10 שחקני הקישור הגדולים ביותר בעידן המודרני | בחירת העורך הראשי

מי הם הגדולים ביותר בעידן המודרני?

לקראת טקס כדור הזהב והדיונים הרבים סביבו החלטנו במערכת Ballerz לעשות דירוג משלנו לשחקנים הטובים ביותר בעידן המודרני!
אחרי לא מעט דיונים והרבה תהיות בחרנו בפורמט שלהערכתנו הוא המקצועי ביותר.

באמצעות 4 סקרים שונים אנו נקבע, ביחד איתכם, מי הם:

  • שחקני ההתקפה הטובים ביותר
  • שחקני הקישור הטובים ביותר
  • שחקני ההגנה הטובים ביותר
  • השוערים הטובים ביותר
אלו הם 10 שחקני הקישור הגדולים ביותר בעידן המודרני לפי דירוג העורך הראשי ניסים חליבה

הקדמה: אין לי שום דרך לייצר מדד שכזה ששמו הוא גדולה.
בדיוק כמו החוויה האנושית, גם הגיבורים שלנו וההשראות שלנו הם סובייקטיביים.
כמובן שישנם מדדים אחרים בתוך העולם הספורטיבי כגון תארים קבוצתיים והשתתפות וזכיה בתחרויות הנחשקות ביותר, אך כל אלו שזכו להגיע אל האולימפוס, נכנסים אל תוך הקלחת, ואין באמת דרך אמיתית לדרג אותם בצורה מדודה.

זה קצת כמו מוזיקה. כל חובב רוק יספר לכם על גדולת הביטלס ופינק פלויד. הם בליגה משלהם. הגדולים ביותר. קצת כמו הרשימות שהצגנו לכם.
אך ייתכן מאד שאני לדוגמא אבחר בפינק פלויד, קורא אחר יצדד בביטלס ומישהו נוסף יאמר שאין לנו מושג ואין גדולים יותר מלד זפלין.

העובדה שמדובר בספורט קבוצתי רק מקשה על הבחירה, אך גם אם היינו נאלצים לבחור לדוגמא בטניסאי הגדול מכולם, יהיו את אלו בצידו של נדאל, יהיה את מחנה נובאק ג’וקוביץ’ ויהיו את אלו שבמחנה שלי – מחנה פדרר.

בסופו של דבר, זה קצת כמו באחד משיריו של מייקל ג’קסון האגדי (ובאמת הגדול מכולם) – איך שהם גרמו לנו להרגיש.
The Way You Make Me Feel.

זה לא יהיה דירוג של הטובים ביותר, אלא הגדולים ביותר מבחינתי, ואוסיף גם שאני צופה בכדורגל מאז שנות ה 90, כך שהגיבורים שעליהם גדלתי, הם לא בהכרח הגיבורים עליהם גדלו רוב הקוראים.

מקום 10 – קווין דה ברויינה

התלבטתי מעט אם דה ברויינה נכנס אל הרשימה הזו, בעיקר בגלל פציעות שמגיעות ברגעים הקריטיים ביותר, אך אי אפשר לבטל את היכולת הייחודית של הקשר הבלגי. נדמה שדה ברויינה יכול להשחיל את הכדור בין כל הגנה. דה ברויינה הוא הקשר ההתקפי האולטימטיבי ואולי השחקן החשוב ביותר באימפריה של פפ גווארדיולה בעיר מנצ’סטר.

מקום 9 – פטריק ויירה

הבלתי מנוצח עם ארסנל ההיא. עוצמה טהורה במרכז המגרש. מנהל משחק בחסד עם נוכחות הגנתית ממנה אי אפשר היה להתעלם. ויירה הגיע לארסנל ביחד עם ארסן ונגר, וביחד עם כתבו את שמם בדפי ההיסטוריה. אלוף אירופה עם אינטר, אלוף אירופה ואלוף עולם עם נבחרת צרפת. אגדי.

מקום 8 – קאקה

היה משהו אחר בקאקה. משהו שהזכיר קצת את לאו מסי. שחקן שיכול לעבור בדריבל את כל מי שעומד מולו, תוך כדי שהוא עושה זאת עם תנועות גוף בלבד. פשטות שהיא גאונות. אינטיליגנצייה עילאית שהתבטאה בתחבולנות. קאקה היה שירה בתנועה ושחקן כל כך מיוחד.

מקום 7 – פול סקולס

אני בטוח שרבים מכם יחשבו “מה? סקולס? איך הוא ולא…”. ובכן, פול סקולס היה הקשר המרכזי המושלם. הוא היה חלק מאחת מקבוצות הכדורגל הטובות בעולם. הוא היה יכול לשחק טיקי טיקה כמו צ’אבי, למסור כדורים ארוכים כמו צ’אבי אלונסו, לבעוט ממרחק כמו ג’רארד ולשלוט בכדור כמו זידאן. הג’ינג’י הקטן הזה הטריף את הפרמיירליג אך לא דחף עצמו מתחת לאור הזרקורים. שקט וקטלני.

מקום 6 – טוני קרוס

הברומטר. שחקן שכל הייעוד שלו זה ניהול המשחק. מוח כדורגל. סרגל. רגל עם דיוק לייזר. את מה שקרוס עושה במסירה אחת, קבוצות שלמות צריכות לעשות בבילדאפ של עשרות מסירות. אחד מהשחקנים המדויקים ביותר שאי פעם בעטו בכדור ואחד שבשקט ששמור למטוסי החמקן המתקדמים בעולם, פשוט מאד מפרק הגנות.

מקום 5 – לוקה מודריץ’

לוקה הוא תשוקה. לוקה הוא הילד שלא רוצה לעלות הביתה וממשיך לבעוט את הכדור על החומה עד רדת החשיכה. לוקה הוא השראה לכל אדם ולכל ספורטאי. בין היתר, הוא גם קשר מחונן. התאהבתי בלוקה בשנים האחרונות, והוא מהשחקנים האלו שאני פשוט נהנה לראות. שימו אותי באולם קולנוע ותקרינו לי את לוקה והכדור במשך שעות.

מקום 4 – סרחיו בוסקטס

התמנון. צלע מספר 3 במשולש הטוב בהיסטוריה לטעמי. ברצלונה ההיא הייתה מכשפת. מכושפת. גם שונאיה ידעו שיש בה משהו ייחודי. והכל התחיל אצל בוסקטס. הקשר האחורי המיוחד ביותר בהיסטוריה. הגדול בהיסטוריה. במבט ראשון אתה חושב לעצמך – מי זה לעזאזל הבחור הגמלוני הזה, ואז הכדור מתקרב אליו… אוווו כמה שבוסקטס ידע לרקוד עם וסביב הכדור. עם תנועת כתף אחת הוא זרק את יריביו, בתנועה אחת הוא ריסק קרסולים והתחמק משומריו. בתפקידו, בוסי הוא הגדול מכולם. אלוף ספרד, אלוף אירופה, אלוף עולם.

מקום 3 – צ’אבי

המנהל. צלע מספר 2 במשולש הטוב בהיסטוריה לטעמי (לא אוהד ברצלונה אגב). היה מעין קשר טלפתי במשולש הזה, ונדמה היה שאי אפשר להפריע לו. לחבל בו. צ’אבי תיקתק את ברצלונה. הוא זה שהיה אחראי על העברת הכדור מהתמנון אל הקוסמים שמקדימה, והוא עשה זאת כפי שאף קשר לא עשה לפניו ואחריו. צ’אבי היה הלב הפועם של ברצלונה, והנה שנים לאחר פרישתו, הוא שוב הלב הפועם של ברצלונה. אלוף ספרד, אלוף אירופה, אלוף עולם.

מקום 2 – אנדרס אינייסטה

הקוסם. צלע מספר 1 במשולש הטוב בהיסטוריה לטעמי. אינייסטה לא היה אחראי על העבודה ה”אפורה” כמו צ’אבי ובוסקטס שהניעו את ברצלונה מקדימה, אלא הוא זה שנדד לו ברצועות ההתקפיות בחופשיות ונע לצידם של הקוסמים של ברצלונה. קצת כמו שחקן הוקי, אינייסטה פשוט החליק לו על המגרש. קצת כמו איזה גליץ’ במטריקס, אי אפשר היה להוציא את הכדור מרגליו של אינייסטה. הוא פשוט החליק לו, או יותר נכון, ריחף לו, מעל כל מי שהעז לנסות להתקרב אליו. אומן ההתחמקות האולטימטיבי והקשר הגדול ביותר שידעה ספרד. אלוף ספרד, אלוף אירופה, אלוף עולם.

מקום 1 – זינדין זידאן

אוי זיזו. אי אפשר היה להוריד ממך את העיניים זיזו. הנגיעה הראשונה בכדור, השליטה המוחלטת בגוף. שחקן כדורגל שהוא גם רקדן בלט. זינדין זידאן באמת רקד על המגרש. הרולטה המפורסמת שלך הקפיצה בכל פעם את הקהל. זינדין זידאן היה שירה בתנועה.
זז קצת כמו רונאלדיניו וקצת כמו ג’אגר. כשהכדור רק התקרב לזיזו, ידעתם שמשהו גדול עומד להתרחש על מול עיניכם. אפילו את המשחק האחרון שלך זיזו סיימת בדרך הכי לא צפויה. לא היה ולא יהיה כמוך. הגדול מכולם.

 

מחילה מכל כך הרבה שחקנים אגדיים.
מחילה מתומאס מולר, אנדראה פירלו, דיוויד בקהאם.
מחילה מקאסמירו.
וכמובן גם מחילה מג’רארד, למפארד, קימיך, פיגו ורוי קין.

קשה עד בלתי אפשרי לבצע דירוג שכזה מבלי לעשות עוול עם אגדות משחק שכאלו, אך בסופו של דבר, אין מה לעשות וצריך לבחור.

1 תגובה
  1. ג'וק כותב

    רשימה כזו בלי ג’רארד היא שגויה מיסודה

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן