תנו לו צ’אנס | ריאל מדריד 0-2 אתלטיק בילבאו

במשחק פושר של שתי הקבוצות, קרלו אנצ’לוטי ניסה לבחון טקטיקה למשחק מול מנצ’סטר סיטי. עם הרבה ביקורות ומשקל על הרגלים רודריגו הגיע למשחק והראה שכנף שמאל זה המיקום שלו, לא חלוץ ולא כנף ימין. במשחק פושר של בלינגהאם, רודריגו וברהים הם לקחו את הסירה של האיטלקי לעבר חוף מבטחים. מעבר לכך, ההגנה של ריאל מדריד שוב הוכיחה עד כמה היא חזקה ויציבה, כאשר הקבוצה החיננית של וואלורדה לא הצליחה מול חומת מדריד, ובראש הרשימה נמצאים דווקא שני שחקני הקישור, טוני קרוס וצ’ומאני פשוט אימללו את התקפה בילבאו?

1. הקדמה

ריאל מדריד הגיעה למשחק נגד בילבאו לאחר שכבשה 8 שערים בשני משחקים האחרונים, הקבוצה של אנצ’לוטי חזרה מהפגרה ללא פצועים ואף הספיקה להחזיר את אדר מיליטאו לסגל לאחר הקרע ברצועה הצולבת מול אותה אתלטיק בילבאו. מי שכן יצא מהסגל הוא ויניסיוס, הכוכב הברזילאי הושהה מהמשחק לאור עבירות צהובים. ויני היה שחקן החשוב ביותר בתקופה האחרונה, מאז שחזר הברזילאי כבש 12 שערים והוסיף שלושה בישולים בכל המסגרות. ריאל יודעת שהמשחק הזה הוא החזרה הגנרלית של הקבוצה לקראת המשחק מול מנצ’סטר סיטי ברבע גמר ליגת אלופות.

מהצד שני אתלטיק בילבאו אף היא בחזרה גנרלית לקראת המשחק שלה מול מיורקה בגמר גביע המלך, הקבוצה של ואלוורדה הצליחה לטפס רגע לפני הפגרה למקום הרביעי על חשבונה של אתלטיקו מדריד. למרות העלייה למקום רביעי, ואלורדה העדיף לא לסכן את אונאי סימון ואת ניקו וויליאמס במחשבה על הגביע ביום שבת הקרוב (6.4).

2. הרכבים

שתי הקבוצות הגיעו במערכים הרגילים שלהם, מצד אחד ארנסטו ואלוורדה עם ה4-2-3-1 המפורסם, ומצד שני קרלו אנצ’לוטי והמערך 4-2-2-2 שהתחיל מאז המשחק מול ויאריאל בדצמבר האחרון.

3. מהלך המשחק

ריאל מדריד מתחילת המשחק שיחקה בקו נמוך יחסית למה שאנצ’לוטי הרגיל אותנו העונה, המאמן האיטלקי כנראה רצה להכין את קבוצתו למשחק מול מנצ’סטר סיטי ונתנה לאתלטיק בילבאו לנהל את המשחק. וכך היה, הקבוצה של ואלורדה שלטה במשחק בדקות הפתיחה ונראתה יותר טוב מריאל מדריד. עד שהגיע מיסטר אפריל רודריגו גואש שבדקה השמינית הראה לכולם למה העמדה שהוא צריך לשחק בה היא בקיצון השמאלי אבל נגיע לזה בהמשך. רודריגו מקבל מסירה יפה מברהים משתחרר משני שחקנים ובועט לפינה השמאלית של אגירסבאלה. המשך המחצית הראשונה התנהלה בעצלתיים עם ניסיונות לא מוצלחים של בילבאו להגיע לשער של ריאל מדריד, הקבוצה של קרלו לא נתנתה לאיניאקי וויליאמס לנשום, מי שכן הצליח לעשות מהלכים התקפיים טובים היה ברנגר, אבל זה היה מעט מדי. ריאל הייתה מאוד אנמית במחצית והגיעה לXG של 0.19 בלבד.

במחצית השנייה ריאל מדריד עשתה את מה שהיא יודעת לשעות הכי טוב, התקפות מעבר. אנצ’לוטי כפה על ואלורדה את המשחק שהספרדי לא רצה לשחק וראו מתחילת המשחק שהוא מנסה להתחמק. אבל ככל שעברו הדקות בילבאו האמינה שזה אפשרי והעמידה קו הגנה יותר גבוה. בכל סיכום של ריאל נרשם, לתת לריאל התקפות מעבר זאת מלכודת מוות. וכן במחצית השנייה ריאל הצליחה ליצור שתי התקפות מעבר שאחת מהם פגשה את הקורה והשנייה נכנסה לרשת ממהלך נהדר נוסף של לא אחר מאשר רודריגול. זהו השער השביעי של ריאל בהתקפות מעבר, הכי הרבה בליגה הספרדית.

אנצ’לוטי ביצע את כל החמישה חילופים במהלך המשחק, אבל החילוף הראשון בוצע רק בדקה ה-72. בסופו של יום שחקנים כמו ואלורדה שנפצע והוחלף יהיו חייבים את המנוחה שלהם, והחילופים נועדו גם בשביל לתת מנוחה לכוכבים הגדולים. וחשוב לציין שזה עוד משחק שבו ארדה גולר לא מקבל דקות, אם לא עכשיו קרלו אז מתי? אבל גם לזה נגיע בהמשך.

4. סטטיסטיקה

  • אומנם ריאל מדריד החזיקה 59% מהזמן בכדור, אבל הקבוצה של קרלו נתנה בחלקים מהזמן לבילבאו להשתלט טיפה על המשחק ולהרגיש בנוח, וזאת על מנת לעשות את הדבר שהם הכי אוהבים וזה התקפות מעבר.
  • ריאל שוב ממשיכה להיות יעלה וכבשה שני שערים עם XG של 1.12 בלבד, לעומתה אתלטיק בילבאו התקשתה מאוד לייצר מצבים חרף 41% החזקת כדור שהיא יצרה. שבעת הבעיטות אליהן הגיעה הקבוצה לא היו מסוכנות שהיו שוות 0.27 XG בלבד.
  • מה שבילבאו כן הצליחה לעשות זה לנטרל את ריאל מלהגיע לקרנות ונייחים, הקבוצה של קרלו עמדה על 4 קרנות בלבד בכל המשחק. אחד הנשקים העיקרים של ריאל הוא המצבים הניחיים, עד כה ה’בלאנקוס’ כבשו כ-10 נייחים מתחילת העונה. ובילבאו התכוננה לכך כמו שצריך, ולא נתנה לריאל להגיע למצבים נייחים כמעט בכלל.
  • בילבאו היא קבוצה מאוד אגרסיבית, ולראייה 13 עבירות שביצעה הקבוצה במהלך המשחק, ואלורדה לא רצה לתת לריאל את ההרגשה הנוחה על אף שמודבר במשחק בברנבאו. ריאל כן הרגישו את האגרסיביות של אתלטיק בילבאו ואפילו כעסו על השופט בשריקות הקטנות שלא נתנו עבורם. שחלק ממנו היה תנועת ריצ’רץ של בלינגהאם זכר למשחק מול ולנסיה שקיבל אדום.
השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן