תכירו: הכרטיס הוורוד של הקופה אמריקה

ה'קונמבול' הודיע רשמית כי כרטיס חדש ייכנס לתוקף כבר בקופה אמריקה הקרוב | כל הפרטים

ה’קונמבול’, הגוף האחראי על הכדורגל בדרום אמריקה, הודיע היום רשמית כי החל מטורניר הקופה אמריקה הקרוב ייכנס לתוקף כרטיס חדש – הכרטיס הוורוד.

על פי ההודעה של ה’קונמבול’, במידה ושחקן ייפגע בראשו ולא יוכל להמשיך לשחק – תוכל הנבחרת שלו לבצע חילוף נוסף – שישי במספר.

במידה והצוות המקצועי יחליט לבצע את החילוף, הצוות יודיע על כך לשופט הראשי או לשופט הרביעי. השופט הראשי ישלוף כרטיס ורוד לעבר הקהל על מנת להודיע להם על ה’אירוע’ המיוחד.

עם זאת, החילוף השישי לא יוכל להיות כפעימה נוספת. כיום מותר לבצע 3 פעימות של חילופים במהלך המשחק, כאשר חילוף שמתבצע בזמן המחצית אינו נחשב כפעימה. החילוף ה-6 והמיוחד שנכנס לתוקף יוכל להיות רק כחלק מ-3 הפעימות, ולא כפעימה רביעית. במידה והצוות המקצועי כבר השתמש בכל 3 הפעימות שלו – הוא לא יוכל להשתמש בחילוף נוסף במקרה של פגיעת ראש.

במקרה שבו לא התבצע החילוף, שחקן שסובל מזעזוע מוח לא יוכל לחזור חזרה ולהצטרף שוב למשחק או להשתתף בדו קרב הפנדלים. במידה ואחת הנבחרות החליטה להשתמש בחילוף המיוחד שעומד לרשותה, הנבחרת השנייה תוכל גם כן לבצע חילופים. השופט הרביעי יודיע לנבחרת השניה על האירוע, והיא תוכל להחליט האם לבצע את החילוף או לא.

השימוש בכרטיס הוורוד מוגבל לפעם אחת בלבד בכל משחק עבור כל נבחרת, כך שלא יתאפשרו יותר מ-6 חילופים. הוא ייכנס לתוקף כאמור כבר מטורניר הקופה אמריקה הקרוב, שייצא לדרך ב-20 ליוני ויכלול 16 נבחרות. הכרטיס הוורוד נוסה בעבר לתקופה קצרה ב-MLS האמריקאית, והקופה אמריקה יהיה הטורניר הגדול ביותר בו הוא ישומש.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן