקת השופט כמקובל בכדורגל העולמי.

בסופו של דבר הודתה הנהלת הליגה כי החוקים החדשים ובמיוחד בעיטות העונשין, לא היו אהובים על ידי אוהדי הכדורגל המסורתיים וגם לא הצליחו למשוך אוהדי ספורט אמריקאים חדשים כפי שקיוותה. בעיטות העונשין ושעון הספירה לאחור הופסקו. לאחר עונת 1999 ה-MLS המשיכה להתנסות בהכרעת משחקים שהסתיימו בתוצאת תיקו בעונה הסדירה. בשנת 2000, הארכה של עשר דקות בהן יחול חוק שער הזהב החליפה את בעיטות העונשין במשחקי תיקו, אך פתרון זה ננטש אחרי שנת 2003 לאחר שחוק שער הזהב בוטל והוצא מהחוקה של פיפ”א.

איכות הליגה הוטלה בספק רב כאשר נבחרת ארה”ב, שהורכבה ברובה משחקני ה-MLS, הודחה כבר בשלב הבתים של מונדיאל 1998 כשהפסידה לכל יריבותיה וסיימה במקום האחרון בבית. עד שנת 2004 הפסידה ה-MLS יותר מ-350 מיליון דולר. מצבה הכלכלי הירוד של הליגה ומספר הצופים הנמוך אילצו את הליגה לקצץ בהוצאות כדי להפחית את ההפסדים התפעוליים. לפני עונת 2001, בעלי הליגה הסכימו להקפיא את תקציבי הקבוצות ולהימנע מהחתמת שחקנים יקרים חדשים.

בין עונות 2000 ל-2001 נשמעו דיווחים כי ה-MLS שוקלת לקצץ את הליגה מ-12 קבוצות בחזרה ל-10 קבוצות, בעקבות המצב הכלכלי הקשה אך משקיעים רבים הזרימו כסף לקופת ה-MLS, ועזרו לליגה לעמוד על הרגליים. הפריצה הגדולה הגיעה בסוף עונת 2006/07, באותה שנה נודע לעולם כי דייויד בקהאם יעבור מריאל מדריד ללוס אנג’לס גלאקסי מליגת ה-MLS. הכוכב הבריטי הרוויח 250 מיליון דולר בחמש שנים, ועל פי גרסתו של ‘בקס’ אחת הסיבות למעבר היא לגרום לצעירים באמריקה לאהוב כדורגל, אשר אינו נחשב לאחד מענפי הספורט הפופולריים במדינה באותם ימים.

בקהאם עצמו מספר שנדהם מהרמה הנמוכה של הליגה, כל כך נמוכה שפאביו קאפלו מאמן נבחרת אנגליה דאז, הפציר בבקהאם כי אם ברצונו לשמור על מקומו בסגל נבחרת אנגליה למונדיאל 2010, עליו לשחק כדורגל ברמה הגבוהה ביותר ולא בארה”ב, מה שהוביל לבסוף להשאלתו של האנגלי למילאן ב-2008.

החתמתו של בקהאם הובילה לשינוי משמעותי בליגת ה-MLS. “חוק השחקן המיועד”, שבשמו הלא רשמי נקרא “חוק בקהאם”, הוצא לפועל כאשר הוא מאפשר לכל קבוצה בליגה להחתים שלושה שחקנים שאינם ייחשבו בתקרת השכר. החוק הלך והתרחב לעוד ועוד שחקנים, כסף גדול החל לזרום לליגה הצעירה, הרמה המקצועית עלתה, קבוצות רבות התווספו, אצטדיוני כדורגל חדשים נבנו, הקבוצות נטשו את מגרשי הפוטבול, והכדורגל באמריקה החל לפרוח. לאחר הגעתו של בקהאם לארה”ב, ותחילתה של התקופה שלאחר חוק השחקן המיועד, עוד ועוד שחקנים מאירופה החליטו לצאת לפנסיה בכדורגל האמריקאי, ובחלוף השנים הגיעו לליגה שמות גדולים וביניהם : תיירי הנרי, קאקה, פרנק למפארד, אנדראה פירלו, דויד וייה, זלאטן איברהימוביץ’, ווין רוני, רובי קין ועוד, כמובן גם ג’ורדי אלבה, סרחיו בוסקטס, לואיס סוארס וליאו מסי שהצטרפו לאחרונה לאינטר מיאמי.

איך זה עובד?

בדומה לרוב ליגות הספורט באמריקה, הליגה היא למעשה הבעלים של הקבוצות ב–MLS וישנו רישיון להקמת קבוצה בליגה ולתפעולה, אותה רוכשים בעלי הקבוצות מה-MLS. בשונה מהליגות באירופה ובדומה לשאר ענפי הספורט האמריקאיים, ב-MLS יש פלייאוף, יש גמר, יש סדרות, אין עולות ואין יורדות.

בליגת ה–Major League Soccer :MLS מתחרות 29 קבוצות מארה”ב, כולל שלוש קבוצות מקנדה. בדומה לNBA ול-NFL, מחולקת הליגה לשני מחוזות – מזרחי ומערבי. העונה הסדירה בליגה מתחילה בסוף פברואר ונמשכת עד אוקטובר וכוללת 34 מחזורים בלוח זמנים לא מאוזן כשמספר המשחקים לכל קבוצה שונה באמצע העונה ובסיום כולם משתווים ל-34. כל קבוצה משחקת שני משחקים, בית וחוץ, נגד כל הקבוצות האחרות במחוז שלה ומשחק אחד נגד 8 או 9 מבין הקבוצות מהמחוז השני.

בסיום העונה הסדירה, זוכה הקבוצה בעלת המאזן הטוב ביותר מכל קבוצות הליגה בתואר “מגן האוהדים” אשר גם מקנה לה ביתיות לאורך כל שלב הפלייאוף. השלב הבא הוא ‘פלייאוף גביע ה-MLS’ אליו מעפילות הקבוצות שסיימו במקומות 1-7 באופן אוטומטי, כאשר הקבוצות שסיימו במקום השמיני והתשיעי בכל מחוז ייאבקו ביניהם במשחק אחד הנקרא “wildcard” על הכרטיס לפלייאוף. בשלב הראשוני, ייפגשו הקבוצות בהתאם למקומות בהן סיימו במחוזות שלהם. לדוגמא: הקבוצה מהמקום הראשון במערב תפגוש את הקבוצה שסיימה שמינית, השנייה את השביעית וכן הלאה.

בשלב הראשון של הפלייאוף מתקיימת למעשה מיני סדרה של הטוב משלושה משחקים. כל קבוצה זקוקה לפחות לשני ניצחונות כדי להעפיל אל שלב חצי הגמר האזורי. בחצי הגמר האזורי ובגמר האזורי מתקיים משחק אחד בלבד. לאחר מכן אלופת המערב ואלופת המזרח נפגשות גם כן למשחק אחד, “גמר גביע ה-MLS” שבו תיקבע זהות אלופת ה-MLS. שיאנית הזכיות בתואר הינה לוס אנג’לס גלאקסי, עם חמש זכיות באליפות.

שיאי ה-MLS:
אלופות הליגה:
קבוצה אליפויות מגן האוהדים עונות ב-MLS
לוס אנג’לס גלאקסי 5 4 28
 די.סי. יונייטד 4 4 28
 קולומבוס קרו 3 3 28
 סן חוזה ארת’קוויקס 2 2 26
 ספורטינג קנזס סיטי 2 1 28
 סיאטל סאונדרס 2 1 15
 יוסטון דינמו 2 0 18
 לוס אנג’לס FC 1 2 6
 שיקגו פייר 1 1 26
 טורונטו 1 1 17
 ריאל סולט לייק 1 0 19
קולורדו ראפידס 1 0 28
פורטלנד טימברס 1 0 13
אטלנטה יונייטד 1 0 7
 ניו יורק סיטי 1 0 9

 

שיאני השערים:
שחקן שערים
 1. כריס וונדולובסקי 171
2. לנדון דונובן 145
3. קיי קמארה 144
4. ג’ף קאנינגהאם 134
5. חיימה מורנו 133
6. בראדלי רייט פיליפס 117
7. אנטה ראזוב 114
8. ג’ייסון קרייס 108
9. ג’וזף מרטינז 105
10. דווין דה רוסאריו 104

 

שיאני ההופעות:
שחקן הופעות
 1.ניק רימאנדו 514
2. קייל בקרמן 498
3. דקס מקארת’י 466
4. ג’ף לרנטוביץ’ 437
5. קיי קמארה 418
6. קווין הרטמן 416
7. כריס וונדולובסקי 413
8. דרו מור 411
9.  צ’אד מראשל 409
10. בראד דיוויס 392

העונה שעברה

האלופה הנוכחית של הליגה היא קולומבוס קרו מאוהיו, שזכתה בתואר בעונה שעברה בפעם השלישית בתולדותיה, לאחר שניצחה 2:1 במשחק הגמר של השנה שעברה, את האלופה המכהנת פ.צ לוס אנג’לס. שתי הקבוצות סיימו את העונה במקום השלישי במחוז שלהן, לוס אנג’לס גברה בסיבוב הראשון של הפלייאוף 5:2 ו-1:0 נגד ונקובר והדיחה אותה בדרך לחצי הגמר האזורי עם 2:0 בסדרה. קולומבוס פגשה בסיבוב הראשון של הפלייאוף את את אטלנטה יונייטד. קולומבוס קרו ניצחה במשחק הראשון 2:0 אך הפסידה במשחק השני בחוץ 4:2. במשחק השלישי בסדרה אירחה קולומבוס את אטלנטה וניצחה אותה 4:2 השלימה 2:1 בסדרה, והעפילה לחצי הגמר.

בשלב חצי הגמר האזורי פגשה קולומבוס את אורלנדו שאירחה את המשחק מכיוון שסיימה מקום אחד בטבלה מעל קולומבוס קרו. האורחים התקשו אך לבסוף ניצחו 2:0 לאחר הארכה והעפילו לגמר. פ.צ לוס אנג’לס, התמודדה בשלב זה נגד סיאטל ונאלצה גם לצאת למשחק חוץ לאחר שסיאטל סיימה במקום השני במחוז המערבי. שער של דניס בואנגה בדקה ה-30 העניק ללוס אנג’לס את הכרטיס לגמר האזורי בו האלופה המכהנת גברה 2:0 נגד יוסטון והעפילה בפעם השנייה ברציפות לגמר גביע ה-MLS.

קולומבוס פגשה במשחק הגמר האזורי את זוכת ‘מגן האוהדים’ של אותה עונה, פ.צ סינסינטי לדרבי הגדול של אוהיו. סינסינטי פתחו את המשחק נפלא והובילו 2:0 בסיום המחצית הראשונה, אך קולומבוס קרו לא ויתרה. בדקה ה-75 אלבאס פאוול צימק את התוצאה בשער עצמי אומלל, בדקה ה-86 דייגו רוסי השווה את התוצאה בשער דרמטי ושלח את המשחק להארכה ובדקה ה-115 של המשחק, השלים כריסטיאן רמירז מהפך מהאגדות והעניק לקלומבוס קרו את הכרטיס לגמר גביע ה-MLS.

במשחק הגמר נפגשו קולמבוס קרו ופ.צ לוס אנג’לס. קולומבוס עלו ליתרון מפנדל מדויק של כוכב הקבוצה, צ’וקו הרננדז בדקה ה-33 וכעבור ארבע דקות בלבד יאו יבואה הכפיל את התוצאה. דניס בואנגה צימק בדקה ה-74 אך זה לא הספיק ללוס אנג’לס שאיבדה את התואר לקולומבוס קרו שזכתה להניף את גביע ה-MLS, בפעם השלישית בהיסטוריה.

