3 שנים של לאפורטה – איך נראית ברצלונה?

היום ברצלונה ולאפורטה חוגגים 3 שנים לאיחוד, אבל איך מתפקדים הבלאוגרנה מאז?

לאפורטה נבחר ב-7.3.21 להחליף את ברתומאו לאחר התפטרותו, כשזכה לרוב קולות האוהדים וגבר על ויקטור פונט וטוני פריישה.

לכבוד חגיגת 3 השנים למאורע, ‘ספורט’ הקטלוני ערכו סקר בקרב 8,500 אוהדי ברצלונה ואלו הממצאים:

ההישג הגדול ביותר –

1. התחלת השיפוץ של הקאמפ נואו – 28%.

2. צמד זכיות בליגת האלופות לנשים – 25%.

3. אליפות וסופרקופה של צ׳אבי – 22%.

4. 6 תארים של כל מחלקות המועדון בעונה החולפת – 19%.

5. הסכם עם ספוטיפיי – 6%.

הרגע הרע ביותר –

1. העזיבה של ליאו מסי – 37%.

2. פעמיים הדחה מליגת האלופות בשלב הבתים – 28%.

3. היעדר כישרון בהנהלה – 19%.

4. טיפול בפרשת נגריירה – 13%.

5. סגירת בארסה טי.וי – 3%.

הרכש הכי טוב של לאפורטה –

1. אובמיאנג – 31%.

2. לבנדובסקי – 30%.

3. גונדואן – 15%.

4. כריסטנסן – 9%.

5. קאנסלו – 5%.

כמה אתה מודאג מהמצב הכלכלי במועדון מ-1 עד 10?

7.95.

בנוסף, הנשיא המכהן שלח מכתב פתוח לאוהדי הקבוצה לכבוד החגיגות:

“שלוש שנים אחרי שחברי  FC Barcelona נתנו את אמונם בנו בבחירות, מועצת המנהלים שיש לי את הכבוד להוביל גאה מאוד בעבודה שעשינו. ללא ספק, ברצלונה בדרך הנכונה. המוסד חזק, המועדון מאורגן ואנחנו יכולים לאשר את זה. עם כישרון, אומץ, חוצפה ומקצוענות, המועדון תוקן והחלים. אך שום דבר לא היה במקרה, זה היה מקבץ של מאמצים שעקבו אחר תוכנית אסטרטגית שנבדקה מדי שבוע על ידי מספר מחלקות שיצרו פתרון מאורגן שמחויב למועדון.

אני אנצל את המכתב הזה כדי להודות לכל עובדי המועדון על הכישרון והתשוקה למועדון שהם מראים יום אחרי יום. בלעדיהם, ה’נס’ שהוא להציל את הספינה הטובעת לא היה אפשרי.

כדי להעריך נכון את המאמצים וההישגים שהושגו בשלוש השנים האחרונות, כדאי לזכור את המצב אליו נקלענו במרץ 2021 כשנבחרנו על ידי חברי המועדון: המימון של המועדון היה שלילי והחוב היה אסטרונומי. מעבר לכך, הייתה הערכה שגויה של פרויקט Espai Barca: הפרת התחייבויות עם גופים ספורטיביים ופיננסיים וחוסר ממשל ובקרה פנימית. עם הנתונים הללו, חברה פרטית הייתה נכנסת להליך טכני של פשיטת רגל. אבל לא נרתענו מול איום שכזה וקיבלנו החלטות אמיצות מתוך שתי הנחות יסוד: שעלות ההתאוששות הכלכלית לא תישא על החברים ושכל החלטה לא תסכן את מודל הבעלות של המועדון.

הצמיחה של בארסה בשלוש השנים האחרונות היא מציאות אובייקטיבית לאחר הקמת המועדון מחדש מבחינה כלכלית עם שיפור ברור בהכנסה, הפחתה בשכר הספורט, שירד מ-98% ביחס לסך ההכנסה בעונת 2020/21  ל-57% בעונה הנוכחית, נתון מאוד יציב מכיוון שאנו נמצאים באזור התחתון של האחוז המומלץ על ידי אופ”א.

במקביל, הערך של סגל הקבוצה הראשונה עלה באופן חד, עובדה חיונית להבנת המאזן הכלכלי-ספורטיבי של מועדון כדורגל, עם מחויבות מוצקה לכישרון הצעיר שעובד בלה מאסיה, המהווה את הבסיס של פרויקט הספורט והערובה הטובה ביותר להבטיח את הקיימות הספורטיבית והכלכלית של בארסה בשנים הקרובות.

הדופק של המועדון התאושש גם הודות לאיחוד והרחבה של שורה של בריתות אסטרטגיות המאשרות את החוזק והמשיכה שמייצרת בארסה בכל התחומים. יש יותר ויותר שותפים ומשקיעים מכל העולם שרוצים להתחבר לבארסה, והכי חשוב, תמיד לכבד את הזהות שלנו כמועדון קטלאני פתוח לעולם, עם ערכים שאין להכחיש, הקשורים לדמוקרטיה ולחופש.”

1 תגובה
  1. זיזו כותב

    בקושי כתם בהיסטוריה האדירה של ריאל מדריד, זו ברצלונה.

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן