“Elijo Creer” – מבט אל המסע האינטימי של אלופת העולם – ביקורת סרט

"Elijo creer" ("בוחר להאמין") הוא סרט תיעודי מרתק שמתעמק בחוויות האינטימיות וברוח הקולקטיבית של נבחרת הכדורגל הארגנטינאית במהלך זכייתה במונדיאל 2022. הוא חושף את סיפוריהם האישיים של ליונל מסי, אמיליאנו מרטינס ואחרים, על רקע אומה מאוחדת על ידי כדורגל. סרט זה מתעלה מעל הז'אנר כדי ללכוד תקופה חשובה בהיסטוריה הארגנטינאית, ומדגיש חוסן, אחדות, ואת השמחה שאין כמוה של חלום שהתגשם.

בלב הקולנוע הארגנטינאי צומח “Elijo Creer”, סרט תיעודי שחוצה את גבולות סרטי הספורט כדי ללכוד את נשמתה של אומה, את אהבתה הנצחית לכדורגל ואת הצמיחה האופורית שהובילה לזכייה המונומנטלית של ארגנטינה במונדיאל 2022 בקטאר. ככל שהסרט מתנגן על המסך הגדול, הוא מזמין את הצופים למסע סוחף באווירה המנצחת של ארגנטינה, המסופר על ידי קולו האיקוני של ריקרדו דארין, שרהיטות ולהט קולו מוסיפים נקודת מבט עמוקה לסיפור הניצחון.

הסרט התיעודי, שיצא לאקרנים בתחילת דצמבר האחרון, הוא יצירת מופת משותפת שהופקה על ידי התאחדות הכדורגל הארגנטינאית, טרוניטו וגרופו אוקטוברה, ומציע הצצה פנימית חסרת תקדים לתחושות האנשים שלקחו חלק בנבחרת. זהו סיפור של אחדות וחוסן, ביחד עם כוח עצום של גאווה לאומית, המוצג דרך הנרטיבים האישיים של ליונל מסי, אמיליאנו “דיבו” מרטינס, רודריגו דה פול, אנחל די מריה, והמוח מאחורי המסע שלהם, המאמן ליונל סקאלוני.

הקריינות של דארין היא לא רק קריינות; זהו מעין חוט המקשר יחד את החלומות והשאיפות הקולקטיביים של מדינה. הוא מוביל את הקהל במבוך הרגשות שאפיין את ארגנטינה כשהנבחרת שלהם נלחמה, מעדה ובסופו של דבר נסקה בקטאר. הסרט לוכד את מהות הכדורגל ככוח מאחד, תופעה שקיבצה מיליונים יחד, מעבר למחסומים המפרידים לעתים קרובות, במיוחד לעם שעבר כל כך הרבה, העם הארגנטינאי.

חזונם של יוצרי הסרט היה לתמצת יותר מסתם סרט על כדורגל; הם שאפו להנציח את רוחו של העם הארגנטינאי, את יכולתו להתלכד מאחורי נבחרתו, ואת רצונם הבלתי מעורער של השחקנים שעלו על הבמה העולמית לא רק כספורטאים אלא כנושאי תקוות האומה. המפיק פבלו גונסאלס ונשיא ההתאחדות קלאודיו “צ’יקי” טאפיה הביעו את כוונתם להציע לצופים חזרה לאקסטזה ששטפה את ארגנטינה, והפכה רחובות לנהרות של תכלת-לבן, שם פעימות הלב הקולקטיביות של אומה פועמות יחד עם כל דריבל, מסירה ובעיטה.

המבקרים שיבחו את “Elijo Creer” על התיאור המקיף של הטורניר, מהטקסים האינטימיים לפני המשחק ועד להנפת הגביע בניצחון. בין הסצנות בסרט תוכלו להיתקל ברגעים זורחים – רודריגו דה פול מספר על מאבקו בפציעה כדי להישאר בטורניר, הכישוף המנטלי של ליונל סקאלוני ללכד את קבוצתו אחרי התבוסה לערב הסעודית המחזור הפתיחה, והנאום המרגש של איש הלוגיסטיקה של הקבוצה, מריטו, שמזכירה לשחקנים את החלום שהיה בהישג ידם.

בתוך האסטרטגיה והזיעה, הסרט צולל עמוק לתוך הקשר הרגשי בין השחקנים לגביע שלהם – סמל לעבודה הקשה, החלומות וההקרבה שלהם. רגעים אלה, רכים ונוקבים, חושפים את המהות האמיתית של הסרט. זהו סיפור על חלומות המתגשמים למציאות, על גביע שלא היה רק פרס אלא עדות למסע של שנים, רצוף ניסיונות וניצחונות.

“Elijo Creer” יעמוד כאבן תרבותית של האומה והכדורגל הארגנטינאי, ומצייר תמונה של מסע שעוסק ביעד לא פחות מאשר במסע עצמו. זו חגיגה קולנועית של הרגעים שמגדירים אותנו, החלומות שמניעים אותנו והקשר הבלתי ניתן לשבירה בין צוות לאנשיו. כדי ללכוד את תהילת המונדיאל של ארגנטינה, הסרט עושה יותר מאשר לספר על ניצחון ספורטיבי; הוא מתמצת רגע בזמן שבו אומה העזה להאמין, לחלום ובסופו של דבר לנצח יחד. “בוחר להאמין”.

וכאן המקום לתת קרדיט לצוות המדהים של העמוד “אולטראס ארגנטינה”. הודות לעבודה הקשה שלהם, כעת תוכלו לצפות בסרט בחינם לחלוטין ועם תרגום מלא בעברית. חפשו אותם ברשתות החברתיות כדי להראות להם אהבה ותמיכה בעבודה המדהימה שהם עושים. מורידים בפניהם את הכובע על כך שהם מקרבים את התוכן הארגנטינאי לכולנו. תודה!

4 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

  🇦🇷♥️

 2. מאור אנסקי כותב

  חייב כזאת כתבה על מוצאצוס הבנתי הרבה יותר מרגש

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב

  אחלה ירדן

 4. חוליאן אלברז כותב

  כתבה מרגשת.

  ואמווווו ארחנטינה

השאירו תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם, היא חסויה.

דילוג לתוכן