הפייבוריטית לזכייה
פ.צ לוס אנג’לס

מאמן: סטיב צ’רונדולו

שווי סגל: 38.40 מיליון אירו

המועדון הצעיר שהוקם רק ב-2014 בהחלט הפך למועדון הבכיר של עיר המלאכים על חשבון שיאנית הזכיות באליפות, לוס אנג’לס גלאקסי.

פ.צ לוס אנג’לס רשמה בשש שנותיה הראשונות בליגה זכייה באליפות, שתי זכיות במגן האוהדים ושתי זכיות באליפות המערב. הזהובים שחורים הגיעו בשנתיים האחרונות לשני גמרים רצופים של גביע ה-MLS. בנוסף לכך מאז שהצטרפה לליגה ב-2018 מובילה הקבוצה את טבלת הניצחונות (79) והשערים (373) ונמצאת במקום השני בצבירת נקודות עם 325.

בשנה שעברה סיימה קבוצתו של סטיב צ’רנדולו את הליגה במקום השלישי במחוז המערבי עם עם 52 נקודות, מרחק 4 נקודות מסנט לואיס הראשונה ובמאזן שערים של 54:39. אלופת המערב בשנתיים האחרונות תסתמך הרבה העונה על החלוץ שלה דניס בואנגה, שבעונה שעברה סיים כמלך שערי העונה הסדירה עם 20 כיבושים וגם כמלך שערי הפלייאוף עם חמישה ביחד עם הרננדז מקולומבוס קרו. בסך הכל, בשתי העונות שלו בקבוצה כבש הצרפתי שהגיע מסנט אטיין תמורת 4.55 מיליון אירו, 41 שערים ב-58 הופעות ובישל עוד 15. בנוסף אליו הצטרף ללוס אנג’לס בקיץ האחרון השוער הותיק, הוגו לוריס שעזב את אירופה לאחר שנים ארוכות, אליו יצטרפו כריסטיאן אוליביירה, הקיצוני ימני הצעיר שהוחתם מאלמריה תמורת 4.1 מיליון אירו, מריו גונזלס מספורטינג חיחון ועומאר אוקמפוס המקסיקני בן ה-21 שמגיע מסנטוס לגונה המקסיקנית תמורת 4.6 מיליון אירו.

פ.צ לוס אנג’לס מחפשת להמשיך את המורשת המוצלחת שלה ב-MLS וחולמת על אליפות שנייה בשלוש שנים, את העונה יפתחו הזהובים שחורים מעיר המלאכים, במשחק ביתי נגד סיאטל סאונדרס ונראה כי גם העונה הקבוצה הצעירה תתמודד על האפשרות להניף את התואר היוקרתי.

קולומבוס קרו

מאמן: ווילפריד ננסי

שווי סגל: 44.6 מיליון אירו

האלופה המכהנת שזכתה באליפות גם בעונת 2020 חולמת להיות הקבוצה הרביעית בהיסטוריה של ה-MLS שמצליחה להגן על הכתר. קולומבוס ומאמנה יזדקקו ליכולת טובה של הכוכב הכי גדול שלהם קוצ’ו הרננדז, הקולומביאני בן ה-24, שסיים את העונה שעברה עם 24 שערים ו-10 בישולים ב-37 הופעות.

הרננדז שכבר הספיק לשחק בווטפורד, מאיורקה וחטאפה, הגיע ל-MLS לפני שנתיים ובעונה שעברה הוביל את קבוצתו לאליפות תוך שהוא מסיים את שלב הפלייאוף כמלך השערים בצוותא עם בואנגה מפ.צ לוס אנג’לס, עם 5 שערים. בנוסף כבש הרננדז את שער היתרון של קולומבוס בגמר גביע ה-MLS ונבחר ל-MVP של פלייאוף גביע ה-MLS.

“בשבילי, הוא השחקן המודרני הטוב ביותר בליגה, כי הוא יכול לעשות הכל”, אמר מאמן הקבוצה ננסי על הקולומביאני במהלך ריאיון לאתר הליגה. “הוא יכול להבקיע ברגל שמאל, רגל ימין, ובראש. הוא כל כך טוב שהוא מבין גם במה הוא צריך להשתפר, אנחנו רק צריכים לעזור לו בזה”. גם קוצ’ו עצמו מוכן לעונה החדשה ובריאיון נרחב אמר: “עבורי, גביע ה-MLS היה הגביע הראשון בקריירה שלי, זה היה מאוד מיוחד. אבל עכשיו אני הופך את הדף. השנה הזו תהיה יותר מיוחדת כי אותם חבר’ה נמצאים כאן, אותו צוות מאמנים כאן, אותם רעיונות. אנחנו ממשיכים לחזק את הרעיונות האלה כי השנה, אני מאמין, תהיה גדולה. אני אלחם כדי לנצח בהכל, לגבי תואר ה-MVP, נראה. זה ידרוש מספרים טובים, אבל אני חייב לנסות ללכת על זה.”

האלופה תפתח את מסע ההגנה על התואר כאשר תארח במחזור הראשון את אטלנטה יונייטד לשחזור שלב הפלייאוף הראשון מהעונה שעברה.

אינטר מיאמי

מאמן: טאטה מרטינו

שווי סגל: 90.13 מיליון אירו

הורודים ממיאמי מובילים לפי כל סוכנויות ההימורים בארה”ב בפער די גדול באחוזי הסיכוי לזכייה באליפות ראשונה בתולדות המועדון. מיאמי, שזו תהיה עונתה החמישית בסך הכל בליגה, העפילה לפלייאוף פעם אחת בשנת 2022 כשסיימה במקום השישי במזרח. באותה עונה התקיים משחק אחד בלבד גם בשלב הראשוני של הפלייאוף ובו הודחה מיאמי לאחר שהפסידה 3:0 לניו יורק סיטי. את העונה שעברה סיימה מיאמי במקום האחד לפני אחרון במחוז המזרחי, עם 34 נקודות, 9 ניצחונות, 7 תוצאות תיקו ו-18 הפסדים במאזן שערים שלילי של 41:54.

ליאו מסי שחתם בשנה שעברה במיאמי, הגיע מאוחר מדי לקבוצתו החדשה ולמרות שהוביל אותה לזכייה בתואר ראשון בתולדותיה, ‘גביע הליגה האמריקאי’, בליגה הפרעוש לא יכול היה לעזור, אך אוהדי הקבוצה בהחלט יכולים להיות מעודדים מאפקט מסי שכן בתשעת המשחקים לפני הגעתו של הכוכב אינטר מיאמי לא ניצחה משחק אחד והפסידה בשישה, ובתשעת המשחקים שהגיעו אחרי הגעתו של ליאו, ניצחה אינטר מיאמי את כולם.

לואיס סוארס, בוסקטס וג’ורדי אלבה הצטרפו למסי ומיאמי שידרגה את הסגל בשחקנים חדשים וביניהם ג’וליאן גרסל בן ה-30, שזכה בעונה שעברה באליפות ה-MLS במדי קולומבוס קרו, פאקונדו פאריאס מארגנטינה שהגיע מקולון תמורת חמישה מיליון אירו, תומאס אבילס בן ה-19 מארגנטינה שנרכש תמורת 6.30 מיליון אירו מראסינג קלאב, דייגו גומז, הפרגוואי בן ה-20 שנרכש מליברטאד שבפרגוואי תמורת 2.70 מיליון אירו ואליהם מצטרף גם בנג’מין קרמאסקי בן ה-18 שמגיע מקבוצת הנוער של מיאמי. למרות כל ההחתמות הנוצצות, קבוצתו של טאטה מרטינו אינה מרשימה במשחקי ההכנה ורושמת ארבעה הפסדים מתוך חמישה משחקים שהאחרון ביניהם היה 6:0 משפיל במיוחד נגד אל נאסר.

“אנחנו חייבים לצאת מהדינמיקה המפסידה הזו” הצהיר מרטינו “אם אנחנו לוקחים את שני המשחקים שלנו בערב הסעודית, מול הקבוצות במקום הראשון והשני, התחרינו היטב במשחק הראשון ואני חושב שהמשחק השני היה אכזבה מוחלטת. אם ננחה את עצמנו קצת יותר על סמך המשחק הזה, יש למען האמת הרבה מה לעשות כדי שהקבוצה תשתפר.”

למיאמי נשארו עוד שני משחקי הכנה לפני פתיחת הליגה. הראשון ביפן נגד ויסל קובה והאחרון, שבוע בלבד לפני פתיחת העונה נגד קבוצת ילדותו של ליאו מסי, ניואלס אולד בויס. את העונה תפתח אינטר מיאמי כאשר תארח את ריאל סולט לייק למחזור הראשון של העונה.

סינסינטי FC

מאמן: פטריק נונאן.

שוו סגל: 41.65 מיליון אירו.

סינסינטי שמשחקת בליגה רק מעונת 2019, הציגה בעונה שעברה יכולת נהדרת, וזכתה בתואר הראשון בתולדותיה: ‘מגן האוהדים’ כשסיימה את העונה הסדירה כקבוצה בעלת המאזן הטוב ביותר בליגה עם 20 ניצחונות, 9 תוצאות תיקו, ו-5 הפסדים בלבד במאזן שערים של 57:39. קפטן הקבוצה לוצ’יאנו אקוסטה, סיים את העונה הסדירה עם 17 שערים ו-10 בישולים, וקטף את תואר ה-MVP לעונה הסדירה בליגה. הכוכב הארגנטינאי של סינסינטי הוסיף עוד שני שערים ושני בישולים בשלב הפלייאוף ומחזיקת מגן האוהדים הייתה רחוקה רק ארבע דקות בלבד מההעפלה היסטורית לגמר גביע ה-MLS, אך יריבתה הגדולה קולומבוס קרו, הצליחה לבצע מהפך בדקות הסיום של גמר המזרח, המשיכה לגמר וזכתה כאמור בתואר.

העונה סינסינטי חולמת לעשות צעד אחד קדימה, ביחד עם אקוסטה, מחזיקת מגן האוהדים של השנה שעברה תסתמך הרבה על אלבארו בריאל, הארגנטינאי בן ה-23 שסיים את העונה שעברה עם שבעה שערים ושבעה בישולים בליגה. בנוסף לכך החתימה סינסינטי בקיץ את מילס רובינסון הנהדר מאטלנטה יונייטד בהעברה חופשית, הבלם האמריקאי המוערך זכה להניף את גביע ה-MLS במדי אטלנטה בעונת 2018, והוסיף גם זכייה בגביע ארה”ב הפתוח עם הקבוצה, בשנה שלאחר מכן. רובינסון, שמגיע לעזור לחזק את הגנת סינסינטי, היה שותף גם לזכייה של נבחרת ארה”ב בגולד קאפ (אליפות צפון אמריקה) בשנת 2021, ובזכייה בליגת האומות של קונקאקאף ב-2023. סינסינטי, שחולמת על גביע ה-MLS הראשון בתולדותיה, סיימה את שני משחקי ההכנה האחרונים שלה לקראת העונה החדשה כאשר רשמה הפסד 2:1 לאוסטין וניצחון 2:0 נגד ניו אינגלנד. לפני מחזור פתיחת העונה בליגה בו תארח סינסינטי את טורונטו, הכתומים ייצאו למשחק בג’מייקה כאשר ייפגשו במסגרת ליגת האלופות של קונקאקאף, את קאבאלייר הג’מייקנית.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן